Środa, 28 październik 2020, Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy
Zakopane i okolice
Clear
14°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 2
Clear
12°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 2
Clear
17°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 74
Clear
17°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 52
Clouds
16°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 74
Clear
15°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.09.2020, 17:03 | czytano: 2016

Droga wojewódzka w Kościelisku zostanie rozbudowana

Fot. MUW

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wydał pozwolenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 958 w Kościelisku. Przypomnijmy, że droga ta stanowi alternatywę dla ,,zakopianki”.

- Kwestii inwestycji drogowych poświęcam szczególnie wiele uwagi, bo to od naprawy i rozbudowy sieci dróg zależy bezpieczeństwo mieszkańców. Zależy mi na tym, aby szczególnie efektywnie procedowane były wszelkie sprawy związane z rządowymi programami infrastrukturalnymi, jak i z wydawaniem tzw. „zridów”. Szybka realizacja nawet niewielkiej inwestycji drogowej jest nieraz częścią większej całości, tak jak w przypadku Kościeliska – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu inwestor od razu może rozpoczynać prace. Inwestycja skróci czasu przejazdu dla ruchu lokalnego i tranzytowego na drodze wojewódzkiej oraz drogach bocznych. Rozbudowa drogi, w tym oświetlenia, poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, a mieszkańcy odczują znaczną poprawę w zakresie emisji drgań.

Inwestycja została podzielona na trzy odcinki. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 958 na pierwszym odcinku polega przede wszystkim na budowie odwodnienia drogi. Drugi odcinek obejmuje budowę sieci uzbrojenia terenu oraz przebudowę jezdni. Trzeci – ostatni – odcinek obejmuje rozbiórkę i budowę mostu na potoku Kirowa Woda wraz z budową sieci uzbrojenia terenu, przebudowę chodników, przebudowę zatok autobusowych oraz budowę kanalizacji deszczowej. Odcinek ten przebiega częściowo przez Tatrzański Park Narodowy. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Źródło: ZDW, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
lewy migacz11:36, 2 października 2020
"Bezpieczeństwo mieszkańców" zależy przede wszystkim od tego kto dostał uprawnienia za kostkę masłai rozbija się po drogach wrakami.
Droga wymaga owszem remontu ale rozbudowa parametrów tej tej drogi raczej wpłynie na zwiększenie tranzytu i korków a nie roładowanie ruchu. 958 wymaga obejścia w rejonie kościeliskiej i krzeptówek, żeby tranzyt nie szedł tamtędy bo to wąskie gardło. Trzeba zrobić "uczciwe" połączenie od stacji orlen do Nędzy Kubińca albo rozbudować, poszerzyć i "wyprostować" Przewodnika Józefa Krzeptowskiego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij