Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 82
Rain
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
30.06.2020, 12:31 | czytano: 16173

Duże zmiany w parafiach na Podhalu. Rezygnacje, nowi proboszczowie i wikariusze

Arch. Podhale24.pl

Kuria Metropolitarna w Krakowie poinformowała o zmianach personalnych w parafiach w naszym regionie. Nowych proboszczów powołano m.in. w Podwilku, Nowej Białej i Sromowcach Wyżnych, a nowi wikariusze zostali skierowani do posługi w Nowym Targu, Rabce-Zdroju i na Orawie.

Kilku proboszczów zrezygnowało z funkcji. Ks. kan. Kazimierz Gunia zrezygnował z urzędu proboszcza par. pw. św. Marcina w Podwilku i otrzymał zgodę na zamieszkanie w parafii. Nowym proboszczem w Podwilku został ks. Zbigniew Fidelus, który był do tej pory wikariuszem w parafii pw. św. Klemensa w Zawoi.

Ks. Stanisław Marszałek zrezygnował z funkcji rektora rektoratu pw. MB Różańcowej w Mizernej i otrzymał zgodę na zamieszkanie w Żabnicy.

Ks. Mieczysław Szlaga został zwolniony z urzędu proboszcza par. pw. św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach. Zastąpił go ks. Rafał Jurczasiak, który został zwolniony z urzędu administratora par. pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu i mianowany na urząd proboszcza w Sromowcach Wyżnych.

Ks. Piotr Wiktor został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej i mianowany na urząd proboszcza par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Sidzinie.

Ks. Zbigniew Pluta został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Anny w Luszowicach.

Ks. kan. Tadeusz Korczak został zwolniony z urzędu proboszcza par. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dorosłych dekanatu Niedzica i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Sebastiana w Niedźwiedziu.

Ks. Zbigniew Kosowski został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej.

Ks. Józef Zwoliński został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju i mianowany na urząd proboszcza nowoerygowanej par. pw. Miłosierdzia Bożego w Modlniczce.

Ks. Dawid Hebda został mianowany wikariuszem par. pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce.

Ks. Bartłomiej Małek został mianowany wikariuszem par. pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.

Ks. Damian Przybytek został mianowany wikariuszem par. pw. św. Stefana w Lipnicy Małej.

Ks. Rafał Brewczyk został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Świętego Krzyża w Zakopanem i mianowany wikariuszem par. pw. Świętej Rodziny w Chrzanowie.

Ks. Przemysław Cios został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. MB Pocieszenia w Juszczynie i mianowany wikariuszem par. pw. NSPJ w Nowym Targu.

Ks. Wojciech Galica został zwolniony z obowiązków duszpasterskich spełnianych w par. pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu i mianowany wikariuszem bez katechezy szkolnej par. pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrodach.

Ks. Janusz Korbel został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Narodzenia NMP w Myślenicach i mianowany wikariuszem par. pw. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej.

Ks. Robert Michałek został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Jana Pawła II w Krzeszowicach i mianowany wikariuszem par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach.

Ks. Michał Mroszczak został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. NSPJ w Nowym Targu i mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym oraz skierowany na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego UPJPII w Krakowie.

Ks. Tomasz Nowak został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy i mianowany wikariuszem par. pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze.

Ks. Damian Obrał został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej i mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach.

Ks. Piotr Pacygazostał zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach i mianowany wikariuszem par. pw. św. Klemensa w Zawoi.

Ks. Marek Poznański został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Stefana w Lipnicy Małej i mianowany wikariuszem par. pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu.

Ks. Jerzy Rokita został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach i mianowany wikariuszem bez katechezy szkolnej par. pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Ks. kan. Mariusz Słonina został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem i mianowany wikariuszem par. pw. Narodzenia NMP w Myślenicach.

Ks. Wojciech Zahradnik został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach i mianowany wikariuszem par. pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Ks. kan. Zdzisław Budek otrzymał zgodę na zamieszkanie i posługę duszpasterską w par. pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
gość11:07, 1 lipca 2020
Przecież ks. Michał Mroszczak był krótko , kto teraz będzie ładne kazania gadał no kto?
xyz23:27, 30 czerwca 2020
W Zubrzycy Górnej ksiądz wikary powinien zostać jako proboszcz . Ksiądz Piotr jest to osoba z powołania która wybrała swoją drogę . Może i kiedyś proboszcza zmienią ...
88822:15, 30 czerwca 2020
Marksiści się odezwali,hehe...nie masz ochoty to nie dawaj na tacę.Ja chodzę do kościoła i jak mam to dam,nie mam to nie dam i nie lamentuje jak wy,biedaki.Piszesz jeden z drugim jak by wam kto nóż na gardle trzymał.Bodej ta bodej....
NIWIANIN22:01, 30 czerwca 2020
proboszczów z BORU SZAFLARSKIEJ GDZIEŚ NA POMORZE BY PASOWAŁO by poczuli troche BIDY NA TACY
zielony16:06, 30 czerwca 2020
a może by tak ksieży biznesmenów/deweloperów wysłać do biedniejszych lokalizacji .
życie14:35, 30 czerwca 2020
Do ja.
A dlaczego na mazurską wieś? Rotacja dotyczy archidiecezji krakowskiej i w jej obrębie są lokowani. Archidiecezja krakowska swoim zasięgiem nie obejmuje mazurskich wsi.
beret13:51, 30 czerwca 2020
Te zmiany przez wirusa czy przez tacę?
88813:44, 30 czerwca 2020
To na Mizernej nie bedzie księdza?
ja13:15, 30 czerwca 2020
a kiedy "złoty ząbek " zostanie przeniesiony ?gdzieś na mazurską biedną wieś .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij