Czwartek, 01 październik 2020, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Drizzle
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.02.2020, 11:50 | czytano: 7113

Bukowina Tatrzańska: parada przez wieś na rozpoczęcie Góralskiego Karnawału (zdjęcia)

Tradycyjnym przejazdem konnych zaprzęgów z gospodarzami, uczestnikami i gośćmi rozpoczął się 48. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej.

Parada wzbudziła duże zainteresowanie wśród przechodniów, choć niezadowoleni kierowcy, którzy musieli stać w korku, kręcili głowami. Parada przejechała główną ulicą przez wieś pod Dom Ludowy. Na jej czele jechali dwaj mali górale na kucykach, za nimi pytace na koniach, a dalej goście w powozach. Grała góralska muzyka, na jednym z wozów stanęła platforma, na której tańczyli zespolanie, był śpiew i gwar.

Karnawał potrwa do 9 lutego. Na scenie Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej będzie można zobaczyć najlepsze grupy kolędnicze z całej Polski, podziwiać górali w konkursie tańca zbójnickiego, uczestniczyć w koncertach zespołów regionalnych, a także spotkać najpiękniejsze owczarki podhalańskie. Na finał, w niedzielę, planowane są wyścigi kumoterek.

Pełny program 48. Góralskiego Karnawału w "Co, gdzie, kiedy".

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Hej22:21, 6 lutego 2020
Tak trzymać !!!
Vera 219:53, 6 lutego 2020
Trzeba dopisać do artykułu że komentarze przechodzą tylko pozytywnie dla uczestników
Ja.19:25, 6 lutego 2020
Policja to już na prawdę nie ma co robić w tej śmiesznej miejscowości, Te dwa kucyki i ich jeżdycy to tak zgodnie z przepisami. Brawo Panowie w samochodzie przed nimi.
Vera16:22, 6 lutego 2020
@esc wyjątki zawsze potwierdzają regułę :)
Esc16:00, 6 lutego 2020
@Vera, najlepiej pokazała te wartości pani Magda Gessler w swoim "Muppet Show" :)
Vera12:49, 6 lutego 2020
piękna tradycja- kultywujcie ją młodzi ludzie - macie szczęście urodzić się w tak magicznym zakątku naszego kraju- wartości takie jak rodzina i tradycja są najważniejsze a nie tylko wygodne życie i "żeby inni widzieli" - nie- czasami pod górkę czasami z górki- to tworzy prawdziwe życie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij