Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 70
Clouds
10°
Wiatr: 9.18 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.08.2020, 15:01 | czytano: 3763

Minister i kurator upominają władze Zakopanego

- Nauczanie zdalne może być wzbogaceniem stacjonarnego funkcjonowania szkół - powiedział podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak dodał - decyzje odnośnie zmiany trybu nauczania, dyrekcje szkół konsultowały ze służbami sanitarnymi, a takiej zgody nie było w Zakopanem, gdzie samorząd zdecydował, by nie otwierać szkół 1 września.

- W Zakopanem być może problem jest w urzędzie - skomentował Piontkowski, i dodał, że jeśli władze miasta nie zmienią decyzji, to interweniować powinien wojewoda, bo "bez opinii sanepidu władze Zakopanego nie mają prawa zamykać szkół".

Ministrowi wtóruje Barbara Nowak. Małopolski Kurator Oświaty uznała decyzje władz Zakopanego za samowolną i niezgodną z prawem, bowiem ani wojewódzki, ani powiatowy inspektor sanitarny nie wydał zgody na prowadzenie nauki w formie zdalnej.

Przypomnijmy, wczoraj władze Zakopanego ogłosiły swoją decyzje o przesunięciu terminu rozpoczęcia nauki w szkołach w Zakopanem. Jako powód podano pandemię. Do 28 września nauka odbywać się ma w trybie zdalnym.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Andy22:31, 27 sierpnia 2020
Pierwsze dobre decyzje ministra .Szkoła ma działać normalnie a nie jakieś nauczanie przez internet. Taki sposób kształlcenia jest niewydajny .Pakujcie dzieciaki do szkoły niech się uczą .Czas przestać panikować z tą niby pandemią.
Kamil20:53, 27 sierpnia 2020
Do Andrzejx48

Gościu przestań opowiadać brednie - turystów macie jak mrówek w mrowisku i wirusa teraz nie ma ale jak dzieci do szkoły mają wracać to nagle jest wirusek. Puknij się w czoło człowieku. Dobrze ci napisał TAK do roboty się bierz kupiłeś dzieciom zeszyty i całą wyprawkę ? Jak wogole masz dzieci a nie troluj.
Tak18:24, 27 sierpnia 2020
Skonczcie bzdury opowiadac. Do roboty sie brac i tyle. Polityke to sobie robcie ale nie kosztem wykształceniem naszych dzieci.
rentgen*16:12, 27 sierpnia 2020
Zespol Interdyscyplinarny ds przeciwdzialania przemocy domowej nie powstal od ponad 10lat a jest to zadanie o charakterze obowiazkowym dla samorzadu i nikt nie wyciaga konsekwencji a ilu juz wojewodow rzadzilo przez ten czas??? To i za 1miesiac nauki zdalnej nikt burmistrza nie rozliczy/upomni- taki kraj, takie prawo
Andrzejx4816:11, 27 sierpnia 2020
No przecież minister siedzący w warszawie oraz kurator siedząca w Krakowie lepiej wszystko wiedzą jak Burmistrz wraz z radą miasta co jest lepsze i bezpieczniejsze dla dzieci oraz mieszkańców a kiedy to co mówi ktoś co ma odmienne zdanie jak PiS jest zgodne z prawem tylko oni mają rację oraz wszystko nawet afery oraz wszelakie przekręty są zgodne z ich zbójnickim prawem
piśiak15:28, 27 sierpnia 2020
Może trzeba ich poinformować bo komunikacja zawiodła ze sanepid zakopiański jest na qwarantannie?
a15:16, 27 sierpnia 2020
Ale Sanepid zamknięty ze względu na COVID u pracowników
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij