Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.07.2020, 11:36 | czytano: 1649

Zakończył się Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2020 (zdjęcia)

zdj. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ. Tegoroczne edycja festiwalu nie miała formy tradycyjnej. Zakaz gromadzenia się sprawił, że warsztaty i spotkania autorskie poprowadzono nieco inaczej.

Organizatorzy zaproponowali program, na który składały się wydarzenia „na żywo”, możliwe do przeprowadzenia z zachowaniem koniecznego dystansu oraz codzienne bloki spotkań dla dzieci i dorosłych w Internecie. Można było w nich uczestniczyć poprzez stronę internetową Rabkafestival.pl, kanał na YouTubie oraz portalu społecznościowym.

W Parku Zdrojowym zorganizowane zostały literackie gry miejskie "Nowe życie starych opowieści", "Legendy miast, miasteczek” , "Różne historie”, oraz "Etno-inspiracje”.

W Amfiteatrze była okazja m. in. do spotkania z Michałem Rusinkiem, który opowiadał o tradycji "na poważnie i z przymrużeniem oka” oraz laureatem Nagrody Żółtej Ciżemki - nagrodzoną książkę czytał Jerzy Stuhr. Innym lektorem była Dorota Segda.

Przez cały czas trwania festiwalu czynne były tematyczne wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz „wypoczywalni” Zakładu Przyrodoleczniczego.

W Internecie prowadzone były warsztaty przez Łukasza Modelskiego, Marcina Przewoźniaka, Beatę Ostrowicką, Elżbietę Pałasz, Narcyza Listkowskiego, Agnieszkę Kania, Magdalenę Tomalak, Wojciecha Mikołuszko, Marcina Jarząbka, Barbarę Gawryluk, Annę Kaźmierak, Grażynę Habieda, Katarzynę Ceklarz, Agatę Stasik i wielu innych.

Przewidziano także program dla osób dorosłych.

Laureatką Nagrody Specjalnej „Zwyrtała 2020” za najlepszy pomysł na promocję czytania, zrealizowany w Internecie podczas epidemii została Joanna Orzeszko za projekt: Berek czytelniczy.

opr. s/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Rabka panna11:21, 15 lipca 2020
Rabce mało koronawirusa po tym cyrku na koncercie w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju?
Oko22:17, 14 lipca 2020
Kiedy będzie informacja a zarazem prośbą o zgłaszanie się uczestników tej imprezy bo kilka osób jest zakażonych COVIDEM. Na informacje po imprezie 5.07 trzeba było czekać do 14.07......
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij