Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Jabłonka
Clouds
-6°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-6°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-7°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
116 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
90 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 58 | 116 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
30.03.2020, 10:37 | czytano: 6755

Koronawirus w Kamienicy. Wójt Ochornicy Dolnej ostrzega mieszkańców

W sąsiadującej z gminą Ochotnica Dolna gminie Kamienica jest już pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia SARS-CoV-2 - starsza kobieta przebywa w izolacji domowej i nie ma w tej chwili objawów chorobowych. To trzeci przypadek wykrycia koronawirusa w powiecie limanowskim.

Arch. Podhale24.pl
Wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk ostrzega mieszkańców regionu: - Z perspektywy naszej gminy nikt już u nas nie może powiedzieć, że "nas to nie dotyczy", albo "tu tego nie ma" , bo "TO" jest już za naszą miedzą... Niestety zagrożenie epidemią dotyczy nas wszystkich, dlatego ze względu szczególnie na naszych kochanych seniorów, proszę uniżenie wszystkich o:

1) Jeszcze bardziej rygorystyczne przestrzeganie kwarantanny

2) Niewychodzenie z domów jeśli to nie jest absolutnie konieczne: praca, lekarz, apteka.
Wiadomo że żyć trzeba i do pracy trzeba pójść, ale do sklepu już nie trzeba, bo nasze sklepy dowożą na zamówienie zakupu do domu. Korzystajmy z tej opcji...

3) Ograniczenie kontaktu fizycznego do niezbędnego minimum - tylko izolacja jest realna szansą na uniknięcie zagrożenia.

Ja podobnie jak wielu z Was chodzę normalnie do pracy, ale od poniedziałku wprowadzę jeszcze bardziej rygorystyczne zasady dot. bezpieczeństwa i dla siebie i dla pozostałych pracowników.

Zmobilizujmy się i zduśmy tę epidemię w zarodku żeby nie spustoszyła nam domów i gospodarki.

Na razie nie ma kolejnych zachorowań w powiecie nowotarskim.

Źródło: Pieniny24.pl
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
Zuz.anna13:25, 30 marca 2020
Do Kobieta nowoczesna.
Masz rację, ludzie się zachowują jakby byli obłąkani, igrają że śmiercią. Nie dopuszczają do siebie, że każdy z nas może się zarazić i to może być zarażenie tragiczne w skutkach. A po sklepach rzeczywiście biegają jak opętani, jakby nie potrafili zrobić zapasów i z nich korzystać. Potrafią biegać po jedno piwo do sklepu nocnego albo paczkę chipsów. To nie jest artykuł pierwszej potrzeby. Bez takich rzeczy można przeżyć i to naprawdę długi czas. Piwo i chipsy zakupione o 2:00-3:00 w nocy albo bieganie kilka razy dziennie za każdym razem po jedną-dwie rzeczy nie uratują nikomu życia, rozsądek i używanie mózgu do myślenia daje taką szansę.
@kobieta nowoczesna12:41, 30 marca 2020
lepszy jeden potwierdzony, bo przynajmniej i on i jego otoczenie wiedzą, co robić niż nieznana liczba niepotwierdzonych...
Kobieta nowoczesna11:48, 30 marca 2020
Nie chcę siać paniki, ale sadzę że już niedługo pojawi się potwierdzony przypadek w okolicach Nowego targu. mam nadzieje że w końcu lidzie się opamiętają i przestaną latać po sklepach bo ostatnio jest to dla poniektórych jedyna rozrywka
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas