Środa, 27 styczeń 2021, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Zakopane i okolice
Snow
-1°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Snow
-5°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 3
Clouds
-1°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 73
Snow
-2°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82
Snow
-2°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.07.2020, 18:40 | czytano: 2514

Rowerowa podróż z miejsca urodzenia do miejsca śmierci Jana Kasprowicza (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Z okazji przypadającej w tym roku 160. rocznicy urodzin poety Jana Kasprowicza, rowerzyści z Inowrocławia, miasta, w którym poeta się urodził, uczcili jego pamięć rowerową wyprawą do Zakopanego.

Jechali na rowerach od soboty i po pokonaniu ok. 600 kilometrów dziś dotarli do Zakopanego, drugiego, po Inowrocławiu, najważniejszego miasta w życiu poety. Była to podróż z miejsca urodzenia do miejsca śmierci literata.

Przed Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie witał rowerzystów Piotr Kyc, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. - Cieszymy się, że pomyśleliście Państwo o Kasprowiczu i taki wysiłek podjęliście - powiedział i zaprosił gości na ognisko z kiełbaskami. Muzeum, dodajmy, jest zamknięte, bo przechodzi długo oczekiwany remont.

- Genialny pomysł i cieszymy się, że mamy takich przyjaciół w Inowrocławiu, który w ten wyjątkowy sposób uczcili pamięć Jana Kasprowicza - dodała Zofia Kiełpińska, naczelnik wydziału kultury i turystyki Urzędu Miasta w Zakopanem.

- Tę wyprawę zaplanowaliśmy już w styczniu. W naszym powiecie rok 2020 to Rok Kasprowiczowski - wyjaśnił Dariusz Dekański, prezes Klubu Turystyki Rowerowej "Kujawiak" z Inowrocławia. - Jesteśmy wszyscy zadowoleni i szczęśliwi, że tu przyjechaliśmy, że zrealizowaliśmy nasz cel.

- To była najdłuższa wyprawa naszego klubu - dodał wiceprezes klubu Grzegorz Kaczmarek.

r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij