Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Zakopane i okolice
Clear
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 24
Clear
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 24
Clear
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 24
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 25
Clear
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 24
Clear
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 24
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.02.2020, 15:22 | czytano: 4160

Pięciu Ukraińców zatrzymanych przez straż graniczną

Fot. KOSG

Komendant Straży Granicznej w Zakopanem cofnął wizy czterem zatrzymanym obywatelom Ukrainy oraz wydał decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Grupy Zamiejscowej Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, podczas kontroli legalności pobytu w powiecie wielickim, zatrzymali 5 obywateli Ukrainy.

Czterech cudzoziemców wykorzystywało wydane im wizy niezgodnie z przeznaczeniem. Nie podejmowali oraz nie mieli zamiaru podjąć pracy na podstawie wydanych im oświadczeń, na podstawie których wspomniane wizy zostały im wydane. Ponadto jeden z obywateli Ukrainy pracował we Francji jako malarz, ponieważ nie odpowiadały mu warunki pracy w Polsce. Komendant Straży Granicznej w Zakopanem cofnął im wizy oraz wydał decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski.

Natomiast 35-letnia Ukrainka przebywała nielegalnie w strefie Schengen od stycznia 2018 r. Posiadana przez nią wiza utraciła ważność z dniem 31.12.2017 r. Cudzoziemka nieprzerwanie przebywała we Francji. Komendant PSG w Zakopanem zobowiązał kobietę do opuszczenia terytorium Polski. Ponadto cudzoziemka nie wjedzie do strefy Schengen przez kolejny rok.

oprac. r/ Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej
najnowsze informacje
komentarze
Pola06:23, 21 lutego 2020
Pracuję w Polsce często na dwa etaty ,czasem jadę na wczasy w kraju czasem na zagraniczną wycieczkę ,majątku rodzinnego nie sprzedałam , hamarykany mnie nie utrzymują bo i jak ? kie tam śyćko kosztuje jee no tam się zapiepsa jee no i w Polsce to się leży jee ...polecam telewizyjną sztukę teatralną ,,Brat Elwis,, odzwierciedla prawdę o polskich hamerykanach jee jee
emigrant22:54, 20 lutego 2020
@Pola.Ty na utrzymaniu tych z chameryki? Pracowałaś kiedyś?
Pola08:02, 20 lutego 2020
Jakoś się nikt nie rzucił do tej Hamaryki bezwizowo ,emigrantowi się pomyliły lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte z dwutysięcznym dziewiętnastym Hamaryka już na nikim nie robi wrażenia a ci co tam siedzią to też pewnie mało tam zarabiają bo tu majątki rodzinne sprzedają a jeszcze toną w kredytach do lekarzy polskich przyjadą po trzydziestu latach bo tam podobno drogo ,a Ukraińców co sławią Banderę na polskiej ziemi niech łapią to i tak obiboki i ściemniacze
emigrant20:06, 19 lutego 2020
Na szczęście funkcjonariusze Zamiejscowej Placówki Straży Granicznej w Zakopanym ograniczają swoją służbę do okolicznych powiatów bo gdyby się wybrali na lotnisko w Chicago to z samolotów lecących z Polski wysiadła by tylko załoga i parę osób,reszta ,,na zad,,.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij