Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 90
Clouds
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 72
Clear
17°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 83
Clouds
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.04.2020, 14:44 | czytano: 4919

Zbiórka na respirator dla Podhalańskich Zespołów Ratownictwa Medycznego

NOWY TARG. Ratownicy medyczni Michał Ścisłowicz i Adam Chramiec uruchomili społeczną zbiórkę na zakup respiratora oraz fiberoskopu do intubacji, diagnostyki i leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. Potrzebują 150 tys. zł.

"Drodzy Przyjaciele! Trudno przejść obojętnie obok tego co się dzieje wokół nas w związku z pandemią SARS CoV-2. /.../ To właśnie my, ratownicy medyczni jesteśmy w stałym kontakcie z ordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jak również z Dyrekcją Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. W tym ciężkim czasie, cała Służba Zdrowia walczy z niedoborem praktycznie każdego rodzaju sprzętu i środków ochrony osobistej pracowników" - piszą w apelu.

I wyjaśniają: "Otwieramy zbiórkę na zakup niezbędnego respiratora oraz giętkiego fiberoskopu do bezpiecznej intubacji,diagnostyki i leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. Wszystkie środki, które będą ją zasilać przeznaczamy na doposażenie Ratowników i Lekarzy Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu w w\w sprzęt a także, maski, gogle, odzież ochronną czy środki dezynfekujące. Wszystkich Was prosimy o wsparcie zbiórki dobrowolną wpłatą, która pomoże nam wygrać tę walkę".

Zbiórka prowadzona jest tutaj.

s/
najnowsze informacje
komentarze
helen16:39, 8 kwietnia 2020
nikt nikomu do kieszeni nie wklada reki nie chcesz dac nie daj i nie pisz nic bardzo prosze ja przelalam i dziekuje tym co dali
bolo inspiratoro22:10, 5 kwietnia 2020
Czy Pani Kidawa dorzuci się coś do zbiórki na "inspirator"?
Obserwator08:12, 5 kwietnia 2020
do @klio, kwestowałaś? wsparłaś fundację WOŚP? tak się pieklisz jakbyś majątek swój przepisała lub 20 serduszek kupiła. Na poważnie. Na Podhalu P. Owisak zawsze był be. Dzieci kwestujące na rzecz WOŚP w pobliżu kościoła były przeganiane. Tak wygląda obłuda
Obserwator21:18, 4 kwietnia 2020
Ps.przepraszam dyrektora Wierzbę , to nie On mówił o bardzo dobrym zaopatrzeniu w szpitalu tylko rząd w lutym. Dyrektor jest niewinny
Obserwator21:07, 4 kwietnia 2020
Dyrektor Wierzba twierdzi, że nic nie potrzeba. Wszystko ma szpital zaopatrzony po kokardę... kobietę zwolnił bo siała zamęt a teraz po jej zwolnieniu jest " ordnung"
Dziennik Telewizy jny20:14, 3 kwietnia 2020
Klio inaczej rozgniewana byle tak dalej . Daj z siebie wszystko! !!

Z poważaniem zarząd
T V P
.19:43, 3 kwietnia 2020
@ klio
Zmierz sobie temperaturę
Rozgniewana19:37, 3 kwietnia 2020
Mam takie same zdanie jak Klio. Gdzie teraz jest Owsiak będzie milutko gadał jak przyjdzie czas na następną zbiórkę. Pomagam i lubię jak ludzie są solidarni ale przyjdzie czas że zastanowimy się ile tych pieniędzy jest przekazanych jest na dobre cele. Może wreszcie ktoś się tym w końcu zajmie
Pan tik tak19:26, 3 kwietnia 2020
W telewizji TVP mówią że szpitale są przygotowane na wszystko że służba zdrowia ma się świetnie
klio18:25, 3 kwietnia 2020
A może zwrócicie się do świątecznej orkiestry.Prawdę mówiąc to p.Owsiak powinien wszystkie pieniądze przeznaczyć na dzisiejsze potrzeby,a jakoś nie widać.Może następnym razem zebrane pieniądze przeznaczycie na lokalny szpital i potrzebny dla niego sprzęt, a nie póżniejsze żebranie od p.Owsiaka. Trzeba się zastanowić co lepsze i co nam będzie lepiej służyło.
Znam18:01, 3 kwietnia 2020
Do Antykorupcyjne - jakby to była fikcja czy "ponoć"..... to Ci Ratownicy nie pokazywali by swoich twarzy. Chłopcy są wspaniali. Tak trzymać.
ciekawy17:56, 3 kwietnia 2020
To jak to jest z tym szpitalem Nowotarskim , są braki czy ich nie ma i dopiero pracownicy muszą zbierać na sprzęt.
Antykorupcyjne16:47, 3 kwietnia 2020
Witam ponoć /.../ Źródło informacji jest prawdziwe na 100% /.../

Proszę swoją wiedzą o przestępstwie podzielić się z Policją, Prokuraturą albo CBA. Pisanie na portalu anonimów to w tej sytuacji - co najmniej - nieporozumienie. Moderator.
Oby nie pacjent!16:19, 3 kwietnia 2020
Popieram! wpłaciłem i namawiam wszystkich ludzi na Podhalu do tego gestu. Każda złotówka się liczy. To trudne czasy i należy pomagać jeśli ktoś może.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij