Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Jabłonka i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 54
Clouds
27°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 68
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.07.2020, 10:00 | czytano: 3725

Dzienny Dom Opieki Medycznej - Waksmund (art. sponsorowany)

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z bezpłatnej oferty nowej placówki – Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM) zlokalizowanego w miejscowości Waksmund – skierowanej do osób dorosłych, których kondycja fizyczna z różnych względów wymaga wdrożenia rehabilitacji oraz szeroko pojętej opieki medycznej. Pobyty terapeutyczne w placówce trwają od minimum 30 do maksymalnie 120 dni roboczych.

Świadczenia medyczne uzupełniane są terapią mającą na celu szeroko pojętą poprawę samodzielności życiowej – m.in. psychologiczną, logopedyczną i zajęciową. Uczestnicy poddawani są wstępnej ocenie funkcjonalnej sporządzanej przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny – co umożliwia przygotowanie indywidualnego planu terapii.

Usługi obejmują opiekę: pielęgniarską, rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną – mającą na celu podniesienie sprawności ruchowej i aktywności pacjenta, psychologiczną, logopedyczną oraz terapię zajęciową – koncentrującą się m.in. na usprawnieniu manualnym. Dodatkowym celem jest edukacja opiekunów świadczeniobiorcy w zakresie kontynuacji opieki.


Kryteria przyjęcia

Placówka zapewnia opiekę medyczną osobom dorosłym, z preferencją pierwszeństwa osób, które ukończyły 65 rok życia. W projekcie – dofinansowanym z Funduszy Europejskich mogą uczestniczyć cztery grupy:
  • osoby bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, w przypadku których występuje konieczność przeciwdziałania postępującej niesamodzielności oraz wsparcia medycznego i edukacji zdrowotnej,
  • pacjenci, którzy w przeciągu roku korzystali ze świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia szpitalnego,
  • osoby, u których występuje duże ryzyko hospitalizowania w najbliższej przyszłości,Kryteria formalne

Kryterium decydującym o objęciu danej osoby opieką medyczną w Dziennym Domu Opieki Medycznej jest:
  • miejsce zamieszkania (gmina i miasto Nowy Targ)
  • oraz złożenie kompletu wypełnionych dokumentów, które zostaną zweryfikowane przez pracowników administracyjnych.

Pełen zestaw dokumentów oraz wszelkie dodatkowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej projektu – w zakładce: Rekrutacja.


Rekrutacja do projektu

Aby ubiegać się o uczestnictwo w projekcie medycznym, należy:
  • wypełnić formularz z wnioskiem o skierowanie do placówki – dostępny na stronie internetowej,
  • przedstawić skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej zdrowotnego wraz z kartą oceny świadczeniobiorcy kierowanego do DDOM (w przypadku pacjentów bezpośrednio po leczeniu szpitalnym skierowanie powinien wypełnić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego udzielający świadczeń w szpitalu),
  • dostarczyć dokumenty do siedzby placówki: N.Z.O.Z. Centrum Stomatologii Rodzinnej (budynek Medical Clinic Podhale), ul. Nowotarska 294, 34-431 Waksmund.

Rekrutacja do projektu prowadzona jest w naborze ciągłym. Osoby, które nie zostały zakwalifikowane do projektu z powodu braku miejsc, zostaną umieszczone na liście rezerwowej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.zlotywiekpodhale.pl – w zakładce: Dzienny Dom Opieki Medycznej


Zapraszamy serdecznie!

Kontakt mailowy: kontakt@zlotywiekpodhale.pl, tel. 500 268 445
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach 9 Osi Priorytetowej Regionspójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu E. Rozwój opieki długoterminowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Beneficjentem projektu jest N.Z.O.Z. Centrum Stomatologii Rodzinnej z siedzibą w miejscowości Waksmund – ul. Nowotarska 294, 34-431.
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij