Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
06.10.2020, 12:25 | czytano: 3731

Studenci "Podhalańskiej" rozpoczęli naukę. Większość wykładów w trybie zdalnym

NOWY TARG. Rozpoczął się nowy rok akademicki na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej na Kokoszkowie. Uczelnia, w związku z pandemią, prowadzi zajęcia w trybie hybrydowym.

- Zgodnie z rekomendacjami i zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, wydałem zarządzenie, w myśl którego wykłady na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - poinformował studentów rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni. - W przypadku zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, nauczanie zdalne może być wykorzystywane pomocniczo. Z kolei zajęcia dydaktyczne, które wymagają bezpośredniego kontaktu prowadzącego ze studentami, będą odbywać się w formie tradycyjnej na terenie uczelni lub w innych jednostkach, z którymi mamy podpisane stosowne porozumienia, z uwzględnieniem zasad ograniczających ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

- Przyszło nam zmierzyć się z ogromnymi wyzwaniami, jakie postawiła przed nami pandemia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować się do tej nierównej walki o zachowanie względnej normalności. Nasze wspólne dobro jest najwyższą wartością, dlatego bezpieczeństwo i zdrowie, w tych szczególnie trudnych dla nas czasach, jawią się jako priorytet - dodaje.

Uczelnia planuje w połowie października, jak co roku, zorganizować uroczystą inaugurację roku akademickiego, ale odbędzie się ona w okrojonej i skromniejszej formie.

r/
najnowsze informacje
komentarze
absolwent20:23, 6 października 2020
studenci do ławek, nauczyciele na katedry - trzeba zacząć normalnie żyć
lapka24.pl17:33, 6 października 2020
Nie ma obawy:
ubezpieczenie NNW z Covid i OC studenta poniżej:
https://...
student14:57, 6 października 2020
studenci po korytarzach i na zajęciach bez masek, zajęcia w dużych grupach w małych salach - to będzie kolejne ognisko wirusa na Podhalu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij