Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Jabłonka i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 67
Clouds
-4°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 67
Clouds
-3°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 67
Clouds
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-4°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 67
Clouds
-5°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
21.02.2020, 11:52 | czytano: 2516

Zimowe niedogodności, czyli odśnieżanie, pryzmowanie i wywożenie śniegu

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE: Wydział Drogownictwa i Transportu przypomina - "właściciele zobowiązani są do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym".

Zima nie ustępuje, więc urzędników zapytaliśmy kolejny raz o terminy wywożenia śniegu z ulic, chodników i zatok autobusowych. W przesłanej nam odpowiedzi czytamy:

"Wywóz śniegu z ulic wykonywany jest w miejscach zawężenia jezdni oraz w obrębie skrzyżowań, gdzie prymy śniegu ograniczają widoczność powodując zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Wywóz śniegu z ul. Krupówki i ul. Galicy odbywa się na bieżąco, tak by nie powodować zalegania zwałów śniegu. Po zakończonym opadzie z dróg wymienionych poniżej prowadzona jest na bieżąco akcja wywozu - tj. Nowotarska - wąskie chodniki, gdzie nie ma słupków i donic, Kościeliska, Skibówki, Krzeptówki - od kościoła na Pęksowym Brzysku do Kościeliskiej 24, od nr 24 do Hurtowni GOBO - całość, Droga do Olczy - prawa strona od Ustupu, Broniewskiego - całość, Droga na bystre- koło sklepu elektrycznego, Makuszyńskiego - całość, Żeromskiego - dolny odcinek, Do Samków oraz Szymony - całość.

Właściciele zobowiązani są do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym.

Zatoki przystankowe odśnieżane są równoczesne z odśnieżaniem jezdni, po dużych opadach śnieg okolicy przystanków jest sukcesywnie wywożony.

W poprzednim sezonie zimowym funkcjonariusze Straży Miejskiej udzielili 370 pouczeń oraz nałożyli 5 mandatów karnych na łączną kwotę 370 zł za nienależyte wypełnianie obowiązku zimowego utrzymania chodników."

pks/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij