Czwartek, 01 październik 2020, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.08.2020, 09:57 | czytano: 4763

Skończyła się gehenna owiec w Krościenku

Arch. Podhale24.pl

Zakończyła się sprawa 180 sztuk owiec z Krościenka, które według interweniujących w Urzędzie Gminy w Krościenku sąsiadów i działaczy ruchu oazowego Światło Życie, były zaniedbane, niedożywione i przetrzymywane w katastrofalnych warunkach.

Dotychczasowy hodowca, który wcześniej był już skazany za znęcanie się nad zwierzętami, ostatecznie po namowie pracowników gminy zdecydował się sprzedać całe stado. - Ta sprawa została wreszcie załatwiona, a wizyta powiatowego inspektora weterynarii, o którą urząd prosił, jest już niepotrzebna. Właściciel, po kilkunastu latach interwencji, postępowań prokuratorskich i spraw sądowych zdecydował się sprzedać stado. To było najlepsze rozwiązanie, które on sam po długich negocjacjach zaakceptował, a i my jesteśmy z niego zadowoleni - mówi Tadeusz Topolski, zastępca wójta Krościenka.
Wicewójt nie ukrywa, że rozmowy z hodowcą były trudne. Początkowo nie chciał się zgodzić w ogóle, aby sprzedać owce. W tym wypadku groziło mu nawet przymusowe odebranie zwierząt.

W całej sprawie przesądziły nie tylko względy finansowe, ale również już sam mężczyzna przyznał, że jego podeszły wiek nie pozwala mu dostatecznie zadbać o stado.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
baranek23:00, 6 sierpnia 2020
czyżby "państwo" Gontarczykowie odwiedzili grób śp. ks. Franciszka Blachnickiego? A przy okazji Kopią Górkę "zrównają" z ziemią !
Oazowicze nie dajcie się wplątać ... "ja jestem prawdą, drogą i życiem" - powiedział Chrystus Pan. I tyle ... mądremu dość !
człowiek18:00, 6 sierpnia 2020
@Szymek.Wreszcie se ziółek pojedzą,popasą się.Może kiedyś będziesz chodził w kożuchu,swetrze z nich.Taki los owieczek,taki świat.
Szymek15:53, 6 sierpnia 2020
Nie męczą się! Już pewnie na kiełbaskę poszły :P
Mis15:10, 6 sierpnia 2020
To po Marianie
STAŚ10:57, 6 sierpnia 2020
Dali radę !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij