Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Zakopane i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Clouds
24°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Clouds
25°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 51
Clouds
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 69
Clouds
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.01.2020, 13:27 | czytano: 5003

Co z eko-patrolami?

arch. Podhale24

NOWY TARG. Niepokój o dalsze funkcjonowanie eko-patroli w Mieście wyraził Szymon Fatla. - Czy będzie on realizował swoje obowiązki w tym roku, mimo odejścia oraz przeniesienia dwójki pracowników merytorycznie odpowiedzialnych do tej pory za te zadania? - pyta radny.

Swoją interpelację uzupełnił o kolejne pytania: "czy przewiduje burmistrz utrzymanie obecnego poziomu ilości kontroli środowiskowych realizowanych przez eko-patrol?" oraz "czy planowane jest przeprowadzanie kontroli także w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy najwięcej mieszkańców rozpala w swoich piecach?"

- Uprzejmie informuję, że eko-patrol w dalszym ciągu będzie realizował swoje obowiązki w 2020r. Obecne zmiany kadrowe mają przejściowy charakter i aktualnie trwa nabór na dwa stanowiska urzędnicze do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ. Do czasu zatrudnienia nowych pracowników działania kontrolne będą realizowane przez urzędników wymienionego wydziału w maksymalnie możliwej ilości - wszystkie wg zgłoszeń przyjmowanych w wydziale i na telefon - odpowiada Grzegorz Watycha.

Burmistrz w odpowiedzi na interpelację dodał, że "sprawy związane z kontrolami w godzinach popołudniowych na terenie miasta Nowy Targ będą realizowane z nowo-zatrudnionymi pracownikami lub poprzez zlecenie na zewnątrz".

s/
najnowsze informacje
komentarze
takitam.12:41, 16 stycznia 2020
sm jezeli by ja przywrocic zalatwi problem? ha!!! tu nie trzeba zadnych ekopaTOli, tu trzeba dzialan, nie paplania jezorami na okraglo to samo. wystarczy sie przejsc wieczorem po ulicach, na ktorych sa prywatne domy. poza tym gdzie jest ten superdron ktory mial "wachac" co kto spala w piecu??? yontek policmajster go w kamasze zaobul?
LUDZISKA opamiętajcie się !!09:55, 16 stycznia 2020
To nie wina ludzi, tylko rządzących obecnie PIS, a wcześniej PO, PSL,SLD, że nie dają realnej alternatywy do ogrzewania!!!!
Wy w blokach tak się nie cieszcie, bo Wam też się oberwie!!

Trzeba zmniejszyć akcyzę (czyli podatek, jaki rządzący nałożyli, żeby złupić z nas pieniądze)!!!
Jeśli inne opcje będą tańsze, ludzie sami będą przechodzić na ekologiczne rozwiązania!!!
Co z tego, że są jednorazowe dofinansowania na początek, skoro potem opłaty miesięczne pożerają 80% wypłaty !!!!
Jeśli kogoś winić to rządzących, a nie zwykłych ludzi !!!!
Kogo wybieraliście w wyborach !!!!- Teraz idźcie do nich i do nich miejcie pretensje !!! Bo to oni źle zarządzają naszą Polską !!!
Olo12:33, 15 stycznia 2020
Z pieniądze z likwidowanej Straży Miejskiej miasto zrobiło... powitanie lata, takie priorytety
mieszkaniec07:41, 15 stycznia 2020
Do wszystkich co pisza o psich odchodach to straz M nic z tym nie robila bo uwazala za wstydliwe zwracanie uwagi osobiscie wielokrotnie obserwowalem -problem to mentalnosc ludzi(*** ktorzy nie zbieraja (sa tez dobrzy ktorzy to robia i im dziekuje)Co do nie odgarnianych chodników jest tak samo *** tego nie robia)i to byla faktycznie jedyna pozytywna rzecz ktora strazM pilnowala //w cywilizowsnych krajach to miasto za pobierane podatki dba o utrzymanie chodnikow a tymbardziej za pieniadze ze zlikwidowanej strazyM moglo by to robic
smogowa ściema22:16, 14 stycznia 2020
Wow Joanna zadziałała. Niby, że eko partol działa wrzucili na stronie um w zakłądce telefony nr do nieistniejącego eko. Dzwoniłem o 20,30 jak przekroczenie normy było 360% ale nikt nie odbierał
Wróżbita Maciej21:36, 13 stycznia 2020
Grzegorz kapitan planeta podepnie was do geotermii, zbuduje wam mok i centrum lodowe. Pas startowy tez bedzie i wieze widokowe i wyciagi.color park z kinem już jest.. Mało wam? Co narzekacie? Idą lekkie zimy, smog ziknie.
Witek18:01, 13 stycznia 2020
Dobre EKO TROL ;-)
xxl17:08, 13 stycznia 2020
W dzień to mało . NOC NOC !!! I Waksmund !!!
Andzia14:34, 13 stycznia 2020
Sztandarowy pomysł Ekopatrolu padła. Król jest nagi. Był eko patrol został eko trol
bum cyk cyk13:09, 13 stycznia 2020
Król jest nagi, ale dworzanie tego jeszcze nie widzą, bo na biurka przywieziono kolejne jedzonko. I tak do godziny wyjścia. Przecież nie ma żadnego problemu, była konferencja "Zielone Podhale" i jakoś to będzie.
Tu koncercik, tu kwiaty, tu jakiś bal, wstążka, stanowisko dla kolesi - Nowotarżanie nie mówcie, że jest źle, bo smog był, jest i będzie, jak to mówiła watahowa radna Sokół przy cichej akceptacji swojego burmistrza. Widocznie takie stanowisko mu się podoba i takie wspólnie wypracowali. Przecież jakoś w innych kwestiach komentarzy burmistrzowskich nie ma końca.
miałes chamie złoty róg11:33, 13 stycznia 2020
Jak czytam w dzisiejszej Krakowskiej, Urząd Marszałkowski rozpatruje wprowadzenie obowiazku, aby kazda gmina miala Straż Miejską , to w ramach walki z e smogiwem. I co pan na to Panie Fatla i Panie Watycha?
To Wolnosciowe Podhale z Panem rozpetaliście w mieście burzę, żeby SM zlikwidować. Teraz będzie ją trzeba powolywać od nowa, Tylko służby mundurowe moga karac mandatami i maja prawo wejśc na posesję , te ekopatrole jedno, dwuosobowe, to pic na wodę , co oni moga zdziałać w prawie 30 tys mieście?? To kpina.Burmistrz Watycha mowił, żę obowiązki SM przejmie częściowo policja. Jakj widac nie przejęła. Proszę się uczyć od innych moiast, gdzie SM spełnia swoją rolę i mireszkańcy sa zadowoleni.Niestety mieszkańcy ulegli nagonce Wolnościowego Podhala na SM, a nareżało ja najwyżej zmodernizować. Dzisiaj narzekaja na parkowanie po chodnikach, że nie sa odgarnięte ze śniegu chodniki przed posesjami, że smog i pieski sr...ja a nie ma kto tego pilnować , wymagać przestrzegania prawa, nadzorować i karać.
Kultura11:19, 13 stycznia 2020
Jeśli to małe pomarańczowe auto jest niepotrzebne to MOK go chętnie przygarnie.
koleś11:17, 13 stycznia 2020
samochody do takiej akcji w mieście gdzie nie ma parkingów i drogi zablokowane ,że mieszkańcy nie maja gdzie parkować a obsługa tego tematu chyba jeżdżąc na sygnale. Trzeba to ogarnąć pieszo to działa jak bankowa chwilówka ,panowie myślcie racjonalnie bo zima się skończy a tu tu nic .... ani drgnęło. Może źle poświęcone były te samochody, nie ma chętnych do jazdy nimi po mieście ? Nie, to praca zobowiązująca a tak naprawdę komu się chce pracować odpowiedzialnie?
Eko09:36, 13 stycznia 2020
Wytworzenie samochodu na prad i jego eksploatowanie w Polsce jest bardziej szkodliwe niz samochody na benzyne... Nowy targ jest w kotlinie smog zawsze bedzie. W latach 70 smogu bylo duzo wiecej tylko teraz stalo sie modne ekoszalenstwo. Polska nie jest najwiekszym trucicielem na swiecie, pod tym wzgledem jest chyba na 50 miejscu a liderzy nic sobie z tego nie robia
z07:43, 13 stycznia 2020
Likwidacja ekopatrolu na zimę to kpina z mieszkańców. Jeden pracownik odszedł, drugą zrobił kierowniczką od rzeczy niepotrzebnych. Cały Watycha. Kolesiostwo ponad wszystko i niekończąca się zabawa.
Aga23:49, 12 stycznia 2020
Niewidzialna ręka ukradła im Auto
sprzężenie zwrotne21:20, 12 stycznia 2020
A auto ekopatrolu powinno być EKO .
A nie jest !
Więc im mniej jeździ tym lepiej dla środowiska .
Warto wyrzucić było ze 30 tysiaków ?
Warto!
A pracownicy też wytwarzają CO2 i inne gazy !
Tak że zasada kozy działa.
Ekosąd20:07, 12 stycznia 2020
Stas to nie mój kawałek podłogi....jal czegoś nie umiem to się za to nie biorę a i nie komentuje że coś jest źle...
STAŚ19:46, 12 stycznia 2020
Ekosąd, pole do popisu jest, startuj !
Ekosąd19:26, 12 stycznia 2020
Wszyscy tacy mądrzy trza było się zgłosić do naboru i kraj ratować a nie siedzieć i bzdury wypisywać. Najpierw polecam się zorientować Kto Co i jak a nie gadać że Burmistrz zlikwidował sam widziałem Ekopatrol w czwartek jak jeździł po mieście no chyba nie z Duchami.
Goliat19:20, 12 stycznia 2020
STAŚ wczoraj czytałem że w Makowie urzędnicy idą na kontrolę w obstawie policji i to rozumiem. Czasy mamy jakie mamy niestety i się ludziom nie ma co dziwić że pouciekali do innej pracy.
STAŚ18:48, 12 stycznia 2020
Ekopatrol to, bardzo niewdzięczna praca. Nawet niebezpieczna. Tu należy wypracować odpowiedni system, system systemu !
Dobrze by było, aby urzędnicy nauczyli się słuchać, i wyciągać wnioski oraz działać, a nie gadać, że nie da się ! Są ludzie, którzy podpowiadają za darmo, należy to, wykorzystać !
wzrokowiec,18:35, 12 stycznia 2020
wolę ten straszny smog od straży miejskiej, przynajmniej mniej nerwów a chciałem zaznaczyć że w sprawie smugu przy*** MF nie zrobili nic
Kowal18:31, 12 stycznia 2020
I po co wam ta straż miejska - w Zakopanem jest straż miejska i eco patrol, samog jak był tak jest i nic nie robią w tym kierunku
Łukasz18:00, 12 stycznia 2020
Panie burmistrsu. Martwie sie o pana. Wszystko w porządku? Pana decyzje i zachowanie wprowadza mnie w zakłopotanie. Nie dobrze to wygląda ostatnimi czasy
Logika referendum17:52, 12 stycznia 2020
Zapytajcie mieszkańców w referendum czy są za likwidacją podatku od nieruchomości lub diety finansowej za sesję dla radnych. To przecież temat ważny dla mieszkańców. Pytamy?
Prawda17:18, 12 stycznia 2020
Wpisujesz w google likwidacja straży miejskiej Nowy Targ i co wyskakuje cytuję" Członkowie "Wolnościowego Podhala" są zadowoleni z wyniku. - Ludzie podzielili nasze poglądy - mówi Szymon Fatla" dalej za podhale24 cytuję aktualności

07.05.2015, 20:28 | czytano: 3054

Wolnościowe Podhale apeluje, by głosować za likwidacją Straży Miejskiej

NOWY TARG. "Nie wierzymy w możliwość reorganizacji i sprawnego funkcjonowania tej formacji w Nowym Targu. /.../ Nie dajmy się nabrać na kolejne obietnice dotyczące poprawy jej funkcjonowania" - piszą w przesłanym do Redakcji apelu członkowie Wolnościowego Podhala, stowarzyszenia które zainicjowało w ub. roku akcję zbierania podpisów pod przeprowadzeniem referendum.
Sorry Return zrób return!
Prawda17:14, 12 stycznia 2020
Do return dokładnie Ty sobie zrób return i przypomnij kto walczył żeby straż zlikwidować, był pomysłodawcą tego procederu i gonił z listami zbierając podpisy ... no Burmistrz chyba nie!
return17:09, 12 stycznia 2020
@Prawda bredzisz.
To nie "Pan Fatla z kolegami zlikwidował straż miejską", tylko tak zdecydowali mieszkańcy w trakcie konsultacji społecznych.

Więc nie wycieraj sobie twarzy zwrotami typu "fakty są takie" i "prawda".
Prawda16:44, 12 stycznia 2020
Fakty są takie, że Burmistrz ekopatrolu nie zlikwidował, a Pan Fatla straż miejską z kolegami tak!
Pracownicy z ekopatrolu po prostu chcieli zmienić pracę, a Strażnikom Miejskim pracę zmieniło Wolnościowe Podhale do którego należał Pan Fatla...ot cała prawda sami podpisywaliscie listy za, więc teraz dzwonić na policje jak Wam kopcą, bo policja karać może, a urzędnicy nie mogli, tylko się po sądach musieli włóczyć.
Z16:43, 12 stycznia 2020
Fatla to niech się lepiej nie wypowiada na ten temat. Zawdzięczamy mu likwidację Straży Miejskiej a teraz lód, sople, samochody stają gdzie popadnie, psie odchody i wiele innych atrakcji plus smog. Nie ma kto egzekwować i pouczyć. Fatla tylko pod publikę działa
nurz15:48, 12 stycznia 2020
@Antylogika, @tylko referendum skąd przeświadczenie, ze burmistrz zlikwidował ekopatrol?Łatwo pisać anonimowo z internetu bez poparcia choćby odrobiną wiedzy i faktów plując tu i tam jadem.
fbb115:47, 12 stycznia 2020
Reaktywacja ORMO ? ( Ochotniczych Rezerw Milicji Obywatelskiej) ?
Nowo Tarzan15:30, 12 stycznia 2020
Pan Fatla potrafił odwołać Straż Miejską co uważam za wielki błąd on chyba teraz też Więc jako radny może wziąść sprawy w swoje ręce i powołać na nowo ( zbierać podpisy) . Straż ma kompetencje do karania, a urzędnik nie tak że oczym mowa. Do roboty a nie tylko popuzm
Kacper15:28, 12 stycznia 2020
Oooo. Zlecanie na zewnątrz? Zlecanie jakiejś firmie ?
prwada w oczy15:19, 12 stycznia 2020
Jest Pan bezczelny panie Fatla. Był Pan za likwidacją Straży miejskiej i doprowadziliście do tego. W zdecydowanej większości miast to Straż Miejska kontroluje mieszkanców i dba o to, żeby wywiązywali się ze swoich obowiązków, przestrzegali pewnych zasad. U nas nie ma kto tego robić przez was
laur15:17, 12 stycznia 2020
Pracownicy ekopatrolu podobno sami się wyzwalniali, były dwa nabory z tego co widzialem na fejsbuku i nie wiadomo czy sie ktos zgłosił chyba w dzisiejszych czasach lepiej siedziec na kasie w Biedrze niz kontrolować....
Naleśnik14:47, 12 stycznia 2020
Ekopatrol zlikwidował ma zimę. Miszcz zarządzania. Aleśmy wybrali burmistrza /.../
Cyber14:23, 12 stycznia 2020
Chaos w myśleniu. Chaos w działaniu. Ciemność widzę ciemność. Smogowa stolica Polski kwitnie podlewana konefką przez Grzegorzów dwóch
rada w radę14:18, 12 stycznia 2020
A to radny Fatla był na jakichś rekolekcjach ostatnimi czasy, czy tylko dojrzał, bo wcześniej Straż Miejska była be, i już jej nie ma, a tu Eko-Patrol jest cacy? Bez komentarza. Chyba, że jak to dawniej mówiono punkt widzenia zależy od punktu widzenia. A może zamiast zadawać pytania dla pytań warto od Burmistrza wymagać realizacji obowiązujących zadań, albo samemu przejąć inicjatywę korzystając z przysługującego Panu prawa i zaproponować coś sensownego z pożytkiem dla mieszkańców?
klio14:06, 12 stycznia 2020
Ekopatrole mogą być,byle by nie byli to ,ekoterroryści.Zobaczymy,jak się poprawi smog w N.Targu.
tylko referendum13:49, 12 stycznia 2020
U Watychy wszystko jest na odwrót. Rozwalił ekopatrol na zimę po to żeby zatrudnić kolesiów na wiosnę. po co mają coś robić?
Edek13:40, 12 stycznia 2020
Panie Fatla to Pan ze swoimi koleżkami przyczyniliscie sie do likwiudacji SM, która z powodzeniem mogła wykonywac te obowiązki. Była to służba mundurowa, a nie jakiś tam urzedniczy patrolik.ktorego ludzie ignorują i nawet mają prawo nie wpuścić do domu. Dzisiaj na kazdym kroku widać problemy spowodowane brakiem tej formacji i to jest wylacznire Wasza wina , jak i obecnego burmistrza i jego zwoleników. Kropka.
Antylogika13:40, 12 stycznia 2020
Logika Watychy poraża. Likwiduje ekopatrol na zimę. Nowy będzie na wiosnę lub w lecie. Szok co on wyprawia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij