Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Szczawnica i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 44
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 44
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 44
Clouds
19°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Rain
18°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 52
Clouds
16°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 44
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.06.2020, 11:40 | czytano: 19171

Tragedia w Kościelisku: "Policjant nie postrzelił przypadkowej osoby"

Fot. Piotr Korczak

Policja podała okoliczności, w jakich doszło do śmiertelnego postrzelenia 27-latka. - Policjant nie postrzelił przypadkowej osoby. Policjanci byli pewni, że zatrzymują sprawcę kradzieży - podkreśla mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Do tragedii doszło w sobotę w nocy. Inspektor Gleń przypomina, że policja od jakiegoś czasu czaiła się na złodziei, którzy kradli paliwo ze znajdujących się tam maszyn budowlanych. To miejsce ustronne, oddalone od centrum. Także w nocy z soboty na niedzielę policjanci obserwowali z ukrycia teren, by złapać złodziei na gorącym uczynku. - W pewnym momencie zauważyli kogoś w kominiarce i kanistrami. Były tam co najmniej dwie osoby. Wywiązała się akcja, ruszył pościg, podczas którego padł strzał. Niestety, osoba postrzelona zmarła, mimo prób udzielenia jej pomocy przez policjantów. Na miejscu znaleziono między innymi kominiarkę, kanistry, gumowy wężyk, czyli cały sprzęt służący do kradzieży paliwa. Dlatego chciałbym podkreślić, że tu nie ma mowy o przypadkowości, to znaczy policjanci są pewni, że podjęli czynności wobec sprawców kradzieży przyłapanych na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa - zaznacza mł. insp. Sebastian Gleń.

Kula trafiła uciekającego w głowę. Strzał okazał się śmiertelny. Śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. - Nam również zależy na wyjaśnieniu tej sprawy - mówi inspektor Gleń. Jak tłumaczy, to prokuratura i wszczęte śledztwo wyjaśni, czy użycie broni było zasadne. Oczywiście, jak przyznaje, policja nie używa zwykle broni wobec złodziei, ale w tym przypadku akcja odbywała się w nocy, trwał pościg, a policjanci mieli podstawy przypuszczać, że mają do czynienia z przestępcami. Broń mieli w gotowości. – Często sprawcy, przyparci do muru, zachowują się bardzo różnie. Bywają agresywni, mają niebezpieczne narzędzia, noże. Dlatego policjanci są przygotowani do użycia broni czy to w obronie własnej, czy też w celu oddania strzału ostrzegawczego - przypomina.

- Padł strzał, stała się tragedia. Ale na razie wstrzymałbym się z ocenami, bo okoliczności nie są jednoznaczne i trwa jeszcze w tej sprawie śledztwo prokuratury- dodaje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Tutejsza09:15, 4 lipca 2020
Rodzina musiała wiedzieć co chłopak robi !!!
Zginęło 3 tysiące litrów paliwa w tym miejscu i nikt z rodziny pewnie nie tylko nie tankował...
1. 03.07.2020 -tygodnik podhalański- ,, Paulina twierdzi że Darek wieczorem sam wyszedł z domu,, teściowa twierdzi że córka go odwoziła po piwo...
2. w miejscu zdarzenia nie znalazł się przypadkowo...
3. czy sprawdzono dochody i przeszukano domy...
4. Dawno kraść był wstyd dla górali, teraz kto więcej ma tyn lepsiejszy i nie ważne skąd ma..
Wiem o czym mówię. Mam dom na wsi , sąsiad z kolegą nas okradł -prawie cała wieś nic nie wie i to dobre chłopaki...
WSTYD GÓRALE !!!!!!!!!!!!!!!!
Prawda normalna13:29, 3 lipca 2020
Każdy kto oglądał w ostatnim okrasie oglądał reportaże "Państwo w Państwie" wie jaki jest policjantów stosunek do prawdy i zeznawania prawdy. Jest nagranie, że nie ma wykroczenia a oni zeznają że było i wydzieli z auta które stało inaczej jak na nagraniu.
góral20:09, 2 lipca 2020
w sobote pogrzeb
Cyk12:40, 2 lipca 2020
Do negujących postępowanie policjanta:
bo to jest tak, przebiegnę przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, to jak mi się nie powiedzie to dostanę mandat, lub potrąci mnie śmiertelnie przejeżdżające auto. Adekwatnie do tego zdarzenia, to, albo mi się uda i wzbogacę się, albo mnie złapią i pójdę w najgorszym wypadku do pierdla. Jest też najgorsza ewentualność, przypadek: wezwanemu policjantowi zdarzy się wypadek w pracy i dostanę kulkę w łeb. No, ale to już jest ryzyko zawodowe złodzieja. Cóż, każdego szkoda.
Przeczytaj zanim osądzisz...11:39, 2 lipca 2020
Kochani zwróćcie uwagę na fakt, że to była noc i akcja policyjna, przecież po to jest policja, żeby nas chronić przed złodziejami itd., a policjant musi w takiej sytuacji być przygotowany na każdą możliwość. Zdajcie sobie sprawę, że śmierć tam nie była zamierzona i postawcie się przez moment na miejscu policjanta. Co Wy myślicie, że on teraz się cieszy? Ja myślę, że na pewno nie, przecież zabicie człowieka potrafi zrobić spustoszenie w organizmie, z resztą pomyślcie sobie jak żołnierze wyjeżdżają za granicę i nie raz muszą strzelać do ludzi, a pytanie czy oni byli winni? Wracają do domów i uznajemy ich za bohaterów, a oni nie mogą sobie poradzić ze swoimi myślami i muszą chodzić na terapię. Stańmy na wysokości naszego sumienia, nie obarczajmy tego policjanta winą, dodajmy mu otuchy jak i każdemu, którego taki los spotkał. Dodam jeszcze jedno, nie traktujmy policji jako konieczne zło bo gdy sami potrzebujemy pomocy to pierwsze do nich dzwonimy, trochę szacunku i wyrozumiałości. Pozdrawiam
Burok08:56, 2 lipca 2020
Podhalańska filozofia . Nom syćko wolno , policyjanty niepotrzebne bo to wróg , bidny chłopcuś , ino troche zgwałcili , pokrzywdzili chłopcusia bo mu zabrali prawo jazdy , po co ta babka lazła drogą - widzicie sama winna co jom przejechalo , to drzewo wicie samo przysło na obore , itd , itd ,itd .
A może lać pałą , strzelać , konfiskować , trzymać porządek i po jakichś 100 latach będą efekty
ddt06:56, 2 lipca 2020
Za bardzo logiczne od kiedy policjant ci prawde powie im chodzi o wynik
plandemia20:05, 1 lipca 2020
Rozumie,czyli ktos wyniesie np. batonika przypadkiem za linie kas(zakreci sie) mozna go zabic bo to złodziej zły bandyta!
@Krzysiek18:16, 1 lipca 2020
Krzysiek a Ty na Golgocie byłeś osobiście czy wiesz z filmu co Jezus mówił? A może Ty za Boga się uważasz i wolno Ci decydować kto może umrzeć a kto nie? Fascynujące...
Krzysiek13:46, 1 lipca 2020
Trudno - złodzieje sami wybrali sobie taki los. Gdyby się zatrzymał, podniósł ręce, to by żył. Nie można żyć z kradzieży cudzej własności (siódme przykazania). Przypominam też, że piąte (nie zabijaj) w oryginale oznacza nie morduj (czyli nie pozbawiaj życia niewinnego). Na Golgocie Jezus nie negował kary dla łotrów - a była nią śmierć.
marek12:22, 1 lipca 2020
Dobrze zrobił. Jak wchodzisz na drogę przestępstwa licz się z każdymi konsekwencjami. Do roboty, a nie kradzieże.
rynkowy12:18, 1 lipca 2020
ludziska....jaki złodziej...jaki z niego bandyta...młody szedł w nocy z banka wody i został zaszczeniony...i to jest FAKT !!!
aro10:09, 1 lipca 2020
888
Nie! Policjanci powinni sami to paliwo zawieźć do właściciele, zalać mu maszyny tym paliwem jak było, a złodziei zapytać, kiedy szanowni złodzieje będą mieli czas, gdy nie będą kraść, aby przyszli na komendę w celu wyjaśnienia zaistniałej niezrozumiałej przez normalnego człowieka sytuacji, dać im zaproszenie, wydrukowane w drukarni, takie ładne ze szlaczkami i z obrazkami i podpisane przez pana naczelnika Policji i pana Prezydenta RP, podbite stemplem Najwyższego Sądu Administracyjnego ! :)
ŚWIADEK KORONNY08:56, 1 lipca 2020
Policjant powinien odpowiedzieć za zabicie człowieka. Nie jeden gwałciciel i morderca odsiedział parę lat i wyszedł z więzienia. Miliony gorszych ludzi nie zostało tak ukaranych jak ten chłopak... a tu człowiek winny bo winny ale nawet nie przesłuchany został zastrzelony ... Nic tu nie pisze że strzelał do policjanta żeby ten miał do niego celować ... Strzelają jak do kartek na strzelnicy BEZ ZASTANOWIENIA ... Tragedia dla Rodziny
Maryśka07:39, 1 lipca 2020
Zrozumiała bym, gdyby wyciągnął broń, zrozumiała bym nawet gdyby w ręce miał coś podobnego do broni i biegl w kierunku policjanta, ale karnister??? Ludzie opamiętajcie się! Nikt nie broni tu tego gościa, że na karę zasłużył chyba każdy przyzna racje ale żeby odrazu strzelać? Życie za karnister benzyny??? Myślę że nikt z komentujących nie jest bez grzechu na sumieniu, może niektórzy nawet cos w życiu ukradli, znaczy to ze trzeba ich przez całe życie nazywać złodziejami? Nikt nie jest bez grzechu i ten kto tak o sobie mysli niech wyłączy kompa i pójdzie pomyśleć a nie komentuje i sądzi. Nie mysle, ze policjant chciał tego człowieka zabić ale wyszło jak wyszło, tragedia dla obu i dla ich rodzin. Nie ma po co tak się cieszyć, czyjas śmierć to nie powod do radości, nawet jak paliwo kradl. To bezsumienne!
baciok@06:32, 1 lipca 2020
U niektórych komentujących inteligencja goni rozum.
Moę klęknijmy na kolano przed bandyterką i zlodziejami jak w USA
Niech nas okradna, zgwalca , spala zamorduja, zabija po pijaku samochodem.
Każdy ma rozum, a kto nie ma rozumu ten ponosi karę.
Do tego Pana Policjanta
Niech Pan nie ma wyrzutów sumienia, spelnial Pan obowiazek, zdrowo myślący to rozumieją .
A kierownictwo Policji niech broni tego Pana Policjanta bo go zaszczują.
131205:54, 1 lipca 2020
Strzelać do bezbronnych, zagazować i pobić skutego i razić taserem do zgonu. Na tyle stać polskie prewencyjne dziewuchy. Zero honoru i odwagi
...22:52, 30 czerwca 2020
Do brak słów. Kradł, uciekał, został wezwany do zatrzymania- nie zatrzymał się . To jest podstawa do użycia broni - kropka.
Konkret22:43, 30 czerwca 2020
@Brak słów - są takie przestępstwa do podejrzanego o które w pościgu można strzelać z samego takiego faktu, jest tam zabójstwo, jest ciężki uszczerbek, są przestępstwa terrorystyczne i inne, ale kradzieży nie widzę. Dziwnym trafem nikt nie podaje wprost dlaczego padł strzał.
88822:20, 30 czerwca 2020
@brak słów
Społem ci chałupę z całym dobytkiem i co mi zrobisz jak mnie złapiesz?jak dam się oczywiście złapać....więc nie pleć głupot....
Brak słów22:08, 30 czerwca 2020
To tylko złodziej, nie morderca pszczół. Broni używa się w uzasadnionym przypadku. POJMAĆ nie znaczy zabić.
podhalanin22:07, 30 czerwca 2020
To jest następny skandal żeby policjanci musieli się tłumaczyć a nie przestępcy. Jak na meczach i walce z kibolami gdzie policjant powinien mieć na pałce czujniki od tego czy to jest nieletni i czy on tylko starszym nosi rekwizyty do walki.
Szeryf21:30, 30 czerwca 2020
Wtedy będzie porządek , jak na widok ,,gliniarza" z z wyciągniętym pistoletem każdy popuści w gacie. Tyle w temacie.
Niezadowolony21:25, 30 czerwca 2020
Do Starzech
Ty żeś się z Teksasem nie pomylił?? Tylko tam można kogoś odpie... jak wejdzie na twój teren, w Polsce Duda jeszcze nie podpisał, coś zwleka
Władek21:04, 30 czerwca 2020
Większość komentarzy, a właściwie niemal wszystkie są po m ojej myśli i bardzo mnie to cieszy, gdyż to oznacza, że lewactwo (z natury rzeczy nie do końca zdrowe na rozumie) jest w zdecydowanej mniejszości! Brawa dla Policji !!!
Mmm21:04, 30 czerwca 2020
Jacy tu wszyscy prawi nigdy nikogo nie okradli ani nie oszukali *** zabic czlowieka za pare litr?w paliwa niema sprawy ciekawe jak by to byl ktos z rodziny ***
Zako21:04, 30 czerwca 2020
Wystarczyło tylko nie uciekać!!! Ucieka winny! Zresztą pojawił się gdzieś artykuł ze jest znany policji m in. Z kradzieży...
starzech19:46, 30 czerwca 2020
do wszystkich którzy staja w obronie złodzieja:wchodzisz na teren prywatny czy to z zamiarem kradzieży czy w jakimkolwiek innym masz sie liczyc z kosekwencjami .Tyle w temacie
j2319:30, 30 czerwca 2020
polowanie na ludzi się zaczyna władza się zmienia policja nigdy
pinokio19:02, 30 czerwca 2020
Myslę i chyba mam rację . To nie policjant powinien mieć kłopoty , a każdy co źle czyni , a wypadki czasami są tragiczne dla złodzieji i dla tych co tan niewłaściwie czynia . poszedł na piwo a znalazł się w miejscu gdzie kradli i w dodatku z narzędziami do tej kradzieży niezbędnymi . Śmieszne to i tragiczne , a teściowa i narzeczona też będą miały kłopot , bo wprowadziły policję w błąd
Niezadowolony18:49, 30 czerwca 2020
No to są tacy Zakopiańscy Policjanci Dread, ściga, osądza i wymierza karę.
Za kradzież paliwa żeby zabić człowieka??
Za ile ukradł?? To kierownictwo mafii paliwowej dawno powinno być ...
A tu nic/?!
alik17:41, 30 czerwca 2020
Jak na razie nie podano żadnych szczegółów dot. postrzelenia osoby poza tym, że cała akcja zdarzenia była dynamiczna. W pewnych okolicznościach mógł być to strzał ostrzegawczy. Z komentarzy i innych artykułów wynika, że osoba ta była nie tam gdzie winna być. Nadmienić należy, że świadomość ludzi w RP o uprawnieniach policjantów wynosi prawie ZERO. Smutne, że nadal nie uczymy szacunku do prywatnej i społecznej WŁASNOŚCI, a wręcz przeciwnie/to nie moje/.
baciok@17:34, 30 czerwca 2020
A ja wierzę Policji.
Bandyterke i złodziejstwo trzeba tepić.
Bo za chwile niektórzy nawiedzeni beda klekać przed bandyterka na kolano jak w USA,
Postępowanie ludzi zaczyna być mało logiczne.
Michał17:03, 30 czerwca 2020
Brońcie dalej złodzieja. On chciał sobie tylko spokojnie kraść, nic więcej...

Brawo dla Policjanta za wyeliminowanie takiego szkodnika. Szkoda tylko, że będzie się teraz musiał grubo tłumaczyć. Dużo wytrwałości życzę. Oby to zdarzenie dało do myślenia kolejnym "biedaczkom", którzy wyciągają rękę po cudzą własność.
Aga16:51, 30 czerwca 2020
Ktoś kto kradnie nie jest dobrym i uczciwym człowiekiem i napewno brał pod uwagę ze może się to skończyć dla niego tragicznie bo jakby ktoś wszedł na mój plac to bym zaatakowała może i nożem. Gdyby tam nie był to tej tragedii by nie było. Szkoda ze rodzina mówi kłamstwa przez co ludzie byli w błędzie ze policjant strzelił w przypadkową osobę, lub mówili tak bo nie znali swojego zięcia???
Ja tylko mam nadzieje ze policjant poradzi sobie psychicZnie z tą sytuacją bo nie tak to planował... niestety takie rzeczy się zdążają, i tak samo szkoda policjanta jak tego zmarłego.
Sportas16:10, 30 czerwca 2020
Ale zrobili zasadzke, złodzieja zabili zamiast złapać i oczywiście ukarać
Baba z Kościeliska15:40, 30 czerwca 2020
Jakby policja robiła tak z kazdym złodziejemprzestępca to może byłoby mniej takiej bandy. Także zero skruchy dla złodzieja! A narzeczona to chyba nie zdążyła poznać niedoszłego meża i jego źródła tak"dużych pieniędzy" jak to powiedziała niedoszła teściowa. Szkoda tylko policjanta bo przez takich złodziejaszków chłopak ma zafundowany ogromny stres i dużo nerwów. Także życzę mu dużo zdrowia tego psychicznego najwięcej. A teściowa z corka niech lepiej więcej się publicznie nie wypowiadają bo pośmiewisko z siebie robicie!!!
normal15:33, 30 czerwca 2020
To znaczy że policjant oddał strzał ostrzegawczy w głowę - to chyba nie był ostrzegawczy ! Gdybym ja potraktował złodzieja siekierą to by mi zarzucili morderstwo a policja może strzelać po ciemku w stronę uciekinierów ???!!! to czysta kpina jest
A15:22, 30 czerwca 2020
Szkoda policjanta...
złodziej mógł się dać złapać i oddać to co ukradł . Resztę może by się ogarnął dla dziecka a jak nie to pewnie dalej by kradł... ale przynajmniej on by żył a policjant nie odpowiadałby za nieumyślne spowodowanie śmierci.
donek15:17, 30 czerwca 2020
W kominiarce z kanistrami poszedł na piwo
Lexi15:10, 30 czerwca 2020
Właśnie coś się to wszystko nie klejiło, wiadomo że rodzina próbuje zmarłego bronić.... ale raczej coś nie halo żeby ten chłopak z stacji bp szedł przez Groń i biathlon na Gronik....kto zna te tereny rozumie,że to kompletnie nie po drodze ha ha ha.... Więc i przypadkowość wątpliwa... Ale życia szkoda bo nic ani nikt mu go nie wróci.
ela14:58, 30 czerwca 2020
Kryje swoich. Padł strzał, dobre. Właściciel maszyn budowlanych nie sobie ciecia wynajmie i mu płaci.
88814:39, 30 czerwca 2020
@slovan
Masz rację,policjanci najpierw powinni im pomóc odwieść skradzione paliwo a następnie poprosić, zaprosić na komisariat jak złodzieje będą mieli wolną chwilę.
Znawca14:38, 30 czerwca 2020
teraz wiadomo skąd miał tyle pieniedzy że wszystko mógł sobie kupić tak mówiła niedoszła teściowa szkoda chłopa ale liczył sie z ryzykiem jakim jest kradzież i wcześniej czy póżniej mogło sie tak skończyć
Ala14:01, 30 czerwca 2020
No tak miał dużo pieniędzy na koncie... Widać skąd pochodziły!!! Ale przypadek? w kominiarce, odludne miejsce... Litości wstydu nie mają te kobiety pleść takie bzdury... Kto to kupuje???
Szakal13:58, 30 czerwca 2020
Brawa dla policjanta. A reszcie pierwotniaków która tak broni złodzieja, życzę aby ich ktoś tak konkretnie okradł i żeby złodzieja nie złapali.
zły13:43, 30 czerwca 2020
Brawo ,,ja,,.@Konkret. Spadaj do Ameryki .Tam policjant podczas pościgu czyta bandycie prawa,(ustawy,paragrafy)jak ten ma jakieś ale, strzela.
xxx13:37, 30 czerwca 2020
policjant strzelił bo kazał mu to zrobić mega wonsz 9, a złodziej kradł bo pomimo milinów na koncie chciał mieć kolejne...
7 Nie kradnij12:49, 30 czerwca 2020
człowieka szkoda, ale mnie również okradziono i jak bym dorwał tego kto to zrobił to gołymi rękami bym chyba udusił.
ja12:42, 30 czerwca 2020
i tak janusze internetu zaraz będą jak macierweicz swoje tezy wygłaszać ,tak pownnno byc zawsze bandyci maja wiedziec że czeka i kulka i to taka porządna jak w tym wypadku wtedy może by trochę oprzytomnielu.
Pozdrawiam milicje12:36, 30 czerwca 2020
Nie wierze kąpletnie policji. Sprawa musi być wnikliwie zbadana. Kryją swoich.
slovan12:30, 30 czerwca 2020
Paliwo można wrócić, kasę odrobić, karę ponieść i wyrok odsiedzieć.
Życia jednak nie da rady wrócić.
Złodziejstwo trzeba tępić, ale to nie znaczy ,żeby do nich strzelać, użyte środki nie adekwatne do zaistniałej szkody. To nie gangsterzy z Bronksu czy Camorra, żeby się obawiać o swoje życie. Praca Policjanta jest trudna i niewdzięczna na dodatek słabo płatna , ale nie wszyscy się do tej roboty nadają. Szkoda chłopaków jeden miał całe życie przed sobą , drugi będzie miał je skopane chyba że to typ socjopaty to zlewka, a co najwyżej go z Policji wyrzucą .
Konkret12:26, 30 czerwca 2020
To konkretnie która przesłanka z art. 45 ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej zaistniała ?? Bo nie ma tam przesłanki "jeśli ktoś kradł" albo "jeżeli z doświadczenia wynika, że osoba taka w przyszłości przyparta do muru może się zachować agresywnie". Nie podano dlaczego użyto broni, tak z doświadczenia w USA byłby już zamieszki.
88812:18, 30 czerwca 2020
Jak by miał czyste sumienie to by nie uciekał....
Piotrek12:08, 30 czerwca 2020
Żal policjanta,trauma.
obiektywny12:06, 30 czerwca 2020
Poszedł po piwko na stację a wylądował w kominiarce i kanistrami w Kościelisku. Archiwum X
Zosia12:00, 30 czerwca 2020
Szkoda policjanta, bo pewnie będzie miał kłopoty. Nie mam litości dla złodziei, tak już mam.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij