Niedziela, 12 lipiec 2020, Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Rabka Zdrój i okolice
Rain
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Rain
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clear
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.05.2020, 11:14 | czytano: 21808

Piąty i szósty przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowotarskim

NOWY TARG. Potwierdzone zostały kolejne dwa przypadki zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańców powiatu nowotarskiego. W sumie to już 6 osób. Dwie z nich zostały wyleczone.

Rano badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u pięciu osób w Małopolsce. W tej grupie znalazły się 3 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 26 do 60 lat, z Tarnowa, powiatów: dąbrowskiego, myślenickiego, chrzanowskiego i nowotarskiego, którzy przebywają w izolacji. Po chwili do tego zestawienia dodano jeszcze jedna kobietę - także z powiatu nowotarskiego.

- Mamy dwa kolejne przypadki - potwierdza Jolanta Bakalarz. - To dwie kobiety, jedna w wieku ok. 30 lat, druga w wieku ok. 70 lat. Jedna z nich wróciła niedawno ze Stanów Zjednoczonych. Wśród pasażerów samolotu potwierdzono przypadek zakażenia, więc wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie poddane zostały kwarantannie. Druga kobieta nie miała kontaktu z nikim z zagranicy. Żadna z nich nie ma związku z osobami, u których już wcześniej wykryto patogen - dodaje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podała też informację o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To kobieta w sile wieku z powiatu limanowskiego, która przebywała w izolacji oraz starszy mężczyzna z Nowego Sącza, który był hospitalizowany. W sumie w Małopolsce mamy 528 ozdrowieńców.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1113 osób.

s/
najnowsze informacje
komentarze
PL17:53, 17 maja 2020
@mm Wiem dziękuję za uznanie.
Mm11:07, 17 maja 2020
PL tak tylko Ty masz rację i Twoi idole widzę że propaganda nie ma granic zwłaszcza jak trafi na tak podtny grunt jak ty
leming doskonały09:46, 17 maja 2020
Ja tylko przejazdem

To tu masz u wujka YouTube - wielki znawco wpisz : Prezydent Tanzanii demaskuje skuteczność testów wykrywających koronawirusa

"Prezydent Tanzanii nie zaufał WHO. Wysłał więc w celu potwierdzenia rzetelności ich laboratoriów, fałszywe próbki. Były to próbki owiec, kóz, owoców papai i innych roślin... . Wszystkie potwierdziły zarażenie korona wirusem. To pokrótce tyle o teście giganta farmaceutycznego Roche I INNYCH INSTYTUCJI PRZESTĘPCZYCH...
Obejrzyj jego wystąpienie.
Wyłącz TV, włącz myślenie."
Ja tylko przejazdem01:53, 17 maja 2020
Prezes koncernu Roche przyznał, że większość już istniejących na rynku testów na obecność przeciwciał COVID-19 to ?porażka?.
WŁAŚNIE CAŁKOWICIE SIĘ SKOMPROMITOWAŁEŚ! Nie odróżniasz testów immunologicznych od genetycznych
RT-PCR wykazuje obecnośc RNA wirusa a nie przeciwciała przeciwko wirusowi.
O tym, że testy immunologiczme są niewiele warte wie każdy.
Musisz doczytać o różnicach, fachowcu z googlarki
PL19:28, 16 maja 2020
@ mm Proszę nie ośmieszają się tylko merytoryczne opisz co napisałem nieprawdę.Jak nie masz co napisać mądrego to siedź cicho.
leming doskonały14:29, 16 maja 2020
do K
Jak ten test ma się do wykrytego wirusa covid 19 w owocu mango i u kozy, może by tak Szanowna Pani odniosła się do powyższego o czym wspominałem w poprzedniej mojej wypowiedzi - to jak to jest z tym testem ??? i co z tą symulacją śmiertelności - potwierdza się, czy jest mocno przeszacowana ???
Mm14:23, 16 maja 2020
Pl ja nie oglądam TVP nie mam wiadomości z TV a z realu ty widzę że że masz wiadomości z TVN 24 tam dopiero gadają głupoty patrz ralnie na życie a nie przez propagandę TV
K.10:43, 16 maja 2020
@optymista
Proponuję bardziej sensownie odnosić się do tematu w miejsce nonsensownych dywagacji parafilozoficznych.
K.10:39, 16 maja 2020
Test RT-RT-PCR nie jest testem na przeciwciała. Tyle w temacie wiedzy pana leminga.
kalkulator10:36, 16 maja 2020
do : mm

"Dziś w Warszawie było by to samo co na Śląsku ale winny był by oczywiście rząd"

Co takiego jest na Śląsku poza propagandą rządową, gdzie głównym celem rządu - jak informują inne niezależne portale i tv - jest zamknięcie kopalń i późniejsza ich likwidacja a w przyszłości sprzedaż korporacjom zachodnim ??? Wyłącz tvp,tvn,polsat - wszystkie mówią jednym językiem, poszukaj na necie niezależnych tv i włącz myślenie - myślenie nie boli.
PL10:02, 16 maja 2020
@mm Nie piszę głupot.Duża ilość testów pozwala wychwycić duże ilości chorych aby dalej nie roznosili wirusa.Tak zrobiły też duże kraje które zdaniem naszego rządu sobie nie poradziły.Weźmy na przykład Niemcy kraj duży "wytestowali" chorych wczoraj mieli mniej nowych zakażeń od Polski!!! I Co ?
W Warszawie to protestowali przedsiębiorcy którzy zostali sami sobie,pamiętaj nie wszyscy dostają plusy,w tym kraju sa też ludzie których wirus pokonał materialnie i jeszcze nie otrzymali żadnej pomocy.Wyłącz manipulacje TVP.
mm09:20, 16 maja 2020
do PL W Polsce jest nas ponad 38 milionów na Słowacji nie całe 5 milionów w innych krajach które wymieniasz jest tyle ludzi co u nas w jednym województwie żeby u nas przeprowadzić badania to jest 8 takich Słowacji tak że procentowo wypadamy dużo lepiej niż w normalnych twoim zdaniem krajach weż pod uwagę najmądrzejszych twoim zdaniem ludzi z PO którzy robili w Warszawie demonstracje żeby zlikwidować obostrzenia pootwierać knajpy hotele i tp. Dziś w Warszawie było by to samo co na Śląsku ale winny był by oczywiście rząd .Weż się dobrze puknij w głowę a potem wypisuj bzdury.
Optymista08:50, 16 maja 2020
Do K.
Nie 1 na 20 ale wszyscy umrzemy. Śmierci jeszcze nikt nie oszukał. Możesz być zdrowy, dobrze zbudowany, dobrze się odżywiać itd. Ale jak przyjdzie twój dzień, to możesz prosić, błagać, przeklinać, próbować przekupić (okpić) przez chodzenie do specjalistów ale i tak przed BIAŁĄ nie uciekniesz.
leming doskonały01:52, 16 maja 2020
do K.
Na dzień dzisiejszy - potwierdzonych "testami" - zakażonych mieliśmy w Polsce ok 25.000 osób, nie potwierdzonych testami, (przechorowały bezobjawowo) może być kolejne kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy osób. Wg. Twoich prognoz śmiertelność może wynieść 1 na 20 - czyli ok 1300 osób. Oficjalnie zmarłych jest 907 osób z czego przeważająca większość leczyła się na choroby współistniejące, które były główną przyczyną ich śmierci. Gdzie zniknęło nagle ok 400 zgonów ??? - tyle są warte Twoje prognozy - fakty. Kolejne przeszacowanie. Nakręcasz w społeczeństwie spiralę strachu snując nieuzasadnioną "apokalipsę" wzmożoną śmiertelność - przypuszczam, że za chwilę zaczniesz agitować by ludzie się szczepili przeciw covid 19 w momencie, gdy szczepionka (bez badań) zostanie opracowana i wprowadzona na rynek. Dla mnie jesteś lobbystą ... tu niech każdy sobie dopowie czyim.
leming doskonały01:19, 16 maja 2020
do K i Ja tylko przejazdem
Prezes koncernu Roche przyznał, że większość już istniejących na rynku testów na obecność przeciwciał COVID-19 to ?porażka?.
Severin Schwan powiedział podczas konferencji prasowej, że testy oferowane obecnie na ryku są całkowicie bezużyteczne. Jego zdaniem oferowanie czegoś takiego klientom jest ?etycznie wątpliwe? ? informuje agencja Reuters.
O nieskuteczności wyników niektórych testów na przeciwciała przekonały się już takie kraje jak Wielka Brytania, Hiszpania czy Czechy, które kupiły pokaźną ilość pierwszych testów. Okazało się jednak, że wyniki tych testów były albo niejednoznaczne, albo zupełnie fałszywe. Nie brano też pod uwagę tego, że ludzki organizm potrzebuje nawet ponad tygodnia, by wykształcić odpowiednie przeciwciała do zwalczania nowego wirusa.

Testy okazały się też nie dość dokładne. U wielu osób pokazały odporność na SARS-CoV-2, myląc przeciwciała odpowiedzialne za zwalczanie innego rodzaju wirusa. Udało się to wyłapać dopiero bardziej specjalistycznymi testami ? informuje Bloomberg.
K.00:30, 16 maja 2020
"leming doskonały" nie ma pojęcia o RT-RT-PCR (bo tak wygląda jego pelny skrótowiec). Osobiście wykonywałam pokrewne badania elektroforezy DNA i RNA mające wspólne początkowe etapy. Wspomniany wyżej osobnik powtarza bzdury wyczytane w internecie.
K.00:24, 16 maja 2020
Dwa fakultety. Radiobiologia i immunologia oraz fizyka. Oba ukończone z pasji i zainteresowania z wynikiem bardzo dobrym. Stypendia naukowe itp nieistotne teraz sprawy. Coś tam o przyrodzie wiem. Istotna informacja: Ludzie, to nie byle grypa. Uważać na siebie i stosować się do nakazów sanitarnych. Inaczej nawet 1 na 20 umrze. Takie są fakty.
Agent22:33, 15 maja 2020
Ale tutaj na forum wysyp specjalistów z każdej dziedziny. Rozumiem, że poniektórzy mają i kilka fakultetów w małym paluszku. Nie ma co. Dobrze , że do roboty co niektórzy już wrócą 18.05 i skończy się laba
maćkozNewYorku20:44, 15 maja 2020
A tym razem saAnepid i "schab kryzysowy" gotowe czy tylko na papierze ? Pobudziłyśta sie ? He ?
Optymista20:25, 15 maja 2020
O co wam chodzi z tymi testami. Mniej wiecie krócej was będą przesłuchiwać
Ja tylko przejazdem19:46, 15 maja 2020
@leming doskonały
O jakim tworcy mówisz??? Przeciez test RT-PCR jest znany i stosowany od wielu lat w diiagnostyce zakażen wirusologicznych i nikt nie podważą najwyzszej swoistości tych testów.
Ściemniasz i to grubo...
antybiotyk19:38, 15 maja 2020
Panikarze! Przygotujcie się znowu na kolejki do lekarzy.Angina będzie szaleć(choróbsko bakteryjne). Dzięki durnemu nakazowi(bezprawnie!) durniom miłościwie nam panującym ,noszeniu maseczek.
Optymista18:33, 15 maja 2020
Do pesymistów.
Gdyby jakikolwiek pan Sz....... z panującej władzy powiedział by,że nacieranie czosnkiem głowy wpłynie na zwiększenie ilorazu inteligencji (rozumu) to pewna grupa społeczeństwa by tak uczyniła. Można chodzić w maskach, OP1, chować się w schronach przeciw atomowych, mieć rzeszę lekarzy specjalistów, górę majątku ale i tak śmierci nie przekupisz ani się przed nią nie schowasz
leming doskonały18:08, 15 maja 2020
do : Ja tylko przejazdem
Skoro twórca tego testu stwierdza jego zawodność, ba skoro za pomocą tego testu stwierdzono wirusa w owocu mango czy u kozy - to, to już mówi samo za siebie. Jakiś czas temu na tym portalu przytoczyłem opinie na temat tego testu m.in. twórcy tego testu, wirusologów, którzy nie zostawili na tym teście "suchej nitki" Test nie określa wirusa - jego ilości w organizmie, nie został on wydzielony z płynów pobranych do badań.
Ja tylko przejazdem17:06, 15 maja 2020
@leming doskonały
Twierdzenie, ze RT-PCR jest wyjatkowo niedokładny świadczy o twojej braku wiedzy w zakresie testów diagnostycznych, ponieważ test ten ma swoistość w zasadzie 100% czyli jeżeli jest dodatni to na 100% badany jest zakażony wirusem. Czułość jest niższa (czyli w pewnym odsetku moze się zdarzyć, że zakażony wirusem bedzie mial ujemy wynik-bo akurat w tych parudziesieciu komórkach nabłonka drog oddechowych pobranych od niego nie byłowirusa, alwbo pobrano material za wczeeśnie po zakażeniu, stąd 5-7 dni od potencajlwngo zakażenia powinno sie pobierać) Tak czy inaczej dodatni PCR = na 100% zakażony
Do echo17:01, 15 maja 2020
W Diagnostyce
Ld16:39, 15 maja 2020
Leming doskonały ciągle o tej swojej teorii, wiadomo że ludzie też umierają na inne choroby ale zawalem serca czy rak nie można się zarazić tak jak tym wirusem, we Włoszech umieralność w porównaniu do takich samych miesięcy poprzednich lat wzrosła o 600%, czyli Covid 19 nie jest groźny, może paru takich jak Ty ino tak myśli, że to nie jest groźny wirus, zdrowia życzę
PL16:22, 15 maja 2020
Tak czy siak bierność i nieudolność rządów pis wychodzi.Gdybyśmy mieli przeprowadzane tyle testów ile w Słowenii,Czechach,Estonii i innych normalnych krajach na pewno nie powtórzyłoby się to co jest teraz na Śląsku.U nas chorzy sobie spacerują i roznoszą wirusa bez końca.Portugalia którą ponoć gospodarczo wyprzedziliśmy gospodarczo z początkiem roku robi 58 000 testów na milion ludzi.Nasi nieudolni rządzący zaledwie 15 000 na milion.Sami sobie odpowiedzcie gdzie prędzej zatrzymają wirusa.Wiadomo oczywiście w TVP będzie sukces rządu :)
odrobinka15:58, 15 maja 2020
czy oby na pewno te informacje są wiarygodne prawdziwe ? loty wstrzymane są kolejny miesiąc a tutaj nagle pani wróciła z USA ...czy to jakiś żart proszę nam to wyjaśnić a dla Pań oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia
Z Piekielnika15:57, 15 maja 2020
Propaganda że hej ,z jakiej Ameryki ? Nie lataja ,nie pływaja, nawet przez Alaskę nie, to jak ? rakieta ? Marian - weź się za te informace fauszywe i za zbadanie odziaływania 5G na zdrowie,bo sanepid ma takie kompetencje ale siedzi cicho,date tylko mandaty za udział we mszy św.
eho15:33, 15 maja 2020
A gdzie w Mieście można zrobić badanie na przeciwciała tego wirusa? Czy przypadkiem nie było go tu już w styczniu?
leming doskonały15:23, 15 maja 2020
do : PODHALE

Takim porządnym młotkiem - walnij się w ten ... łeb. Na Podhalu szczyt zachorowalności mieliśmy w styczniu i lutym (w trakcie ferii) część osób odchorowała to ciężko a znaczna część bezobjawowo. Jak "rząd" zrobi na Podhalu "nalot, akcję" badań p/codiv to może się okazać, że ok 80 % Podhalan ma w sobie ten patogen nie wyłączając mnie czy Ciebie i Śląsk przy nas będzie jak kropla w morzu.
obserwator15:19, 15 maja 2020
tak jak kiedyś pisałem ktoś przestawił wajchę teraz pora w drugą stronę, zadanie wykonane kto miał na wirusie zarobić to zarobił, Koniec zabawy wracamy lekko poturbowani do pracy.
dziadek15:14, 15 maja 2020
skończyć z tą propagandą wracamy do rzeczywistości pora do pracy
Xx14:51, 15 maja 2020
Z jakich miejscowości są te Panie
PODHALE14:20, 15 maja 2020
Wpuscili pseudoturystow na nasze Podhale i zaczyna sie a weekend ma byc ladny.Níe wpuszczac do naszego terenu ludzi ze Slaska tam to jest teraz zaraza jak w wloskiej lombardii...
pol14:07, 15 maja 2020
Teraz przylecą następni z Chicago,N.Jorku i Toronto.Wszyscy wsiadając na pokład mogą być zdrowi,niestety po wyjściu z samolotu zarażeni.Sami możemy mieć kontrol nad sobą i nie kontaktować się z nimi.
Jo13:47, 15 maja 2020
Nie zostały wyleczone tylko wyzdrowiały, na to dziadostwo niema lekarstwa...
leming doskonały13:36, 15 maja 2020
I co z tej informacji wynika ??? Wielkie mi halo, bo u dwóch kobiet wykryto patogen - (zapewne za pomocą testu RT-PCR wymaz, który jest wyjątkowo "niedokładny") no i posiedzą w izolacji tydzień/półtora (jak w przypadku posła Siarki i Pana P.) i wrócą do domu a w tym czasie dziennie umiera ok 1200 Polaków, rocznie ok 400 tysięcy i nad tym cisza. Jaki sens jest publikować takie komunikaty od których niektórzy słabi psychicznie ludzie wariują ???
Samiswoi13:24, 15 maja 2020
Z Ameryki nie dawno to ona wpław musiała wrócić
:D
Anna13:19, 15 maja 2020
Jak można nie napisać, z której miejscowości pochodzą te osoby? Jeśli na przykład z mojej wsi, to już to sklepu w tejże wsi więcej nie pójdę. Chyba skąd tylko zaszkodzić ludziom. Jeśli ktoś coś wie, niech napisze, bardzo proszę.
PAL13:16, 15 maja 2020
no tak jakoś od 4 marca nie może się zacząć Jedna osoba miała w ciągu miesiąca zarażić do 500 innych ludzi a tu kicha 2 przypadki na miesiąc
Tlc13:14, 15 maja 2020
Zaczyna się ,zaczyna się ,już panikujcie ,miało się już dwa miesiące temu zacząć i jakoś się nie zaczęło ,idzice się pochować do schronów , bo się zaczęło ,co za ciemnogród szok ,Wam jakby wasz pan i władca jarus powiedział w swojej tvppis żebyście chodzili w kondomach na głowie ,to byście w nich chodzili
spod giewontu13:08, 15 maja 2020
czyli jedna była na kwarantannie, a druga? Jeśli nie była świadoma, to mogła roznieść zarazę. Życzę Paniom zdrowia. Niech to się wreszcie skończy.
Szuler13:02, 15 maja 2020
@szuser.
Przyjmijmy że z twoich.
Sx13:00, 15 maja 2020
A od kiedy latają samoloty z USA?
Tysia12:44, 15 maja 2020
Zdrówka życzę :)
no tak12:36, 15 maja 2020
zaczyna się
szuser12:31, 15 maja 2020
a z jakich okolic?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij