Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
23.03.2020, 11:39 | czytano: 5889

Radni nie przyszli na sesję w obawie przed koronawirusem

Fot. UG Czarny Dunajec

Dziś przed południem w Czarnym Dunajcu miała się odbyć sesja rady gminy. Mimo zastosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, większość radnych nie pojawiła się na obradach i sesję odwołano.

Mimo pandemii, przewodniczący Tadeusz Czepiel zwołał sesję z uwagi na dużą liczbę ważnych spraw do załatwienia. Bez zgody radnych wójt i urzędnicy nie mogą podjąć wielu decyzji. Dlatego zdecydowano się zorganizować sesję, ale przy zastosowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności. Radni zostali rozsadzeni, żeby nie siedzieli blisko siebie. Przed wejściem dezynfekowali ręce, zdezynfekowano również salę obrad.

Mimo wielu środków ostrożności na sesję przyszło tylko 9 z 21 radnych. Obecny był również wójt Marcin Ratułowski, sekretarz gminy Michał Jarończyk i przewodniczący Czepiel. Ale z powodu braku większości, czyli de facto braku możliwości podejmowania prawomocnych uchwał, sesję odwołano.

r/
najnowsze informacje
komentarze
eja11:42, 24 marca 2020
W Dunajcu na Rynku więcej ludzi jak w Zakopanem czy Nowym Targu. Co z tymi ludźmi nie rozumiem!!
...09:49, 24 marca 2020
Wszystkie urzęda siedzą w chałpie BO IM ZA TO PŁACĄ! proste. JAk by im przestali płacić ,to zaraz by byli z powrotem za biurkiem.
Karol22:07, 23 marca 2020
Jak sesję zwołuja to niech urząd otworzą dla ludzi a nie siedzą zamknięci niema do czego śmieci wrzucać bo w gminie worka nie dostaniesz bo wszystko pozamykane
Qwerty20:36, 23 marca 2020
Nie mogę tego czytać, jeżeli nie jest to sprawa życia i śmierci to po jaką cholerne narażać dodatkowo ludzi i ich rodziny. Rozumiem strach Pani sprzedawczyni w sklepie, farmaceuty itd przy czym Oni nie mają wyboru chodzą do pracy dla nas. A Panowie i Panie Radni jeżeli odwołają sesje Rady to raczej nikt głodny albo chory przez to nie będzie chodził. A jeśli sesja odbędzie się a jeden z Radnych zaraził się wczoraj i jeszcze o tym nie wie to zarazi nieświadomie całą resztę. Cała reszta zarazi swoje rodziny, któryś z nich zarazi Panią w sklepie, sąsiadkę itd itd mamy problem jak we Włoszech. Zostań w domu dla siebie swojej rodziny i tych którzy muszą iść pomimo wszystko do pracy. Nie róbmy z siebie nieśmiertelnych bohaterów na siłę.
Gustaw17:49, 23 marca 2020
Kto w takiej trudniej sytuacji zwołuje sesje i naraża wszystkich? Rada Powiatu Nowotarskiego odwołała sesję, a gmina nie mogła? Widać, że w powiecie jest rozsądny i odpowiedzialny przewodniczący - nie to co w gminie.
PAL15:11, 23 marca 2020
A z diet też zrezygnują ?
eja14:36, 23 marca 2020
Rozsadzeni po dwóch w ławce. Dobre
rentgen*14:31, 23 marca 2020
do
baciok@

najpierw zapoznaj się z programem sesji a póżniej pisz! Są tematy których nie da sie przełożyć. Sesje planowane są duzo wczesniej czy jak to bywa w wielu samorządach z rocznym harmonogramem.
Zachecaj Radnych do niechodzenia na sesje to ciekawe jak gminy zrealizuje zadania np razem ze starostwem/PZD przy budowie chodników, ale najlepiej to kłapać nie wiedząc co sie mówi. Myślałem ze madrzejszy jestes
Ciemniak14:13, 23 marca 2020
Klakierzy i inni pożyteczni ... zawsze na posterunku. To jest wolny wybór każdego radnego i proszę mi tu nie wyjeżdzać z durnymi sugestiami.
koronka14:12, 23 marca 2020
Epidemii, a nie pandemii.
k12:54, 23 marca 2020
A to dobre. Boją się. A obsługa marketów, poczty itd ma się nie bać! Paczcie kogo wybraliście!
Wyborca.12:40, 23 marca 2020
Radni bezradni.
3D12:12, 23 marca 2020
Lekarze, sprzedawcy, farmaceuci, kasjerki, kierowcy i im podobni mimo że narażeni potrafią sobie z tym radzić i żyć jak trzeba, radni w Czarnym Dunajcu to zwykłe tchórze! Tym bardziej że są reprezentantami ludzi od których oczekują normalności - że kupią leki, jedzeni i paliwo - mimo zagrożenia. Wstyd radni, WSTYD! Nie zapomnimy wam tego!
To są głupki11:47, 23 marca 2020
Przyszła tylko grupa wzajemnej adoracji. Ile trzeba mieć fałszu w sobie, żeby w tych okolicznościach zwoływać radę. Ponadto, niezgodne z prawem, mimo zachowania i zastosowania procedur.
Brawo radni, co nie przyszli. Macie rację, szkolić tą małostkową , dunajecką władzę.
baciok@11:41, 23 marca 2020
Po kiego zwołują sesję
Co takiego ważnego.
Chyba nie bierzecie przykład z Prezesa który chce wyborów 10 maja.
Brawo dla Radnych nieobecnych.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij