Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.08.2020, 09:27 | czytano: 1028

Tablice interaktywne i globusy dla dwóch szkół w gminie Czarny Dunajec

Szkoły w Chochołowie i Odrowążu otrzymały 114 tys. zł. na doposażenie swoich pracowni. Nowe pomoce dydaktyczne trafią do klas, w których uczy się geografii, biologii, chemii i fizyki. Pieniądze na zakup sprzętu gmina w Czarnym Dunajcu otrzymała z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z całej puli 114 tys. zł. Szkoła Podstawowa w Chochołowie otrzyma 60 tys. zł. Pozostałe 54 tys. placówka w Odrowążu. Obie szkoły od lat zabiegały o wsparcie finansowe, które pozwoliłoby uzupełnić braki w sprzęcie wspierającym nauczanie właśnie z takich przedmiotów, jak geografia, fizyka czy chemia.

Wśród rzeczy, które pomogą uczniom w szybszym przyswojeniu wiedzy znalazły się m.in.: tablice interaktywne, globusy, plansze dydaktyczne, modele komórek zwierzęcych, zielniki, planetarium i zestawy preparacyjne.

Z nowoczesnych środków dydaktycznych młodzież będzie mogła już skorzystać w tym roku szkolnym.

js/
najnowsze informacje
komentarze
starszy17:36, 6 sierpnia 2020
Tablica z kredą,gąbką,mapy rozwijane na stojaku geo. z polami,globusy nie tylko europy,ameryki też i linijka,cyrkiel do ,,wbijania,, wiedzy.Tak mnie uczono(na globusy nie było kasy). Komórki zwierzęce poznawało się w kuchni jak mama robiła rosół,gulasz.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij