Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.05.2020, 09:00 | czytano: 6408

Na świat przyszły małe bociany

Fot. Piotr Kuczaj

Cztery bocianie pisklęta przyszły na świat w bocianim gnieździe w Zarytem w Rabce-Zdroju.

Jest jeszcze szansa na większe rodzeństwo, bo piąte jajo jest jeszcze całe. Zazwyczaj po dwóch miesiącach młode ptaki potrafią już latać i opuszczają gniazda.

Właściciel działki, na której znajduje się gniazdom, mówi, że bociany przylatują tu od 13 lat.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
wojtek14:53, 21 maja 2020
bociany maja w d.... tego drona. Druga sprawa podczas robienia zdjecia mozna kadr przyblizyc ( Mavic zoom ) a pozniej gotowe zdjecie wykadrowac. Internetowy kapuz Tadzio K juz widze ferment sieje :D
KA PU STA09:50, 21 maja 2020
Proszę Taty , proszę Mamy
Kto przynosi nam bociany ?
Bociek ! To jest taka gwiazda
Na Podhalu wije gniazda
I nie trzeba tu powtarzać
Lubi tutaj się rozmnażać
I choć fajne to ptaszysko
Czy lubimy Go za wszystko
Ponoć jest tu jedno ALE-\\
Wysługuje się KUPALE \\\
W tą czerwcową noc się święci
I poczyna wtedy dzieci
Po 9 już miesiącach !!!!
On przynosi mamie brzdąca
To tłumaczy skąd są dzieci
Milczą wtedy źli sąsiedzi ;)
OJ NA OKU MA CIĘ ZUS
BOĆKU !!!!!!!
MNOŻYSZ
500+!!
kleklekle14:01, 20 maja 2020
Boicie się dronów w przeciwieństwie do bocianów komentatorzy,,znawcy,,? Drony,bociany mają w ,,kuprze,,tak jak inne ptaszydła(jastrzębie,krukowate) dają sobie z nimi radę,tylko z ludżmi z strzelbami nie. Ile właściciel działki ma już dzieci? :).
Sami tu eksperci13:50, 20 maja 2020
Cały ten ferment i komentarze to wynik działania znanego donosiciela dronowego Tadeusza K. (wszyscy z grup dronowych wiedza o kogo chodzi), który to nieustanie patroluje internet i doszukuje się łamania prawa. Pan Tadeusz to przykład typowego konfidenta, który gdy zauważy coś co mu nie odpowiada, bez jakiegokolwiek zastanowienia donosi służbą publicznym, organom administracyjnym itd. Wielokrotnie bezpodstawnie atakuje osoby korzystające z dronów i wywleka ich profile społecznościowe, strony www itd. na swoją grupę dronową, a tam zachęca do publicznego linczowania autora zdjęcia/filmu. Tak było też w tym przypadku. Dla jasności, zdjęcie było wykonane małym dronem (sporo mniejszym od gołębia), który może co najwyżej zainteresować bociana, a nie spłoszyć go czy zestresować. Tu jak widać bocian nawet nie patrzy na statek powietrzny, być może nawet go nie zauważył. W przypadku stresu, zwierzę nie spuszczałoby potencjalnego źródła zagrożenia z oczu, przyjęłoby też pewnie inną postawę sugerującą gotowość do ucieczki lub ataku. Artykuł i zdjęcie zostały wykonane w celu promowania działań mających na celu ochronę bocianów jak i innych ptaków.
szuser13:03, 20 maja 2020
Nie przyszły na świat, tylko się wykluły z jaj. New Age w redakcji.
O co to aj waj12:21, 20 maja 2020
Przecież widać wyraźnie, że bocian ma tego drona w d. ... .
A tak w ogóle, to fajnie mają w tej chałupie.
Prawnik11:54, 20 maja 2020
Na szczęście jest na to Kodeks wykroczeń - Art. 165.
Można złożyć zawiadomienie o podejrzeniu wykroczenia, wtedy autor podczas składania wyjaśnień przedstawi jak daleko był od dzikiej zwierzyny.
drono strefa11:52, 20 maja 2020
Pewno to się nie pokaże bo jak wiadom ręka
rękę myje ale już jest to zgłoszone do ULC przekacie to operatorowi.
Czytelnik11:49, 20 maja 2020
Jakby głupota umiała fruwać, to by mu drona nie trzeba było.
pilot11:46, 20 maja 2020
Aby uwiarygodnić informacje, jakoby ?zdjęcia zostały wykonane z dużej odległości i odpowiednio skadrowane, tak by nie zakłócać spokoju ptaków? bardzo prosimy o dodanie zdjęć przed obróbką i kadrowaniem, aby zobaczyć oryginalne kadry. To będzie miało wielką wartość pedagogiczną, zwłaszcza dla młodzieży
Operator Drona11:30, 20 maja 2020
Serio ?!!! Jak można straszyć i płoszyć zwierzęta w czasie gdy zajmują się młodymi. Powinni Ci człowieku odebrać uprawnienia latania UAVO jeżeli je masz.
Jarek "Jeremy" Zachwieja11:23, 20 maja 2020
Latając dronem nad gniazdem można takiej bocianiej rodzinie tylko poważnie zaszkodzić. Nie bez powodu w wielu krajach fotografia gniazdowa jest zakazana - łatwo sprawić, że spłoszone ptaki opuszczą młode. Jeśli tak się stanie w tym przypadku i małe padną z, to operator tego bzyczącego ustrojstwa będzie za to osobiście odpowiedzialny. :/

Żadna odpowiedzialna redakcja nie powinna przyjmować takich materiałów, nie mówiąc o publikacji!
jamto11:01, 20 maja 2020
13 lat i na tym koniec, jeśli będzie im dronem latał nad głowami. Wolałbym tych zdjęć nigdy nie oglądać, wiedząc, że zostały zrobione z naruszeniem spokoju bocianiej rodziny. Tak nie można!
Tadeusz10:57, 20 maja 2020
Trzeba mieć nie równo pod sufitem, by w okresie wychowu straszyć ptaki dronem, jest zakaz takich działań ./.../
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij