Piątek, 17 styczeń 2020, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
14.01.2020, 11:18 | czytano: 2962

Nielegalny tytoń w samochodzie Słowaka

Fot. KOSG

W Jabłonce zatrzymany został 29-letni obywatel Słowacji. W swoim samochodzie przewoził 60 kg tytoniu.

Do zatrzymania mężczyzny doszło pod jednym z miejscowych marketów. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zakopanego, którzy przejeżdżali w pobliżu zauważyli, że mężczyzna przeładowuje duże wypełnione worki z jednego samochodu do drugiego. Okazało się, że znajdowało się w nich 60 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej ,o wartości ponad 28 tys. zł.Obywatel Słowacji został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za naruszenie art. 65 § 1 kodeksu karnego skarbowego.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Oh bedzie goraco16:50, 14 stycznia 2020
Watpliwe że przemycał,to raczej kupował ,relacje cenowe tu a południe,ale afera,zamiast a przemyt to dwie różne sprawy,dobry adwokat ośmieszy działanie ludzików w samochody he z zielonym pasem,ci nie sa kryształowi,trza będzie trochę udostępnić w sieci co robia
jo15:02, 14 stycznia 2020
Lubi jarac to co nie wolno ????????
k14:55, 14 stycznia 2020
No i dobrze. O jednego asia mniej.
p14:25, 14 stycznia 2020
a com się stało z właścicielem drugiego pojazdu z którego był pzrzeładowywany tytoń - bo o tym w artykule cisza ...
Fbb112:00, 14 stycznia 2020
Dziwne... Jak fajki były w "rozsądnej" cenie to o przemycie w ogóle nie słyszało się. Dodatkowo- tylko ci, co na fajki nie mieli to kręcili. Dziś (tzn od wzrostów cen fajek, parę lat wstecz) jest przemyt, ludzie kurzący kombinują jak tylko mogą, żeby tylko nie kupować ze sklepu.
Pytanie : czy nie lepiej obniżyć akcyzę na fajki żeby było wszystko po staremu?. Dziś państwo traci podwójnie. Obniżyła sie sprzedaż, a co za tym idzie zmalały wpływy do budżetu, funkcjonariusze muszą zajmować się takimi sprawami, zamiast poważniejszymi.
Zaraz odezwą się głosy, że UE, że składka zdrowotna...
PS. Jakby kto pytał to nie bronię kurzących, tylko zdrowego rozsądku.
Ps2. Jakby kto pytał to ja nie fajcę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij