Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 2
Clear
-7°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-6°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clear
-12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.02.2020, 12:45 | czytano: 4966

Burmistrz o Olimpiadzie Skarbowców: "Rywalizowaliśmy z innymi miastami o prawo do organizacji tej imprezy"

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Pod koniec maja w Mieście organizowana zostanie Olimpiada Skarbowców. Będzie to 19. edycja wydarzenia, ale po raz pierwszy odbędzie się ona w Nowym Targu. Plany przeznaczenia na nią 80 tys. zł z budżetu miasta nie zachwyciły kilku radnych. Burmistrz przekonuje, że to dobry ruch promocyjny i w przyszłości zaowocuje kolejnymi profitami.

Olimpiada odbędzie się w dniach 28-30 maja br. - To duża impreza, o którą nasze miasto starało się, by ją pozyskać. Rywalizowaliśmy z innymi miastami o prawo do organizacji tej olimpiady. Wszystkie miejsca w Nowym Targu są zajęte. Aktualnie, jeżeli skarbowcy chcą przyjechać, muszą rezerwować noclegi poza Nowym Targiem - w Szaflarach, czy Łopusznej. Trwa rejestracja, więc trudno teraz określić liczbę uczestników, ale na pewno jest to duże przedsięwzięcie i organizacyjne, i logistyczne. O skali, wielkości przedsięwzięcia będzie się można przekonać w ostatni weekend maja. Myślę, że mieszkańcy Nowego Targu będą mogli przekonać się, co to znaczy "żyć w mieście turystycznym". Wszyscy się o to upominają i walczą o to, ale "miasto turystyczne" to są i plusy, i minusy. Plusy dla tych, którzy zarabiają na turystach, natomiast dla tych, którzy nie pracują w sferze obsługi turystów niestety są to pewne utrudnienia związane z korkami, ruchem na ulicach, z hałasem w miejscach publicznych, gdzie odbywają się różne imprezy, czy goście do późna biesiadują. Mam nadzieję, że impreza się uda. Walczyliśmy o nią z taką myślą, że ci pracownicy Krajowej Izby Skarbowej, którzy uczestniczą w tych zmaganiach, przyjadą tutaj z rodzinami i będą potem wracać do Nowego Targu i na Podhale, jak poznają wszelkie walory jakie nasze miasto i region oferuje dla turystów. Mam nadzieję, że zdamy egzamin na organizację takiego dużego przedsięwzięcia - mówił Grzegorz Watycha w odpowiedzi na pytanie radnej Ewy Pawlikowskiej o powód wydania sporej kwoty z miejskiej kasy.

Dopytywany na co konkretnie przeznaczone będzie 80 tysięcy zł, burmistrz odparł, że "to kwota orientacyjna". - Po naszej stronie jest pakiet promocyjny, udostępnienie po preferencyjnych cenach obiektów sportowych, sceny - wymieniał i dodał, że wkład środków z budżetu miasta "będzie w przyszłości procentował napływem gości i pobudzeniem sektora turystycznego". - Naszą inicjatywą jest dodanie do dyscyplin wyścigu rowerowego, dla promocji ścieżek rowowych w Nowym Targu i najbliższej okolicy.

Radnego Pawła Liszki zainteresowały jakie konkretnie ustalenia zostały zawarte pomiędzy Urzędem Miasta a organizatorem, do czego się Miasto zobowiązało.

- 80 tysięcy to kwota szacunkowa, określona we wstępnym projekcie budżetu. Zmniejszymy ją. W podpisanej umowie nie zobowiązujemy się do żadnych kosztów, te nakłady to nasza wola. Zobowiązaliśmy się do przekazania smyczy z logiem Nowego Targu za 80 groszy, ale chcemy bogatsze pakiety przygotować - uzupełniała wyjaśnienia Joanna Iskrzyńska-Steg. - Po naszej stronie jest dodatkowy dzień zorganizowany na nasz wniosek, czyli wyścig kolarski organizowany profesjonalnie przez Cezarego Szafrańca, więc te koszty pokrywamy w całości my, bo takiej dyscypliny skarbowcy nigdy nie rozgrywali i ten dzień my finansujemy - dodała wiceburmistrz.

Miasto jako gospodarz zaoferowało także medale dla każdego z zawodników, wodę mineralną, nagłośnienie, oświetlenie, występ lokalnych zespołów, pokrycie kosztów głównego koordynatora i koszty sędziów wszystkich dyscyplin, ławki, stoły, krzesła.

Paweł Liszka chciał wiedzieć, czy inne grupy zawodowe tęż mogą liczyć na tak duże wsparcie finansowe i zapowiedział - "jak dostaniemy 80 tysięcy to ja zgłoszę rajd bankowców".

-Ta impreza jest znakomitą promocją. Jeżeli przyjedzie 5 tysięcy osób, z rodzinami, z dziećmi, oni wrócą. Zostawią pieniądze na obiektach MCSiRu, będą robić zakupy w naszych biznesach lokalnych. Nie zmieścilibyśmy się w 80 tysiącach z taką promocją miasta, jak teraz jest przy tej imprezie - przekonywała Katarzyna Wójcik, przewodnicząca komisji sportu.

s/
najnowsze informacje
komentarze
juri07:48, 10 lutego 2020
Grzegorz wraz z Koleżanką powinni wystąpić w konkursie "Bajdurek" organizowanym prze ośrodek kultury. Powinni w cuglach zająć miejsce na podium.
Oczadział?03:51, 9 lutego 2020
80 tyś zł z naszych pieniędzy na Skarbówkę?
czytelnik23:17, 8 lutego 2020
Walka o tą olimpiadę? to już przesada. rozumiem , że o przydział Mistrzostwa Europy, Świata czy ważnych innych trzeba walczyć - trzeba zasłużyć, ale o olimpiadę skarbowców? Przegięcie jakieś.
Smutek16:51, 8 lutego 2020
@edek a czyja to wina , że wdychaja syf??? Każdego kogo stać na dom musi być stać na kocioł, jeśli go nie stać należy rozważyć sprzedaz i do bloków na mniejszy metraż. Wiem , wiem zaraz będą na mnie wszyscy krzyczeć niestety takie są realia. Wszyscy mówią o wymianie pieców a może też o wymianie samochódow na mniejsze, mniej palące.???? Wszyscy mówią na burmistrza a przecież on nie może fizycznie stać przy każdej domowej kotłowni i sprawdzać kto czym pali. Ludzie zacznijcie troszke myśleć i nie zwalajcie wszystkiego na innych. Niech każdy zacznie od siebie!!!!!
Piotr16:36, 8 lutego 2020
Za 80 tyś to ile by było ekologicznych pieców? Następnym razem jak będziecie głosować to się dwa razy zastanówcie.
PO to zło15:45, 8 lutego 2020
Za chwile będzie strefa relaksu i tęczowe ławki.
Burok13:58, 8 lutego 2020
80 tys wydawane na bzdety jak zwykle bez kosztorysu i podania do publicznej wiadomości szczegółów wydatków
prawda13:04, 8 lutego 2020
Brawo Burmistrz. Jak mają coś do Ciebie to niech przyjdą i powiedzą Ci w Twarz. Takie komentarze to tylko tchórze.
Wizjoner10:53, 8 lutego 2020
Tak panie Grzegorzu Watycha turyści to same problemy.
Jan10:33, 8 lutego 2020
Wszystkim malkontentom, twierdzącym, że działanie promocyjne nie przynoszą żadnego efektu, że imprezy i targi drogie i niepotrzebne, a oferty turystycznej brak, polecam ten artykuł:

https://...

Spośród miejscowości, w jakich Polacy decydowali się spędzić urlopy zimowe, Nowy Targ jest na 7 miejscu pod względem wzrostu ilości wyszukiwanych noclegów. Z małopolskich miejscowości wyżej tylko Szczawnica i Kościelisko.

A pole do wzrostu wciąż jest duże.
Edek09:21, 8 lutego 2020
Ludzie wdychają syf a Pan Burmistrz 80tys wydaje na bzdury!!! ŻENADA
klamerka08:39, 8 lutego 2020
Ale dlaczego Pasek? Ale dlaczego? Dlaczego?
Frycek04:31, 8 lutego 2020
W ramach olimpiady skarbowcy przejdą po sklepach i jarmarku mandaty wystawią i kasę na wpisowe i nocleg odrobią.
My to wiemy03:20, 8 lutego 2020
Faktycznie niech cała Polska zobaczy Nowotarskie lodowisko. Druga sprawa jakie miasto turystyczne? Może to nabijanie gości do nowego hotelu koło boiska do piłki nożnej? Za 80 tyś to można zacząć budować wiadukt nad torami na Ludźmierskiej. No chyba że na czas olimpiady zamkniecie przejazd kolejowy tak żeby się pochwalić gospodarnością w "mieście turystycznym". Tam gdzie PO to pieniądze są na wszystko tylko nie na potrzebne rzeczy które ułatwią życie ludzi a przecież to są nasze pieniądze.
Pasek23:14, 7 lutego 2020
Grzegorzu Twoja słabość i wierność do koleżanki onieśmiela i osłabia
wow22:54, 7 lutego 2020
Pan Watycha konsekwentnie od 5 lat robi wszystko żeby turyści omijali Nowy Targ szerokim łukiem. Nawet witacze na rogatkach miasta mają ich odstraszać. Cytat z Watychy o turystach: " są to pewne utrudnienia związane z korkami, ruchem na ulicach, z hałasem w miejscach publicznych, gdzie odbywają się różne imprezy, czy goście do późna biesiadują.
W białce nie ma tego problemu bo turyści to pieniądze i dobrobyt i rozwój.
No ale teraz Watycha za 80 tysięcy sprowadza urzędników żeby udawali turystów. Nosz można pęknąć ze śmiechu.
Turysta22:38, 7 lutego 2020
Panie burmistrzu wszystkie miejsca noclegowe są przeważnie zajęte w tym mieście ze środy na czwartek i z piątku na sobotę. I tak jest co tydzień. Od kilkunastu lat. No bo jest w mieście jarmark. Te urzędnicze potyczki zaczynają się w czwartek i kończą w sobotę. Dlatego na swojej stronie urzędniczej od dwóch miesięcy swoich uczestników kierują do pensjonatów w Białce.
Karma20:04, 7 lutego 2020
@cyngiel
Całe hasło Watychy wtedy brzmiało:
Z wizją i konsekwencją dla nas i dla naszych dzieci.
Watycha to taki Janosik w krzywym zwierciadle.
Naszym dzieciom zabrał pieniądze na świetlice a dał na zawody urzędników.
W tym mieście wszystko jest na odwrót. Nawet Watycha Janosik.
Zabiera biednym i daje bogatym
avivat20:03, 7 lutego 2020
Nasi bezcenni radni! Może by się już więcej nie kompromitowali swoimi wypowiedziami? Wypowiedzi pani v-ce przemilczę.
waga i rozwaga19:39, 7 lutego 2020
Punkt widzenia naszego burmistrza zależy od punktu siedzenia. Ale dobrze, że można dzisiaj w necie znaleźć wszystko i to, jak ten sam Watycha, będąc radnym wykrzykiwał coś o niegospodarności Fryźlewicza, gdy ten na imprezę Tour de Pologne chciał wydać 50 tysięcy. Najwyraźniej gapcio się teraz zagubił i nie jest w stanie porównać wydawanych 80 tysięcy dla zamkniętej grupy skarbowców nawet w ilości 5 tysięcy i tych 50-ciu dla kilku milionów widzów w transmisjach bezpośrednich, studyjnych, powtórkach i to na wszystkich ogólnopolskich kanałach telewizyjnych i internetowych. Najwyraźniej władza odbiera rozum...
baciok19:33, 7 lutego 2020
Watycha potyka się o sznurowadła własnej niekompetencji. Zawody dla urzędników za 80 tysięcy złotych. Dzieciom obcina na świetlice mówiąc o oszczędnościach i z tych zaoszczędzonych pieniędzy organizuje imprezę dla urzędników.
rusek18:59, 7 lutego 2020
Powiem tyle Żenada :((( lepiej było dać mieszkańcom do wymiany kotłów
Qaz18:56, 7 lutego 2020
Do Zygmunta
Płacą wpisowe chyba po 170 zł, do tego noclegi i wyżywienie w 100%
cyngiel17:35, 7 lutego 2020
Z wizją i konsekwencją to było hasło Grzegorza Watychy jak został burmistrzem W następnej kampanii już tylko mógł powiedzieć, że kocha i szanuje odwołując się do emocji bo nie było w pierwszej kadencji ani wizji i konsekwencji ani pracowitości. Były wstążki na drzewie. Co powiedział Watycha o kosztach imprezy za 80 tysięcy złotych? Cytat: "Dopytywany na co konkretnie przeznaczone będzie 80 tysięcy zł, burmistrz odparł, że "to kwota orientacyjna". Nie potrafi radnym ani mieszkańcom powiedzieć ile i na co i po co. I tak w koło Grześku zawsze jak padają pytania o koszty. Brak wizji, konsekwencji i planowania dyskwalifikuje go jako samorządowca nawet na urlopie podinspektora w wydziale komunikacji.
poborca17:33, 7 lutego 2020
te olimpijczyki to jak nadzwyczajna kasta
żal pl17:30, 7 lutego 2020
pobawią sie za nasze a pani radna mówi że jeszcze wrócą ! na darmoche to każdy wraca
Miś17:22, 7 lutego 2020
Bobo
Wiesz co robią te wstążki? One odpowiadają żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To są wstążki na skalę naszych możliwości. Możliwości Naszego Miasta. I olimpiada urzędasów też. Oni zgodzili się na bezpłatny urlopik w urzędzie celnym ona im organizuje igrzyska. Za nasze pieniądze.
kocham i szanujem17:10, 7 lutego 2020
I wszystko jasne. Na olimpiadzie urzędników zarobi Białka Tatrzańska i pan Szafraniec. Za harce urzędników zapłacą mieszkańcy.
Zygmunt16:56, 7 lutego 2020
Przecież skarbowcy powinni wpłacać wpisowe jak wszędzie i to jest kasa na extra gadżety. Tak się robi. A nie żeby miasto miało dokładać tyle kasy. Jestem przeciwny takiemu szastaniu pieniędzmi publicznymi. Mam wrażenie że burmistrz chcą się dobrze pobawić za naszą kasę. Skarbnik narzeka że nie ma pieniędzy i będzie odcinal kasę. i obcina z dopłat do przedszkoli z dotacji dla nowotarskich stowarzyszeń które kształcą młodzież i też z renowaro dla dzieci.
Olek16:36, 7 lutego 2020
@cyngiel - polecam szybką weryfikację - wejdź na booking i spróbuj znaleźć jakiś wolny pokój w Nowym Targu w terminie olimpiady. Dosłownie nul.
Larum16:35, 7 lutego 2020
Ja chyba śnię,ale to nie jest dobry sen. Ludzie zróbmy coś zanim nasze dzieci powiedzą że nie reagowaliśmy na bzdurne i szkodliwe pomysły urzędników.Ze swojej kieszonki panie i panowie urzędnicy, nie ze wspólnej.Nie pogrążajcie się.
bajok16:34, 7 lutego 2020
pan burmistrz powiedział że te 80 tysiaków to szacinkowe koszty. Może być więcej ze 100 a nawet 120 tysięcy?
Margo16:25, 7 lutego 2020
Proszę was... smycze? Dlaczego gada się o środowisku a kupuje niepotrzebne gadżety, które ładują w śmieciach po zakończeniu imprezy? Lepiej było im dać po drewnianej łyżce z napisem NT przynajmniej by można potem użyć w kuchni i na dodatek można wyrzucić bez szkody dla ziemi.
Nic nie ma być16:21, 7 lutego 2020
Wszystkie miejsca noclegowe zarezerwowane w Nowym Targu. Pełno ludzi w kanapach i sklepach ale Wam nigdy nie dogodzi. Najlepiej żeby nie było nic. Brawo komentujący z opozycji
marketingowy16:19, 7 lutego 2020
No widać, że tym miastem zarządzają sami fachowcy. Jeden od reprezentacji, drugi od inwestycji i trzecia od promocji. Szkoda tylko, że ten tercet egzotyczny, nie znając się na niczym, bez oporów potrafi nawijać makaron na uszy i bredzić po próżnicy ile wlezie. Takie pomieszanie z poplątaniem, które w konsekwencji mści się w życiu, a to w nieudanych inwestycjach, a to źle wydanych pieniądzach, a to omyłkowym łamaniu prawa, to szamotaniu się z problemami, które już dawno powinny być rozwiązane. A teraz padło na grunt promocyjny, a ściślej jakiś na nowo określany marketing? smyczy. Tak, tak to one urosły do rangi hitu, bo Pani wiceburmistrz nawet nie przygotowała się z umowy, którą sama podobno negocjowała! Jest moc! Wszystkie ręce na pokład i im więcej padnie bzdur, tym szybciej mieszkańcy się pogubią w tych wypowiedziach. Hahhaha, no i najlepsze jest to super precyzyjne określenie kosztów! Też hit! Szacunkowy!
Jest zatem 80 tysiaków, bo tyle się wpisało? wstępnie, tak wiecie-rozumiecie, szacunkowo. Zresztą to nie pierwszy raz mamy do czynienia z nieprzemyślanym szastaniem publicznych pieniędzy. Pani się bawi i bawi się doskonale, odpowiadając bez ładu i składu, nawet językowego. Jakiś galaktyczny chaos. Szkoda słów...

Jedno jest tylko pewne, że tu Nowy Targ wyrzuci, a nie zainwestuje tych 80 tysięcy. Nie zainwestuje, ponieważ wbrew temu co mówią nowotarscy ignoranci o promocji, ona zawsze jest wyliczalna. Innymi słowy stosując takie lub inne algorytmy jesteśmy w stanie przewidzieć jaki będziemy mieć zysk, czyli ile ponad tę kwotę zarobimy. Jeżeli ktoś tej kwoty nie podaje, to jej nie będzie, bo ta Pani i ten Pan jej nie zna. Nie ma o niej pojęcia - ważne żeby wydać dla znajomych nieswoje pieniądze.
A przecież, za takie pieniądze można przygotować skuteczną kampanię promocyjną w mediach o zasięgu milionowym i to w czasach najlepszej oglądalności! Trzeba tylko mieć pomysł, czym zainteresować turystów, określić cele działania, przeliczyć ekonomiczną efektywność projektu i znać się choć odrobinę na skutecznym marketingu. Trzeba mieć, ale to odrębna historia jak słynne witacze zapraszające gości do miasta. Tylko tyle i aż tyle. Taka wizytówka.
Utrzymujacy urzędników15:45, 7 lutego 2020
A zjakiej racji z podatköw ?.akurat prywatnie jak chca ,a nie zpieniedzy podatników, całkowity sprzeciw,nie dosyś ze to nowoczesne zbóje ,co zabieraja biednym ,a bogatych nie ruszasja
Bobok15:20, 7 lutego 2020
Koleżanka,Bobo?
Arka15:14, 7 lutego 2020
Na czym jak na czym ale na promocji to się Watycha ze Stegową znają najlepiej. Wypromowali miasto na Smogową Stolicę Polski o czym codziennie mówią w radiu i piszą w gazetach. Impreza dla urzędników nijak się ma do promocji miasta. Wypowiedż pani Steg pozostawiam bez komentarza. Boki zrywać. Tu już nie jest śmiesznie jest strasznie.
celny15:03, 7 lutego 2020
A czy pani vie nie jest przypadkiem na urlopie bezpłatnym w tej instytucji
/.../
cyngiel15:01, 7 lutego 2020
Na stronie interetowej Mistrzostw Skarbowców pod hasłem noclegi Nowy Targ jest link do setki pensjonatów w Białce Tatrzańskiej. Na tej imprezie zarobi Białka a w Nowym Targu zostaną śmieci. Wydawanie 80 tysięcy z budżetu miasta na coś takiego to niegospodarność. No ale urzędnicy się bawią.
Nie bądź ...15:01, 7 lutego 2020
to prowokacja skarbowa tak jak ztym mechanikiem co nie wydał paragonu
toxic14:59, 7 lutego 2020
Zamiast smyczy proponuję, całkiem serio, maseczki antysmogowe z filtrem. Można na niej wydrukować ładny herb z dopiskiem: "tutaj przebywasz na własną odpowiedzialność, ale masz wybór". Nowotarżanie przy tej skali bezmyślności i braku odpowiedzialności władz już go nie mają.
ani ani14:53, 7 lutego 2020
Od pewnego czasu najlepiej na sesjach wychodzą władzy te wstawki kaberetowe i skecze, które opowiadają w ramach swoich wypowiedzi. Jeszcze chwila, a całe nasze życie w Nowym Targu będzie jednym wielkim kabaretem, z którego wszyscy będą zrywać boki.
vat14:47, 7 lutego 2020
Hhahaha, tak bez podtekstu i kontekstu. Przecież nasza gwiazda od promocji JIS jest obecnie urlopowana przez Krajową Administrację Skarbową, która wchłonęła po reformie Urząd Celny. Taki to prosty związek przyczynowo-skutkowy.
Bobo14:32, 7 lutego 2020
Kolorowe wstążeczki na drzewach są super. Jechałam kiedyś autobusem wiało, były wstążki - prawie wszyscy wyrażali zachwyt. Jakiż to koszt w końcu, a jest sympatycznie. Mogą bankowcy i lekarze a nawet weterynarze organizować imprezy turystyczne, zloty, rajdy czemu nie jeśli przyjadą z rodzinami i jeśli przyjadą ponownie to będzie promocją właśnie turystyki. Wy chcielibyście od razu ścieżek w koronach drzew, wyciągów, kolejek najlepiej za pieniądze Miasta ale do prywatnej kieszeni.
wata14:22, 7 lutego 2020
Watycha odpłynął. Dzieciom na świetlice zabiera a urzędssom na imprezę daje 80 tysiaków. Dramat
góral14:17, 7 lutego 2020
Uważam to za bardzo dobry ruch. Promocja miasta musi się odbywać również poprzez takie imprezy. 80 tys wydane na 5 tys osób (nie licząc osób towarzyszących) daje śmieszne 16 zł na głowę - nie muszę mówić, że ci ludzie zostawią w mieście wielokrotność tej kwoty. Zarobią hotele, zarobią restauracje, zarobią drobni handlarze, a część z tych zysków wróci do budżetu miasta w postaci podatków. Przy tym wszystkim pokażemy Miasto i jego walory sporej rzeszy osób, z których część z pewnością tu wróci/opowie o nim rodzinie, znajomym, pokaże zdjęcia, słowem machina promocyjna się napędzi.

Nowy Targ wciąż nie jest odkryty w takim stopniu, na jaki zasługuje i każde działanie promocyjne zasługuje na pochwałę.
Janek14:13, 7 lutego 2020
Narzekacie tylko. A potem będziecie gonić za nimi i zobaczycie ile będą w sklepach i knajpach kasy zostawiać. Ale co tam najlepiej zarobić i dowalić władzy.
PK13:53, 7 lutego 2020
To się w pale nie mieści.
baciok@13:47, 7 lutego 2020
Panie Burmistrzu czy dofinansuje mi Pan Olimpiadę dziadkow po 50.
Jaja do potegi.
12313:41, 7 lutego 2020
do Lolis
Dawniej nic sie nie dzialo ???To od kiedy mieszkasz w Nowym targu ?? Bo Jarmarki Podhalanskie byly juz lata a teraz to tylko wstazeczek na drzewkach przybylo i jeszcze targi na plycie rynku przed Wielkanoca i Bozym Narodzeniem tylko tez z naszych pieniedzy Wiec najpierw pomysl a potem pisz.
113:29, 7 lutego 2020
Mylisz się Kubuś.
Zakopane organizowało bodajże 10 lat temu.
tytusek13:28, 7 lutego 2020
Jakoś jak Maciej Jachymiak robił Igrzyska Lekarskie to miasto mu nie dokładało. Ani Nowy Targ ani Zakopane. Jaja jakieś!
Lolis13:24, 7 lutego 2020
Bardzo dobra impreza i wreszcie coś w mieście się dzieje a nie jak dawniej. Ale cóż najbardziej krzyczą Ci co dawniej nic nie robili i bylo cacy.
Dana13:19, 7 lutego 2020
Na zwolnienia z podatku przy zmianie piecow nie ma na wiele innych rzeczy nie ma a na skarbowke bedziemy dawac z naszych pieniedzy???? No ale coz pani Joanna musi sie wykazac wiec bawic sie bedzie z kolezankami za nasze pieniadze........skandal i nie wciskajcie ludziom kitu ze to promocja dla miasta
smog13:14, 7 lutego 2020
Reklama nowotarskiego smogu
kuba13:05, 7 lutego 2020
reklama Nowego Targu przez ludzi ze... skarbówki...????
baaaaardzo odważna decyzja!!! że też Białka ani Zakopane
nigdy jeszcze nie wpadło na taaki ,,genialny''pomysł a turystów mają moc.
A w sumie... mogło być gorzej np komornicy!!!!
Mieszkaniec13:03, 7 lutego 2020
Brawo dla Nowego Targu mają najdroższe smycze warte 80 tysięcy złotych. Zachęcam wszystkich do składania wniosków o olimpiadę lekarzy, olimpiadę mechaników, rajd sprzedawców. Pozdrowienia dla Pani wiceburmistrz. :):)
kuba13:00, 7 lutego 2020
reklama Nowego Targu przez ludzi ze... skarbówki...????
baaaaardzo odważna decyzja!!! że też Białka ani Zakopane
nigdy jeszcze nie wpadło na taaki ,,genialny''pomysł a turystów mają moc.
p12:51, 7 lutego 2020
ręce precz od naszych pieniędzy - skarbowcy łupią nas na każdym kroku , a my im olimpiadę będziemy sponsorować. Niech matouszek im da pieniądze skoro jest tak bogato w naszym kraju ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij