Poniedziałek, 28 wrzesień 2020, Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Rabka Zdrój i okolice
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 3
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 90
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.08.2020, 13:26 | czytano: 5284

Gość z Kamerunu u górali z Poronina (zdjęcia)

zdj. ks. Arkadiusz Zych

PORONIN. - W niedzielę 30 sierpnia gościliśmy ks. Louisa Mbuyeh z Kamerunu. W czasie mszy św. głosił kazania i dziękował za wsparcie Sióstr Michalitek oraz parafian z Poronina dla misjonarzy i ludzi żyjących w Kamerunie, gdzie obecnie trwa wojna. Ks. Louis studiuje w Warszawie. Mimo, że w Polsce mieszka dopiero 2 lata bardzo dobrze mówi w języku polskim - wyjaśnia ks. Arkadiusz Zych.

Kazanie rozpoczął słowami: „chciałbym w szczególny sposób powitać Was – Ludzi gór - Górali, ponieważ pomimo iż jestem z Afryki, też jestem góralem! Pochodzę z zachodniej części Kamerunu, gdzie najwyższa góra Muanenguba ma wysokość 2411 m n. p. m. Moja rodzinna miejscowość leży właśnie na tej wysokości, dlatego mogę śmiało powiedzieć, że jestem afrykańskim góralem”.

Dziękował siostrom Michalitkom, które pracują i ewangelizują w jego afrykańskiej diecezji Kumbo. To między innymi dzięki pomocy sióstr może studiować w Polsce. Również parafianie z Poronina poprzez akcje: „kolędnicy misyjni”, tydzień misyjny”, „dar dzieci pierwszokomunijnych dla dzieci w Afryce” wspierają potrzebujących na czarnym lądzie.

„Drodzy Bracia i Siostry, bardzo dziękuję Wam również za Waszą miłość do misji. Bez Waszych modlitw, bez duchowego i materialnego wsparcia, misjonarze nie mogliby dzielić z nami swej wiary. Niech ta miłość do pracy misyjnej ożywia dziś każdego z nas, byśmy mogli świadczyć o Ewangelii wśród wyzwań i krzyży codzienności” – zakończył swoje świadectwo ks. Louis.

Ks. Louis jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dzięki studiom, będzie mógł być wykładowcą w seminarium duchownym w swojej afrykańskiej diecezji.

tekst i zdj. ks. Arkadiusz Zych
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
do @Muzin21:35, 31 sierpnia 2020
Ty se pajacu I Brygadą gęby nie wycieraj, bo to drugi hymn Polski. Na baczność przy tym,a nie jaja robić!
zed11:13, 31 sierpnia 2020
Neofici sprowadzają neofitów robiąc szopkę bo równia pochyła.
Nekenen18:58, 30 sierpnia 2020
I kiedy corny gorol stanie na Giewoncie Siklawica się otworzy morskie oko się rozleje .....zakopianka się odkorkuje hej!
@Muzin15:49, 30 sierpnia 2020
Na 100 lecie Bitwy Warszawskiej ?My pierwsza brygada? i inne patriotyczne
yutube
Takich gosći chętnie przyjmiemy
ppf15:44, 30 sierpnia 2020
Jeszcze chwila i czarni misjonarze będą nawracać neopogan w eurokołchozie
Muzin14:56, 30 sierpnia 2020
Podhale jest bardzo otwarte na wszystkich ludzi, z całego świata. Kiedyś dla przykładu, zakopiański szpital gościł pewnego doktora z Syrii.
Hela14:38, 30 sierpnia 2020
Widać, że swój chłop. Trza by go na juhasa pasować.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij