Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Jabłonka i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clear
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 36
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.07.2020, 17:18 | czytano: 3029

Złoty Wiek Podhale - rekrutacja do placówki aktywizującej seniorów! (art. sponsorowany)

Już w sierpniu gmina Nowy Targ wzbogaci się w nowoczesną, wyspecjalizowaną placówkę zapewniającą dzienną opiekę i aktywizację osobom starszym oraz wspomagającą i odciążającą w tym zakresie ich rodziny. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji, która potrwa do 10 lipca!

Głównym celem działalności placówki jest poprawa funkcjonowania seniorów w środowisku zewnętrznym – efektem oferowanych usług ma być osiągnięcie oraz utrzymanie przez podopiecznych optymalnego poziomu aktywności i samodzielności. Drugim celem jest umożliwienie opiekunom rodzinnym realizowanie pracy zawodowej, a niepracującym z powodu konieczności opieki nad członkiem rodziny – uaktywnienia zawodowego.


Kto może się zakwalifikować do pobytu w placówce

Pobyt w placówce dedykowany jest osobom niesamodzielnym, zamieszkałym na terenie gminy Nowy Targ, które ukończyły 60 rok życia – zwłaszcza takim, które borykają się w życiu codziennym z następującymi problemami:
  • obniżeniem sprawności psychofizycznej,
  • ograniczeniem codziennego funkcjonowania,
  • potrzebą uzyskania pomocy w zaspokajaniu potrzeb życiowych (trudności w samodzielnym przygotowywaniu posiłków, bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego i ograniczenia związane z wykonywaniem zakupów, bezradność w załatwianiu spraw urzędowych i spraw w placówkach służby zdrowia)


Mogą się do niej zakwalifikować również osoby zmagające się z problemami natury emocjonalnej (frustracją, depresją, brakiem poczucia przydatności społecznej, lękiem przed przyszłością, wycofaniem i ograniczeniem planów życiowych odnośnie własnej osoby) oraz mające problemy w relacjach z rodziną.

Osoba korzystająca ze wsparcia placówki nie może być natomiast osobą całkowicie niesamodzielną, czyli niemogącą korzystać z usług usprawniająco-aktywizujących (np. osobą leżącą, bez kontaktu, bez kontaktu logicznego).


Oferta domu dziennej opieki

Dom dziennej opieki zapewnia seniorom organizację czasu wolnego oraz udział w różnorodnych zajęciach terapeutycznych (indywidualnych i grupowych), mających na celu podniesienie sprawności fizycznej (usprawnienie manualne) i psychicznej oraz aktywizowanie do uczestnictwa w życiu społecznym.

Dodatkowo oferuje usługi wspomagające, polegające na edukacji, wsparciu i poradnictwie – dedykowane zarówno osobom starszym, jak i ich rodzinom (w zakresie rozwiązywania problemów podopiecznych). A wszystko przy wsparciu wykwalifikowanego personelu – w tym pielęgniarek, psychologów i fizjoterapeutów.


Rekrutacja

Aby ubiegać się o uczestnictwo w zajęciach oferowanych przez placówkę, należy:
  • wypełnić formularz z wnioskiem o skierowanie do placówki – dostępny na stronie internetowej www.zlotywiekpodhale.pl – i dostarczyć go osobiście lub drogą pocztową na adres: Medical Clinic Podhale, ul.  Nowotarska 294, 34-431 Waksmund


W dalszej kolejności należy przedstawić zaświadczenie lekarskie, zawierające:
  • najważniejsze informacje o stanie zdrowia, niezbędne do podjęcia działań terapeutycznych i opiekuńczych przez personel ośrodka bądź udzielenia informacji służbom medycznym w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia uczestnika
  • oraz określenie dopuszczalnych form usprawniania ruchowego uczestnika lub ograniczeń w tym zakresie.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.zlotywiekpodhale.pl


Zapraszamy serdecznie!

Kontakt mailowy: kontakt@zlotywiekpodhale.pl, tel. 500 268 445


*Skierowana do mieszkańców gminy oferta placówki została stworzona w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w zakresie 9. Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działania 9.2 Usługi Społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa – SPR, Typ projektu B. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek zapewniających dzienną opiekę i aktywizację osób niesamodzielnych.
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij