Piątek, 25 czerwiec 2021, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Zakopane i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
20°
Wiatr: 13.248 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 87 %
30.06.2020, 17:34 | czytano: 7883

Hawierka doczeka się remontu (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Jedna z najbardziej zniszczonych, dziurawych i wyboistych dróg w gminie Nowy Targ - Hawierka w Morawczynie - zostanie wkrótce wyremontowana.

Wójt Jan Smarduch przyznaje, że dostawał w sprawie stanu drogi łączącej Morawczynę z Działem wiele skarg. Problem w tym, że nie skarżyli się mieszkańcy wsi, ale mieszkańcy gminy Czarny Dunajec i Orawy. To oni bowiem głównie korzystają z tej drogi, która jest drogą alternatywną do drogi wojewódzkiej z Czarnego Dunajca do Nowego Targu. Mieszkańcy gminy Nowy Targ korzystają z niej rzadko.

W zeszłym roku wieś chciała przekazać całą drogę przez Morawczynę powiatowi, ale władze samorządu nie zgodziły się na to. Trzykilometrowa droga łączy drogi powiatowe: Ludźmierz-Pyzówka i Długopole-Pieniążkowice. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu stwierdził, że ze względu na aktualny stan techniczny drogi, powiat jej nie przejmie, bo musiałby wydać duże pieniądze na jej remont, a nie ma na to powiat pieniędzy.

Ostatecznie za drogę wzięła się gmina. Wójt Smarduch mówi, że urząd przygotowuje przetarg na remont kilku najbardziej zniszczonych dróg w gminie. Ujęto w nim również drogę w Morawczynie. - Planujemy na odcinku ok. 700 metrów, do skrzyżowania z drogą powiatową, położyć nowy asfalt. Myślę, że za miesiąc roboty już będą trwały. Musimy tylko przygotować procedurę przetargową, ogłosić przetarg i zlecić roboty. Chcemy to zrobić - deklaruje.

r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
AA19:42, 1 lipca 2020
Ale w Państwa jest jadu. Człowiek się łudzi, że jednak ludzie to dobre istoty, ale utopiliby w łyżce wody. Gdyby Państwo chociaż trochę przeznaczyli swojego czasu na 'doedukowanie' się, a nie ciągłe złośliwe komentarze, to może byście zrozumieli, że za wszelkie przedsięwzięcia nie decyduje jedna osoba, ale cały sztab ludzi. Po drugie, nie jest, to też takie trudne, aby sprawdzić ile kosztuje wylanie asfaltu na tyle kilometrów drogi, albo ile tysięcy złotych przeznacza się na kawałek chodnika. Może na drzewach te pieniądze dla naszej wsi będę rosnąć? Komuś się chyba zapomina, że nasza wieś to nie metropolia, tylko żyje w niej garstka ludzi.
Gospodarz15:11, 1 lipca 2020
Oczywiście ze to jest wina sołtysa ! Nie dba o nic !!! Proszę mi uwierzyć , jak na zebraniach się nie odzywa ( o ile jest obecny ) to dostaje ochłapy i za te ochłapy coś tam robi .
Dzięki interwencji Sołtysa Działu i jednego z Rady sołeckiej to coś w końcu z ta droga zrobią .
Lalka10:51, 1 lipca 2020
Chodnik powinien być przez całą wieś a jest tylko kawałek koło kościoła a inne dzieci jak mają chodzić bezpiecznie do szkoły wstyd dla sołtysa ze takiej rzeczy nie załatwi
lb07:43, 1 lipca 2020
@Ss - tez sie mialem o to zapytac. to byla najbardziej urokliwa droga w gminie. teraz zostal juz tylko gorący kartofel.
Ja na Dudę23:10, 30 czerwca 2020
@ES... Święte słowa.
Ja na Dudę22:43, 30 czerwca 2020
@POLAK... To nie od takich 2-3 co stoją pod domem. To musi od ciężkiego tonażu; ostatni raz jechałem tamtędy jakieś trzy lata temu i stan nawierzchni był świetny.
ES22:35, 30 czerwca 2020
Do wszytkich tych co myślą że to przez Sołtysa jest zła droga niech się pier*** w łeb. Myślicie że taka mała wieś bedzie miała skąd wziasć pienądze na drogę która mało nie kosztuję , tylko ciężkie pienądzę. I co chwilę coś innego robić np. ostatnio chodnik był robiony , remont remizy, remont pomnika itd.. / O tym ludzię nie mówią

Jak się nie mieszka w takowej wsi to najlepiej sie nie wypowiadać a nie że jakiś palant krytykuje wszytko
podhalanin22:19, 30 czerwca 2020
niech zrobia skarbonke i kto bedzie chciał to niech zapłaci bo albo niech zwina asfalt mieszkancy najmniej z niej korzystaja
Ss22:02, 30 czerwca 2020
Ja się tylko pytam kto wydał zgodę na wycinkę tych pięknych drzew, przy tej drodze. Chyba 2 lata temu wszystkie wycięli
POLAK21:52, 30 czerwca 2020
DROGA SUPERRRRR co oni chcą remontowac szkoda kasy lepiej dac BIEDNYM ROLNIKOM co po 2-3 samochody pod domem ale wielka BIEDA to i od tych samochodów takie drogi. niech SKARBÓWKA skontroluje jakie lewe interesy rolnicy wyrabiają na podhalu to się przekona skąd te samochody u biednych ROLNIKÓW
Góral20:59, 30 czerwca 2020
Cała Morawczyna to jakaś pomyłka , no ale jakiego się ma sołtysa taka się ma drogę gminna !!! Wstyd !!!!
Anka20:06, 30 czerwca 2020
Droga ma trzy kilometry dziurawej nawierzchni i wyleją asfalt aż na 700 metrach? Pański gest dla mieszkańcow.
Bajka18:48, 30 czerwca 2020
Wstyd ta wioska to jedna z najbardziej zaniedbanych i zacofanych miejscowości, wszędzie na Podhalu drogi bez dziur i szerokie a w Morawczynie ciężko jest się minąć osobówka a co dopiero większym autem,brak normalnych poboczy tylko rowy 2 metrowe a po środku 1.5 metrowa droga to już ścieżka rowerowa szersza i w lepszym stanie,no ale cóż stan umysłu kogoś kto za to odpowiedzialny.
fan politycznej propagandy18:13, 30 czerwca 2020
ta droga nie może być wyremontowana bo na niej przeprowadzają testy zawieszenia wszystkie znane i prestiżowe firmy produkujące samochody!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij