Radni zaufali staroście - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Czarny Dunajec
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
22°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
25.06.2020, 18:30 | czytano: 4823

Radni zaufali staroście

NOWY TARG. Rada Powiatu Nowotarskiego udzieliła staroście i członkom zarządu wotum zaufania. Ale wcześniej była nerwowa dyskusja.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Dyskusja rozpoczęła się po raporcie o stanie powiatu, który przestawił sekretarz starostwa Bartłomiej Garbacz. Wniosek z niego był jeden - wszystkie dane pokazują, że powiat się rozwija, a jego mieszkańcom jest coraz lepiej.

Przewodniczący opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości radny Julian Stopka, który jako pierwszy odniósł się do raportu, mówił, że zabrakło w nim wielu elementów. Wytknął też władzom powiatu kilka zaniedbań i niedociągnięć. Po raz kolejny wróciła sprawa braku dotacji do stowarzyszenia Amazonek w Nowym Targu, a najbardziej gorąca dyskusja wróciła przy sprawie zawiadomienia do prokuratury złożonego przez starostę w sprawie radnego Stanisława Waksmundzkiego. Przypomnijmy, iż doszło do tego po tym, jak jeden z pracowników starostwa poczuł się zastraszany przez radnego. Zdaniem radnym opozycji, starostwa zastosował prewencyjną cenzurę. - Radny poczuł się napiętnowany i uciszony - mówił radny Stopka, zaznaczając, że można to było załatwić inaczej. Starosta przekonywał, że nie miał innego wyjścia.

Dalsza dyskusja to spór między radnymi opozycji a starostą. Gdy dyskusja się skończyła, przewodniczący Tadeusz Rafacz zarządził głosowanie, w którym na 25 radnych za udzieleniem wotum zaufania zarządowi było 16 radnych, a 9 przeciw.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ocenka z Krakowa10:11, 26 czerwca 2020
Brawo zarząd powiatu
Po raz kolejny ustawiony PiS w narożniku - nokaut kolejny
Mieszkaniec22:45, 25 czerwca 2020
Towarzystwo wzajemnej adoracji! Faber totalna porażka!
Kadencyjny22:04, 25 czerwca 2020
Nie powinno tak być, aby ktoś był Starostą przez cztery kadencje. To naprawdę jest bez sensu. Powinna być wprowadzona kadencyjność. Maksymalnie dwie kadencje. Przecież w powiecie Nowotarskim jest mnóstwo zdolnych i wykształconych ludzi, którzy mogliby objąć stanowisko Starosty Powiatu. Osoba ta miałaby "świeżość". Nowe pomysły. Trudno, a nawet chyba niemożliwe, aby stale wielki zapał i nowe inicjatywy przez cztery kadencje. To jest po prostu takie urzędowanie.
spostrzegawczy21:02, 25 czerwca 2020
No, nędzny wynik starosto Faber!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas