Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Czarny Dunajec
Clear
12°
Wiatr: 1.152 km/h Wilgotność: 66 %
Clear
12°
Wiatr: 0.252 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
14°
Wiatr: 1.332 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
13°
Wiatr: 0.756 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
13.05.2020, 09:42 | czytano: 36184

Zmarł Marek Fryźlewicz, były burmistrz Nowego Targu

NOWY TARG. Dziś rano w szpitalu zmarł wieloletni burmistrz Miasta - Marek Stanisław Fryźlewicz. Miastem kierował przez prawie 5 kadencji. Na dwie ostatnie - wybierany był w sposób bezpośredni, czyli ze wskazaniem przez mieszkańców. Miał 60 lat.

Marek Fryźlewicz był burmistrzem od 1996 do 2014 roku. Po czterech latach przerwy - zdobył mandat radnego z ramienia Podhalańskiej Wspólnoty Samorządowej.

Prywatnie interesował się historią Miasta i regionu. Pisał teksty do Almanachu Nowotarskiego, przygotowywał prelekcje i wykłady dotyczące zasłużonych mieszkańców Nowego Targu. Ich sylwetki opisał w wydanej w 2015 roku książce "Nowy Targ - moje miasto. Galeria Nowotarżan".

Studiował na Akademii Rolniczej w Krakowie na Wydziale Zootechnicznym. Robił specjalizację z genetyki zwierząt. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii ekonomicznej w Krakowie. Pracował w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym Kraków Mydlniki, w Okręgowej Stacji Hodowli Zwierząt w Krakowie, a w latach 1995 – 1996 w Regionalnym Związku Hodowców Owiec i Kóz w Nowym Targu.

W 1990 r. został radnym miejskim z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, W 1991 r. został wybrany do zarządu miasta, a w listopadzie 1996 r. po raz pierwszy został burmistrzem Nowego Targu. Funkcję tę pełnił przez 18 lat.

Jeszcze w poniedziałek wziął udział w sesji Rady Miasta. Jego ostatnia interpelacja dotyczyła nadzoru nad ścieżkami rowerowymi.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Sofia23:14, 15 maja 2020
@iks co napisał? To nie on. Ekipa obecnego szeryfa błądzi jak owce. Mało tam zrozumienia. Jeśli jest to tylko w wąskim gronie. Nie ta liga. Fala zrobiła swoje. Zalała wiele dobrego.
Teresa i Andrzej19:55, 15 maja 2020
Wielka strata. ..niech odpoczywa w pokoju. ..
Mietek22:07, 14 maja 2020
Wyrazy współczucia dla Żony, Dzieci i Rodziny. Pan Burmistrz Marek Fryźlewicz pozostanie w naszych sercach jako dobry, uprzejmy,dbający o swoje miasto i jego historie, bardzo skromny, umiejący wysłuchać ludzkich problemów człowiek, najlepszy Burmistrz Nowego Targu. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI
Grzegorz20:22, 14 maja 2020
Odpoczywaj w pokoju Marku. Dziękuję Ci za wiele dobra.
MICHAŁ14:50, 14 maja 2020
Reszta jest Milczeniem. Dajcie już wszyscy spokój.
IKS13:09, 14 maja 2020
Prawdę napisał Grzegorz Watycha o śp. burmistrzu Marku Fryźlewiczu w nekrologu zamieszczonym na stronie miasta. Po raz pierwszy napisał o Nim prawdę. Szkoda, że tak późno. I kropka
prawda12:59, 14 maja 2020
do Znajomi - to Wy nie zrozumieliście - nie ma tu NEGATYWNYCH komentarzy, bo okazujemy szacunek w obliczu śmierci.
Nie wywołujcie wilka z lasu swoimi komentarzami, atakującymi przeciwników i krytyków - bo rozpętacie burzę na forum.
spostrzegawczy09:48, 14 maja 2020
~do prawda
Prawda. Właśnie dlatego, że o zmarłym nie mówi się wcale, albo mówi się dobrze, nie ma złych komentarzy. Przeciwnicy czy to polityczni czy też ci co mieli inne zdanie - jednak milczą. Milczą w poszanowaniu tej chwili.
Znajomi08:46, 14 maja 2020
Szczere slowa do PRAWDY nalezy czytac wszystko ze zrozumieniem my piiszac prawde nie mowimy zle co bardzo podkreslam zacnym uczciwym czlowieku ktory zrobil bardzo duzo dla miasta i calego jego spoleczenstwa zrobil czasem nawet kosztem wlasnej rodziny natomiast przypominamy. ze nie mial latwej drogi wlasnie przez ludzi ktorzy walczyli z nim nie zawsze uczciwie z checi zdobycia wladzy i byloby dla nas ludzi ktorzy. go szanowali cenili nie przypomniec Wam o tym wiemy ze dzis Was to dotknie albo i nie jak macie sumienie to pomyslcie.
Radny zza miedzy08:26, 14 maja 2020
( * )
Szkoda że Pan Marek odszedł. Przygladałem się jego pracy jeszcze jako burmistrzowi, kiedy uczyłem się pracy w samorządzie. Widziałem jak udało mu się odnowić trochę zapomniany Nowy Targ, wykorzystać unijne środki gdzie inni włodarze Podhala nie do końca sobie z tym radzili. Na pochwałe zasługuje jego działania poza pracą w obszarze historii miasta - to trzeba doceniać.
Czasem tylko miałem dość słuchania i czytania jak obecny włodarz miasta potrafil wypominac po 4-5 latach na sesjach jak to Pan Marek jako burmstrz czegoś nie zrobił, zamiast brac sie do roboty i odciąć od przeszłości, ale cóż zostawmy to, wszystkiego dobrego dla rodziny w tym trudnym czasie.
prawda23:05, 13 maja 2020
Na pytanie niektórych, gdzie są teraz przeciwnicy Św.P. M. Fryźlewicza przypominam, że jest w Polsce zwyczaj, że o zmarłym mówi się dobrze, albo wcale. W zetknięciu z powagą śmierci, tego typu komentarze są nie na miejscu i świadczą tylko o ich autorach.
Łączę wyrazy współczucia dla Rodziny w obliczu tej niespodziewanej tragedii.
emi22:44, 13 maja 2020
Pan Marek wymieniał ze mną ukłony i uśmiechy - zawsze uprzedzający i pełen ciepła, choć byłam dla niego zupełnie obcą osobą. Myślę że to także świadczy o pięknie Jego człowieczeństwa i miłości do Miasta - do swoich nowotarżan... Tyle razy obiecywałam sobie, że wreszcie znajdę czas i pójdę posłuchać Jego wykładów i nie zdążyłam... Pani Doroto wraz z Dziećmi - jesteście silną i niezwykłą, piękną Rodziną - trzymajcie się. Dziś płaczę z Wami, ale na pewno - wierzę w to głęboko, zmartwychwstanie połączy Was na nowo. Teraz też nie zostajecie sami. Pan Marek jest z Wami - tylko trochę inaczej. I jeszcze mocniej zaopiekuje się Wami.
Iwona22:30, 13 maja 2020
Tyle pomyj było na niego wylewanych, ciągle był krytykowany... A teraz po śmierci takie ciepłe słowa. Dlaczego my ludzie nie doceniamy drugiego człowieka kiedy jest obok nas? Kiedy jest blisko ?
Dobre słowo, gest, szczery uśmiech to coś co daje drugiemu człowiekowi siłę. Nie znałam Pana Marka osobiście ale zawsze odbierałam go jako ciepłego i życzliwego człowieka. Wielki żal i strata. Odszedł dobry, pełen pasji i zapału do pracy człowiek. Będzie go brakowało.
Janusz Sobkowski22:26, 13 maja 2020
Kolega zza płotu , młodszy , ale zawsze wszyscy zbieraliśmy się na rogu Szaflarskiej i Bolesława Wstydliwego przy studni ... Kilka lat temu wręczał mi puchar na lotnisku , po rajdzie Nordic Walking po borze ... Szkoda chłopaka ,młodszy ode mnie 8 lat , ale miłe wspominam z dzieciństwa i młodości całą rodzinę Fryźlewiczów ! Cóż ! Czas pędzi nieubłaganie ... Cześć Jego pamięci ! R.I.P.
Maria i Eugeniusz Taborek21:34, 13 maja 2020
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci. Panie Marku ,spoczywaj w pokoju. Wyrazy współczucia dla Rodziny.
Nie podaje danych bo może ktoś mnie też później bę21:24, 13 maja 2020
Ciekawe co mają do powiedzenia ci którzy przez wiele lat pisali chamskie ohydne ordynarnie prymitywne prostackie komentarze za czasów jego urzędowania kiedy wystarczyło spokojnie to osobiście powiedzieć O problemach a było to traktowane z poszanowaniem drugiej osoby. PAN Redaktor to pewnie pamięta. Pamiętam w 2010 roku jak ktoś pisał nieeeeeeee jak P Fryźlewicz wygrał wybory. Pamiętam też kiedy niektórzy bardzo się cieszyli jak przegrał je w 2014 roku. Ale radość no NIE?????. I co teraz nie wstyd niektórym? Może nie. JA się nie mam czego wstydzić PONIEWAZ NIGDY NA TYM PORTALU NIE UZYWALEM ZWROTOW MAZIORZ MF FM itp. I negatywnych komentarzy. Teraz piszę z dużych liter Panie Moderator. NIE POZDRAWIAM TYCH KTORZY OD POCZATKU ISTNIENIA Podhale 24pl do 2014 wypowiadali się negatywnie o tej osobie A W DODATKU ZYCZE SPALENIA SIE ZE WSTYDU tym osobom, które przez lata pisali te negatywne komentarze o ile te osoby wiedza co to jest wstyd.Przekazuje wyrazy współczucia rodzinie i przekazuje pozdrowienia moderatorowi ...

Dziękuję za pozdrowienia. Moderator.
Ahaju Fusion Bolivia 19:51, 13 maja 2020
Paz en la tumba de nuestro amigo ex Alcalde de la ciudad de Nowy Targ, 18 a?os de arduo trabajo dejando muchas obras y varios proyectos para el bien de la ciudad capital de las monta?as. Siempre te recordaremos, fuiste un apoyo en nuestros inicios, tú sencibilidad de ayuda y apoyo lo llevaremos en nuestros corazones...
Marcin19:39, 13 maja 2020
Odpoczywaj w pokoju! Serdecznie dziękuję za wszystko.
Świeć Panie nad Jego duszą.
aa19:01, 13 maja 2020
Bardzo dobry człowiek, wspaniały Burmistrz
B.J.Jazowski17:27, 13 maja 2020
Marku byłeś dobrym człowiekiem ,a takich Bóg zawsze powołuje pierwszych i za wcześnie .Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,Najszczersze kondolencje dla Rodziny.
Ewka16:06, 13 maja 2020
Wyrazy współczucia dla rodziny pana Marka. Zostanie w naszej pamięci jako serdeczny i dobry człowiek.
Znajomi15:55, 13 maja 2020
A teraz niech sie zastanowia nad swoim postepowaniem Ci Ci ktorzy w trakcie kampanii i nie tylko doslownie pluli po bardzo uczciwym i zasluzonym czlowieku dla tego miasta .Bylo wiele pan i panow ktorzy za wszelka cena dazyli do zdobycia stanowisk a niektorzy. potem mieli obiecane stolki i walczyli niech sie zastowia teraz nad swoom postepowaniem ile krzywdy zrobili temu zacnemu czlowiekowi .Niech pamietaja zyciem kolem sie toczy i zlo wyrzadzone drugiemu lubi powracac teraz zapewne beda sie chcieli pokazac w ostatniej drodze Zacnego Czlowieka bo tak wypada dla oka innych ludzi niech pamietaja ze to. falsz. Wyrazy wspolczucia dka rodziny
ek15:41, 13 maja 2020
Wiele lat pracy dla miasta i jego mieszkancow, wiele pozostawionych widocznych i namacalnych efektow jego pracy. Wszystko to moze byc powodem do dumy dla jego Rodziny. A tyle jeszcze bylo do zrobienia. Żal.
Anna W.15:18, 13 maja 2020
Był wspaniałym dobrym człowiekiem o wielkim sercu,dziękujemy Ci za wszystko co zrobiłeś dla Miasta, będzie Cię bardzo brakowało,pozostaniesz w naszych myślach i w modlitwie na zawsze.
Odpoczywaj w Pokoju Wiecznym ????????????
Zofia15:07, 13 maja 2020
Straszna wiadomość. Kondolencje dla wspaniałej rodziny nowotarskiej. I po co ta obecna władza tak się wobec niego zachowywała w kampanii. Straszne to było. Pamiętamy
Mija14:59, 13 maja 2020
Dobrych ludzi Bog chce mieć przy sobie. Spoczywaj w Pokoju Panie Burmistrzu
b.h14:24, 13 maja 2020
Burmistrz ,który naprawdę kochał to miasto i ludzi w nim mieszkających wspaniały społecznik.
Obywatel N.T.14:22, 13 maja 2020
Życzliwy, serdeczny człowiek.
Wieczny odpoczynek Racz mu dać Panie
xkm14:16, 13 maja 2020
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Uczciwy, solidny, życzliwy... godzien szacunku...
Pani Dorotko!!! Niech Pan Bóg pocieszy...
RK L13:34, 13 maja 2020
Drogi Bracie zawsze będziemy o Tobie pamiętać w modlitwie.
Dziękujemy Bogu za twoje życie pełne służby i serca dla drugiego człowieka.
Odpoczywaj w pokoju.
O. P.13:22, 13 maja 2020
zawsze witał się i wyciągał rękę do zwykłego człowieka - z uśmiechem bez pogardy
szuwarek13:21, 13 maja 2020
[*]
Pomyśl...13:08, 13 maja 2020
WIELKICH LUDZI DOCENIA się , gdy już odejdą.
SZKODA, że dopiero po śmierci WYRAŻA SIĘ WDZIĘCZNOŚĆ KOMUŚ ZA DOBRO , które czynił za ŻYCIA. Dlaczego...?
Adek13:01, 13 maja 2020
No tak: za życia tylu go oczerniało i oskarżało i źle życzyło... No gdzieście są teraz??? On teraz z góry widzi was wyraźnie kto i co i w jaki sposób.. Przyjdzie i na was kryska...
Stanisław Kowalczyk12:50, 13 maja 2020
Przyjaciel- Staszek
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie
Każdy żyjący , pracujący , działający na świecie ma szanse wiele zrobić, a jeszcze więcej zostawić po Sobie
Pani Dorocie, czwórce dzieci i całej Rodzinie składam kondolencje, łączę się z Wami w bólu
Marek pozostawił wspomnienia jako działacz samorządowy, Burmistrz
Pozostawił wspomnienia jako Przyjaciel, Kolega, znajomy publicysta, organizator i propagator wydarzeń w Mieście i Ludzi zasłużonych
Doroto, czwórka dzieci możecie być w świadomości na zawsze, że Marek nie zmarnował życia, pozostanie godnie zapamiętany przez Was, zapisze się złotymi ,,wspomnieniami' dla Rodu Fryżlewiczy- Maziorzy
Cześć Jego Pamięci
Andrzej Fryzlewicz12:48, 13 maja 2020
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Mad Max12:43, 13 maja 2020
Najlepszy burmistrz i czlowiek na odpowiednim stanowisku.Spolecznik i urzędnik wyczulony na ludzką niedoleSwiec Panie nad jego dusza!Kondolencje dla rodziny.
JK12:43, 13 maja 2020
Żegnaj szkolny Kolego...
Mieszkanka12:13, 13 maja 2020
Najlepszy burmistrz jakiego miasto do tej pory miało wyrazy współczucia dla bliskich
kinga12:06, 13 maja 2020
Dziękuję za każde Twoje dobre słowo współczuję rodzinie
baciok@11:40, 13 maja 2020
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Smutna11:11, 13 maja 2020
Bardzo przykra wiadomość:(
M.Sz11:04, 13 maja 2020
Człowiek o wielkim sercu!
Dana10:58, 13 maja 2020
Wspaniały człowiek i najlepszy Burmistrz tego miasta zrobil tak wiele .Niech odpoczywa w pokoju .Wyrazy wspolczucia dla rodziny.
pewex10:49, 13 maja 2020
Za młodo umieramy!
Smutna10:46, 13 maja 2020
Bardzo mi przykro. Pozostanie w mojej pamięci jako najlepszy Włodarz tego miasta. Kondolencje dla Rodziny.
JA10:39, 13 maja 2020
To był wspaniały człowiek nigdy GO nie zapomnę. Dziękuję za wszystko.
Henryk10:36, 13 maja 2020
R. I. P. [ * ]
Ewa10:33, 13 maja 2020
Marku. Opiekuj się naszym miastem ...tam 'z góry'. Odpoczywaj w spokoju. Pan z Tobą
Grace10:33, 13 maja 2020
R.I. P (*)
Adam10:27, 13 maja 2020
Za szybko. Jeszcze tyle do zrobienia...
Odszedł " Człowiek " który kochał Ludzi i Miasto.
Wyrazy szczerego współczucia dla Całej Rodziny.
G10:27, 13 maja 2020
Najszczersze Kondolencje dla Pani Doroty i całej Rodziny...
Ann10:20, 13 maja 2020
Bardzo przykro.Wyrazy współczucia dla rodziny.
Mieszkaniec NT10:17, 13 maja 2020
Człowiek czynu, wyrazy współczucia dla bliskich
ten10:17, 13 maja 2020
szczere kondolencje
nowotarżanka10:14, 13 maja 2020
Wieczny odpoczywanie racz Mu dać Panie a Pani Dorocie i rodzinie serdeczne wyrazy współczucia.
Maria10:10, 13 maja 2020
Wyrazy współczucia.Niech odpoczywa w pokoju wiecznym????
spod giewontu10:10, 13 maja 2020
Wyrazy współczucia dla rodziny. Będzie go brakowało. Taka nagła śmierć.
m10:04, 13 maja 2020
:(
tim09:59, 13 maja 2020
Fantastyczny człowiek i dobry szef. Niech odpoczywa w pokoju:(((
Kierowca (NIE)zawodowy09:58, 13 maja 2020
Za wcześnie... Kondolencje dla rodziny i najbliższych
d09:57, 13 maja 2020
Współczucie dla rodziny.
ewa09:57, 13 maja 2020
to byl wspanialy czlowiek i najlepszy burmistrz ===
k09:51, 13 maja 2020
Wyrazy współczucia dla rodziny.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas