Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 3
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Fog
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.04.2020, 11:17 | czytano: 1969

Rabka-Zdrój robi plan zagospodarowania przestrzennego

Fot. Piotr Kuczaj

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetargi na wykonanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta i sołectw.

Uzdrowisko ma uchwalony plan, ale tylko dla strefy A i niewielkiego obszaru przy Rynku. Plan zagospodarowania dla pozostałej części miasta oraz całej gminy istniał, ale został w 2012 roku uchylony. Decyzją burmistrza Leszka Świdra gmina wróciła do tematu i zdecydowała się uchwalić go na nowo m.in. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, którym brak planów zagospodarowania utrudnia realizację inwestycji.

Plan zagospodarowania zostanie wykonany oddzielnie dla każdej miejscowości. Na każdy z nich Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił osobny przetarg. Wygrały je biura projektowe z Krakowa, Świętochłowic i Wrocławia. Ogólny koszt wyniesie ok. 270 tys. zł. Plany mają być gotowe na przełomie 2021 i 2022 r.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Takitam11:44, 1 kwietnia 2020
Raczej utrudnić inwestorom, ale czas pokaże ....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij