Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Zakopane i okolice
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Rain
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Rain
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71
Rain
11°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 85
Rain
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.02.2020, 12:42 | czytano: 5032

Zarząd dróg ma rozwiązanie problemu korków na rondzie w Krościenku

Arch. Podhale24.pl

Do połowy tego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie planuje wprowadzić rozwiązania, które zlikwidują problem korków do ronda w Krościenku.

O szczegółach proponowanych rozwiązań burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda poinformował po spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Obecna koncepcja zakłada budowę prawoskrętu w stronę Nowego Sącza z dwoma wydzielonymi pasami ruchu na moście. Jeden z nich będzie kierował ruch w stronę Nowego Targu, drugi, prawy, w stronę Nowego Sącza. Dwujezdniowy będzie również ruch od strony Nowego Sącza - lewy pas będzie kierować na Szczawnicą, prawy na Nowy Targ. Niezależnie od tego ZDW planuje przenieść przejście dla pieszych, które jest w kierunku Nowego Sącza sto metrów dalej, w planach jest też przeniesienie przejścia znajdującego się przy wyjeździe z mostu przed most w stronę Szczawnicy. - Planowane złożenie tej dokumentacji jest marzec - poinformował Grzegorz Niezgoda. Prace te nie wymagają pozwolenia na budowę, dlatego ZDW chce się uporać z realizacją tych zamierzeń do czerwca tego roku.

Symulacja, jak dodał włodarz uzdrowiska, pokazała, że w okresie szczytu komunikacyjnego to rozwiązanie pomoże rozładować korki.

Weekendowy korek to zmora turystów przybywających do Szczawnicy. Najpierw w piątki i soboty jest problem z dojechaniem do sławetnego ronda od strony Nowego Sącza i Nowego Targu, a w ostatni dzień weekendu z wyjazdem ze Szczawnicy. Kilkukilometrowy korek ciągnie się właśnie do ronda w Krościenku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Pioski13:15, 23 lutego 2020
Grześ dobrze prawi bo bliźniacze mosty w Krościenku to nie jedyne obiekty mostowe na trasie Krościenko - Szczawnica czy dalej do Jaworek a droga tylko jedną.
Grzesiu zauważ15:51, 16 lutego 2020
Jak się zawali któryś z mostów, to pozostanie ten drugi. Szczawnica nigdy nie zostanie odciętą od świata.
Na tym właśnie polega geniusz planujących te mosty.
Grześ02:02, 16 lutego 2020
Droga na Piwniczną niezły pomysł. Raz że rozładuje korki w Szczawnicy gdyż cześć ludzi pojedzie w jednym kierunku a cześć w drugim pomijając już to że wtedy jest jakiś alternatywny wyjazd bo teraz nie daj Boże niech się zawali któryś most na trasie Krościenko Szczawnica i miasto jest odcięta od świata. Dwa ożywiło by to Szczawnicę która potrzebuje tego szczególnie teraz w sezonie zimowym gdzie miasto świeci pustkami i stworzyło by to nowe możliwości rozwoju.
inżynier19:17, 15 lutego 2020
Droga na Piwniczną spowoduje duży wzrost ruchu przez Szczawnicę Przejeżdżały tranzytem będą samochody, które nigdy by się tu nie pojawiły, skracając drogę Nowy Targ - Nowy Sącz czy na Słowację. Zwiększy to ruch przez Jaworki, wąskie odcinki ul. Szlachtowskiej i na ul. Głównej. Ja tam bym wolał ruchu w Szczawnicy nie zwiększać. Trza wam przelotu na Piwniczną macie za mało samochodów w Szczawnicy?
Miejscowy16:42, 14 lutego 2020
Już za komuny przewidzieli że ruch będzie spory i planowali drogę na Piwniczną przez Jaworki oraz obwodnicę Szczawnicy - był już wydzielony pas pod drogę, baa nawet na niektórych starych mapach droga była już naniesiona. Ale komuna padła i powoli działkę po działce z tego pasa kolejni bystrzaki z UM Szczawnicy sprzedawali. Działki już sprzedane, pieniądze przejedzone a alternatywnej drogi jak nie było tak nie ma. Ale za to Szczawnica co jakiś czas ma darmową (anty)reklamę w mediach, kilkukilometrowe korki. Brawo Wy - włodarze Szczawnicy.
Krecik13:34, 14 lutego 2020
Tak na Piwniczną - najlepiej tunelem , będzie szybciej.
Zachowuję spokój.08:45, 14 lutego 2020
TYLKO droga na Piwniczną rozwiąże sprawę. NIC innego.
:)22:06, 13 lutego 2020
Reklamujecie(skutecznie) w mediach Pieniny, w Polsce, Japonii nawet na Tasmani to se korki macie.
???18:01, 13 lutego 2020
Dlaczego nigdy żaden urzędnik nie ponosi kary za błędne decyzje ? Już na samym początku tej fatalnej inwestycji mówiło się że potrzebny jest prawoskręt w kierunku N. Sącza ale to pozostało bez echa. Na dodatek wydano zgodę na rozbudowę karczmy. Łatwo wydaję się publiczne pieniądze kiedy nie ponosi sie odpowiedzialności za błędy.
ff14:48, 13 lutego 2020
Przejście między rondem a mostem powinno być pod mostem. Przeniesienie go za most utrudni pieszym poruszanie się.
ggg14:06, 13 lutego 2020
A co to zmieni jak droga jest tylko jedna a ruch w sezonie i w weekendy ogromny -burmistrz i zarząd dróg opowiadają bzdury że to coś zmieni.
Driver13:00, 13 lutego 2020
Przy tym natężeniu ruchu jakie panuje w sezonie to rozwiązanie nic nie zmieni, no chyba że te dwa pasy będą już od Szczawnicy. Trzeba szukać (planować) alternatywnej drogi dojazdowej a nie bawić się w półśrodki.
antyświatło12:58, 13 lutego 2020
Tylko światła uratują tam sytuację jak w Klikuszowej
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij