Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.06.2020, 14:29 | czytano: 2401

Urząd Miasta przypomina: plakaty wyborcze nie mogą być zbyt duże

zdj. UM Nowy Targ

NOWY TARG. W lutym br. weszła w życie tzw. uchwała reklamowa. Ponieważ tablice, banery, plakaty i inne urządzenia wyborcze podlegają zapisom tej ustawy, Urząd Miasta przypomina o obowiązujących zasadach.

Obecnie na terenie Miasta dopuszcza się sytuowanie tablic reklamowych i urządzeń reklamowych wyborczych, o powierzchni nie przekraczającej 12 m2. Dodatkowo - co się tyczy informacji promujących kandydatów w wyborach - mogą one znajdować się w przestrzeni publicznej "wyłącznie na czas trwania kampanii wyborczej, wyborów i do 30 dni po ich zakończeniu."

Ponadto tablice reklamowe - w tym wyborcze - nie mogą być lokalizowane nad drogami publicznymi i placami, na ogrodzeniach i balustradach, wychodzących poza obrys elewacji budynku, na mostach, wiaduktach, przepustach i kładkach, na budowlach i urządzeniach infrastruktury technicznej, w szczególności takich jak: latarnie, słupy linii sieci uzbrojenia terenu, stacje transformatorowe, itp. na dachach budynków, w sposób przesłaniający widoczność oznakowania drogowego, w pasie dzielącym jezdnie, na barierkach oddzielających jezdnie lub przystanki, na drzewach i w szpalerach drzew, w sposób zasłaniający okna i drzwi oraz charakterystyczne detale architektoniczne budynku (takie jak gzyms, parapet, balustrada, okiennice, dekoracje sztukatorskie).

Tablice, banery, czy plakaty wyborcze mogą być sytuowane z uwzględnieniem wymienionych zakazów - m. innymi na ścianach budynków, w witrynach okiennych, w formie wolnostojących tablic i urządzeń reklamowych, na istniejących tablicach i urządzeniach reklamowych itp.

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Besala21:45, 10 czerwca 2020
5 maja wystosowałem do burmistrza Watychy pismo w sprawie zeszpecenia miasta przez nielegalnie rozwieszone banery Andrzeja Dudy. Pismo opatrzyłem zdjęciami. Do dnia dzisiejszego burmistrz Watycha na moje pismo nie odpowiedział. Podejrzewam, że gdyby chodziło o nielegalnie rozmieszczenie banerów innych kandydatów na prezydenta, wówczas burmistrz Watycha nie tylko odpowiedziałby na moje pismo, ale także obłożyłby karą administracyjną tych, którzy ośmielili się rozwiesić banery, na których nie było konterfektu Andrzeja D. Przykre, ale i w Nowym Targu są równi i równiejsi!
wkurzona15:59, 7 czerwca 2020
Świetnie. Mam nadzierję , ęe wreszcie ktoś z urzędnikolw ruszy tylek i zareaguje na wiszące banery p. Dudy na kamiernicach w rynku i nie tylko które wisza na gzymsach, zasłaniając je, wisza na balustradach balkonów zaslaniając równiez okna, na publicznych balustradach . Podobno dostarczono do UM nawet zdjęcia i opis tych nieprawidłowo wiszących, niezgodnych z ustawą RM banerów i plakatów i nic, dalej wiszą . Ja dostałam pismo, żeby ściągnąc baner wyborczy Pani Kidawy Błońskiej, ktory wisial na mojej bramie wjazdowej. Sciągnęłam po rygorem zapłacenia nie małej kary. Pomimo częstych tel. moich ,moich znajomych itd w sprawie plakatów wyborczych p, Dudy , ze wskazaniem miejsca , urzędnicy nic nie robia . To polityczna zagrywka. Taki wysuwam wniosek. Dla przypomnienia; Sklep. radnego powiatowegop Borzęckiego( zaslania gzyms starej kamienicy, Budynek Rajskich koło Banku PKo ( na balustradach, zaslaniają okna, Na budynku p Rajskiego ( koło dawnego sądu) na Kazimierza Wielkiego na balkonie, Na Długiej, Ogromny baner na komisie samochodowym ( ogrodzenie) przy wyjeździe na zakopianke ze sw Anny, na balkonie budynku na św Anny po mprawej za wjazdem na Grel jadąc w strionę rynku i długo by jeszcze wymieniać. Czekam na reakcję odpowiednich urzędnikółw. pytam, czy sa równi i równiejsi/
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij