Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.08.2020, 18:08 | czytano: 5271

Ile kosztuje wynajęcie pomieszczeń dla biblioteki? Tajemnica handlowa

arch. Podhale24

NOWY TARG. Od listopada ub. roku Miejska Biblioteka Publiczna funkcjonuje w budynku PZU przy ulicy Kolejowej. Przeprowadzka się w nowe miejsce spowodowana była remontem generalnym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy Al. Tysiąclecia, w którym miała od lat swoją siedzibę. Docelowo dla biblioteki powstać ma nowa siedziba.

O potrzebie budowy nowej siedziby dla biblioteki zaczęto mówić już w 2016 r. Gdy przygotowywano się do kompleksowej przebudowy budynku Miejskiego Ośrodka Kultury uznano, iż nie będzie tam już miejsca dla biblioteki. Według pierwotnych planów budynek miał powstać przy ul. Kopernika, a koszt inwestycji oszacowano na 5 mln zł. Jako wstępną lokalizację wskazano 42-arową działkę, gdzie dawniej były miejskie szalety. Teraz nie jest to już takie pewne.

Tymczasem biblioteka mieści się na trzecim piętrze budynku PZU, przy ul. Kolejowej 23. O koszty wynajmu pomieszczeń od PZU oraz o to, gdzie będzie się docelowo mieścić MBP zapytał burmistrza radny Paweł Liszka. Odpowiedź brzmi: "koszt poniżej cen rynkowych, może się pan radny dowiedzieć, ale FYEO (czyli tylko dla twoich oczu)".

Oto pełna treść odpowiedzi na interpelację:

"W odpowiedzi na interpelację informuję, że miesięczny koszt wynajmu pomieszczeń PZU przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz okres na który zostały wynajęte pomieszczenia, zawiera umowa zawarta pomiędzy PZU S.A. oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Targu. Umowa została zawarta na 36 miesięcy tj. do dnia 01.11.2022 r. Miesięczny koszt wynajmu pomieszczeń w budynku PZU przez MBP kształtuje się poniżej cen rynkowych.

Z uwagi na klauzulę wynikającą z umowy pomiędzy PZU, a Miejską Biblioteką Publiczną, która zobowiązuje do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji dotyczących: warunków zawarcia umowy oraz wykonania tejże umowy, informuję o możliwości osobistego zapoznania się z ww. umową w aktualnej siedzibie MBP pod warunkiem zachowania tajemnicy i nie rozpowszechniania informacji oraz danych z umowy zgodnie z zapisami chronionymi postanowieniami przedmiotowej umowy.

Obecna lokalizacja biblioteki jest bardzo dobra i została pozytywnie przyjęta przez czytelników. Usytuowanie w budynku PZU podwyższa standard biblioteki, zapewnia również dostęp osobom starszym i niepełnosprawnym. Aktualnie analizowane są możliwości pozyskania środków zewnętrznych na sfinansowanie nowej siedziby biblioteki, w związku z tym wskazanie konkretnego miejsca na tym etapie nie jest jeszcze możliwe".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Prawnik10:44, 3 września 2020
Bzdura, każda wydana publiczna złotówka jest jawna!!! Nie ma takiego czegoś jak tajemnica handlowa w podmiocie publicznym!
acia07:44, 2 września 2020
jedna osoba wylewa te żale,a my myślimy ,że jest taka spirala hejtu:P
tarżanin nienowy11:28, 1 września 2020
Gdzie choć złotówka pieniędzy publicznych tam ustawowy NAKAZ jawności!
Panie Burmistrzu, unikanie odpowiedzi przynosi odwrotny skutek, po czymś takim każdy sobie wyobraża, że płaci Pan jak za woły.
pół stówki08:44, 30 sierpnia 2020
żadnych tajemnic finanse publiczne są jawne. Grzegorz znowu strzela sobie w kolano.
bo ona 5ak chce14:06, 29 sierpnia 2020
Panie Grzegorzu a Pan wie? Czy tylko Ona wie?
Lex13:00, 29 sierpnia 2020
Pan Watycha i tak będzie musiał upublicznić cenę. Więc się wygłupił
wstążka11:33, 29 sierpnia 2020
Bo ona tak chce. Dobre. I prawdziwe
alik11:24, 29 sierpnia 2020
A co będzie w remontowanym i powiększanym MOK-u? Wygląda jak
bunkier Hitlera z powodu małej ilości okien.
K09:21, 29 sierpnia 2020
Skandal! Watycha co znowu ukrywasz?
Pinokio08:46, 29 sierpnia 2020
Kolejny przykład niegospodarności Watychy. Niszczyć bibliotekę, która została zmodernizowana za dwie bańki unijnego dofinansowania? Wyrzucać ją i przepłacać a potem nie wiedzieć gdzie ma powstać nowa. Ile będzie kosztować? 10 mln? Stać nas na to? Co z halą lodową?
Xxxx07:18, 29 sierpnia 2020
Proste

Pozyskać pieniądze , dogadać sie z PZU i odkupić albo wynająć długo terminowo
Ludzie sobie chwalą lokalizację wiec poco budować gdzieś na obrzeżach gdzie będzie utrudniony dostęp seniorom.
MIPLE02:21, 29 sierpnia 2020
CZEPIEC (...) A i my tu cytomy gazety i syćko wiemy. DZIENNIKARZ A po co - ? CZEPIEC Sami się do światu garniemy. DZIENNIKARZ Ja myślę, że na waszej parafii świat dla was aż dosyć szeroki. CZEPIEC A tu ano i u nas bywają, co byli aże dwa roki w Japonii; jak była wojna. DZIENNIKARZ Ale tu wieś spokojna- Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna. CZEPIEC Pon się boją we wsi ruchu. Pon nos obśmiwają w duchu. - A jak my, to my się rwiemy ino do jakiej bijacki. Z takich, jak my, był Głowacki.?

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
Brzynczyk23:27, 28 sierpnia 2020
No ale yyyy biblioteka to aaaaaa, a tam, i yyy, aaa, no i co nam zrobią?
Ona22:13, 28 sierpnia 2020
Panie burmistrzu finanse publiczne są jawne. No chyba że ma pan coś do ukrycia? To nie są pana pieniądze tylko podatników więc nie może pan odmówić podania tej informacji do publicznej wiadomości. Dlaczego zniszczył pan bibliotekę i wyrzucił z MOKu? Bo ona tak chciała?
Ten co wie i powie20:59, 28 sierpnia 2020
Pan Watycha niedawno przekonywał do racjonalności ciągnięcia sieci ciepłowniczej do czterech budynków na starym mieście. W tym trzech miejskich. Mówił o opłacalności wskazując PZU gdzie przecież przeprowadzono analizy i miało być taniej niż za gaz. Owszem przeprowadzono i wnioski są jednoznaczne. Przypadkowo biblioteka czyli pan Watycha w tym budynku wynajmuje pomieszczenia a ile płaci? Tajemnica. Choć koszt finansowany z pieniędzy podatnika tajemnicą być nie może bo to pieniądz publiczny. Dlaczego Watycha ukrywa go przed opinią publiczną? Czy doprowadzenie sieci ciepłowniczej do tego budynku było transakcją wiązaną? Kto za to zapłaci? Podatnicy ze starego miasta w podatku od nieruchomości i z bloków w opłatach za najdroższe ciepło na Podhalu. Jak długo Watycha będzie kit wciskał radnym i mieszkańcom? Wszystko ukrywa!
CVBT20:24, 28 sierpnia 2020
Sraty taty..
Nic dalej nie wiadomo..
baciok@20:21, 28 sierpnia 2020
Jaka klauzuja??????
Biblioteka jest jednostką samorzadową a nie prywatną spółką.
Każdy obywatel ma prawo sie dowiedzieć w ramach dostępu do informacji publicznej.
Co tu jest grane?????
Pytanie o Dyrekcji Biblioteki i Pana Burmistrza??????
ja20:15, 28 sierpnia 2020
jaja jaja jaja
kolorowa20:09, 28 sierpnia 2020
Oj tam, ważne że w mieście jest przaśnie, wesoło i kolorowo.
STAŚ19:40, 28 sierpnia 2020
Osobom starszym i......
Ciekawe kto, oprócz, czyta książki ???
Ale trzecie piętro ! Cena zastrzeżona !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij