Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Rain
11°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 78
Rain
12°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
14.09.2020, 18:10 | czytano: 5032

Ministrowie na nowotarskiej uczelni. 3 miliony złotych na rewitalizację starego szpitala

Fot. PPUZ

Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu dr hab. Robert Włodarczyk miał dziś gości z rządu.

Rektor spotkał się z dr Anną Budzanowską - podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzejem Gutem-Mostowym - sekretarzem stanu, pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki oraz byłym wicepremierem i ministrem ds. nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosławem Gowinem.

Podczas spotkania wiceminister dr Anna Budzanowska na ręce rektora dr. hab. Roberta Włodarczyka przekazała oficjalnie dotację celową w wysokości 3 mln złotych na realizację planowanej inwestycji pn. „Rewitalizacja starego szpitala w Nowym Targu na potrzeby dydaktyczne Instytutu Nauk o Zdrowiu”.

- Teraz przed uczelnią - wierzę w to - lata dynamicznego rozwoju. Z całą pewnością rząd i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, niezależnie od tego w jakiej konfiguracji będzie funkcjonowało, a także osobiście pani dr Budzanowska będą wspierać uczelnię w Nowym Targu – mówił dr Jarosław Gowin. - Jestem przekonany, że uczelnia wyjdzie z powodzeniem z tego wirażu w jakim się znalazła, a te drobne środki to tylko zapowiedź kolejnych, którymi ministerstwo będzie wspierać uczelnię.

Rektor podziękował za wsparcie finansowe uczelni i podkreślił, że jako ekonomistę i finansistę cieszą go takie „drobne” trzy miliony złotych, które stanowią 10 procent planowanej inwestycji. – Dla nas to są bardzo grube pieniądze, pozwolą nam one rozpocząć w sposób intensywny prace inwestycyjne – zapewnił rektor.

Andrzej Gut-Mostowy przypomniał, że PPUZ to jedyna w skali kraju uczelnia, o którą wnioskowały samorządy lokalne. Zadeklarował on także wsparcie podkreślając, że to w niej z racji położenia powinny być prowadzone badania naukowe związane z turystyką i jej rozwojem. To tu są bowiem fachowcy w swej dziedzinie, którzy mogą badać rynek turystyczny wieloaspektowo.

Podczas spotkania poruszono także sprawy związane z przygotowywaniem nowej strategii uczelni oraz podniesieniem jakości kształcenia. - Chcemy postawić na jakość dydaktyki - mówił rektor. Zapewnił o planach związanych z uruchomieniem nowych kierunków studiów np. informatyki ekonomicznej i mechatroniki, czy zmianie nazwy uczelni na Akademię Podhalańską. Podkreślił też, że jest dobry nabór kandydatów na nowy rok akademicki.

Rewitalizacja „starego szpitala” zgodnie z harmonogramem powinna być zakończona w ciągu 2,5 roku. Jej koszt to około 30 mln zł. Dziś Uczelnia otrzymała 3 mln zł. Dwa lata temu obligacje skarbowe w wysokości ponad 23 mln zł., przekazane przez ówczesnego wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosława Gowina. Uczelnia czeka na ich uruchomienie.

Źródło: PPUZ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
pamiętliwy13:58, 17 września 2020
Karuzela się kręci w najlepsze. Zmienia się tylko pozycja usadowienia własnych czterech liter. A środki tak uruchomią jak słynne vouchery dla samorządów rozwożone przez Morawieckiego w ramach kampanii Dudy. Było, minęło. Rok temu ten sam Gowin przywiózł te same zapewnienia tylko dla skompromitowanego już wówczas Gulaka, hahhahaa to polityka przez duże P jak jedno niecenzuralne słowo też na p...
takitam.09:52, 16 września 2020
jezeli stary szpital mozna "zrewitalizowac" za 3 miliony, to na mniejszy mok powinno starczyc dwa miliony... cos tu z ta matematyka nie tak! albo na jedno za duzo, albo na drugie za malo.
Ches22:56, 15 września 2020
Wypłacanie publicznych pieniędzy na prywatne uczelnie! To biznes prywatny to niech biorą kredyty budują zarabiają i spłacają raty kredytow z czesnego od studentow. Nonsens finansować prywatną uczel ię !!!! Na slużbę zdrowia nie ma pieniędzy bo tak się rządzi w demokratycznej Polsce. Po co komu chorzy ludzie. Marne nauczanie byle profesorowie mieli pracę .....uczą ;) w tych uczelniach.szkoly zawodowe lepiej mialy przygotowanych absolwentów do pracy niz obecnie są magistrowie -marne .
nie ślepy00:58, 15 września 2020
@A...remont MOKu raczej 44 miliony?! Tanio, jak barszcz...!
A20:14, 14 września 2020
Jasneee, 40 mln kosztuje remont budynku MOKu, a oni na uczelnię dają 3 mln. Kolejne zmarnowane pieniądze.
STAŚ20:00, 14 września 2020
Oby odbudowali, zabnytkowy stary szpital !!!
Do Piotrka19:52, 14 września 2020
Oni nie potrafią zarządzać własnymi finansami, a chcą zarządzać ogólnopolskimi. Wiecie dlaczego ???
piotrek19:18, 14 września 2020
i pieniądze rozdaje ten gościu co mu zawsze do pierwszego brakuje ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij