Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Nowy Targ i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: %
Clouds
20°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
21°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
11.07.2020, 09:00 | czytano: 1816

Gminne archiwum na posterunku

Gmina Poronin znalazła miejsce na swoje archiwum. Stare dokumenty będą przechowywane w pomieszczeniach po dawnym posterunku policji przy ul. Gut-Stapińskiej. Z problemem archiwizacji papierów poroniański samorząd borykał się od dawna. Było ich coraz więcej, a miejsca w budynku urzędu coraz mniej.

Anita Żegleń, wójt Poronina, postanowiła dogadać się więc z Komendantem Powiatowym Policji w Zakopanem i wynająć od niego pomieszczenia w budynku po dawnym komisariacie w Poroninie, zlikwidowanym kilka lat temu.

Komendant powiatowy insp. Piotr Dziekanowski za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie przystał na propozycję urzędników z Poronina. Urząd i policja podpisali porozumienie. Zgodnie z nim czynsz będzie wynosił tyle, co podatek od nieruchomości, jak płaci do gminnej kasy komenda.

- Te pomieszczenia nadają się doskonale na archiwum - mówi Anita Żegleń. Obecnie stoją one niezagospodarowane. – Okna w obiekcie są zakratowane, co gwarantuje bezpieczeństwo i co najważniejsze nie ma w nich wilgoci. Lokale wymagają jedynie niewielkiego remontu. Planujemy je pomalować i naprawić podłogę. Wykonają to pracownicy naszego zakładu komunalnego, co też zmniejszy koszty.

Gmina rozpoczęła już częściowo przenoszenie dokumentów, które zgodnie prawem musi przechować w zależności od ich znaczenia i roli, co najmniej kilka lat.

Wójt Żegleń zapewnia mieszkańców, którzy wynajmują w budynku mieszkania, że nadal będą mogli tam pozostać. Umowa dotyczy jedynie nieużytkowanej części.

Józef Słowik
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij