Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 50
Clouds
26°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 50
Clouds
25°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 50
Clear
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 34
Clouds
25°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 50
Clouds
24°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.07.2020, 14:10 | czytano: 3858

Powstanie nowa publiczna linia autobusowa z Orawy

Arch. Podhale24.pl

Władze powiatu nowotarskiego uruchomią nową linię autobusową z Podsarnia do Rabki-Zdroju. Dzięki temu mieszkańcy tej części Orawy będą mogli dostać się komunikacją publiczną do miasta.

Sprawę poruszył kilka miesięcy temu radny powiatowy Tomasz Rajca. Jak mówił, część miejscowości w gminie Raba Wyżna jest praktycznie odciętych od komunikacji publicznej. Jeśli ich mieszkańcy chcą dojechać np busem do jakiegoś miasta, muszą skorzystać z kilku prywatnych przewoźników, których linie nie są skoordynowane. Tym samym wyprawa busem do Nowego Targu czy Rabki-Zdroju zajmuje cały dzień.

Temat podjęły władze powiatu. Powiat pozyskał dotację na ten cel z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dołożyła się również gmina Raba Wyżna. Zgodę na ich uruchomienie wyraziła rada Powiatu Nowotarskiego. Linia będzie funkcjonować do końca roku.

Trasa linii będzie prowadzić przez następujące miejscowości: Podsarnie - Harkabuz - Bukowina Osiedle - Harkabuz - Raba Wyżna - Rokiciny Podhalańskie - Chabówka - Rabka-Zdrój.

Przewoźnik, który będzie obsługiwał linię, zostanie wybrany w przetargu.

Pod koniec ub. roku powiat uruchomił pierwsza linię z gminy Ochotnica Dolna.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Miki11:31, 7 lipca 2020
Wreszcie ktoś pomyślał o ludziach z Orawy, którzy do tej pory nie mieli jak dostać się do gminy lub ośrodka zdrowia. To przeważnie ludzie starsi, nie posiadający samochodu. Brawo Panie Radny, dziękujemy
kobierzyn21:54, 6 lipca 2020
" Linia będzie funkcjonować do końca roku. " No to mają perspektywy. hahaha
Wojtek17:45, 6 lipca 2020
Wprost nie do pomyślenia. Przypominam sobie te dwie wioski z lat 50 tych,i to, jak przez las "koło pustelnika",boso, chodzili do kościoła w Spytkowicach.Starsi to doskonale pamiętają.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij