Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Szczawnica i okolice
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-6°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 88
Clear
-11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.10.2020, 09:04 | czytano: 4958

W Łapszach Niżnych nie ma kto leczyć

W ośrodkach zdrowia należących do gminy w Łapszach Niżnych brakuje lekarzy. Wszystkiemu winna pandemia. Pacjenci narzekają, na funkcjonowanie placówek w Łapszach Niżnych i Frydmanie. Część lekarzy sama choruje lub przebywa na kwarantannie.

Na wizytę u lekarza bardzo trudno się dostać. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia pozostają jedynie teleporady. Dla niektórych pacjentów taka forma kontaktu z lekarzem okazuje się niewystarczająca. Ze swoimi skargami zwrócili się do radnych i urzędu gminy.

Wójt Jakub Jamróz wyjaśnia, że oba ośrodki pracują w bardzo okrojonym składzie osobowym, ale w funkcjonowaniu obu placówek wprowadzono zmiany. Chociażby podzielono obiekty dla tzw. covidowych pacjentów i tych, którzy pojawiają się u lekarza z innymi przypadłościami. Obecnie na sześciu zatrudnionych w obu placówkach lekarzy pracuje jedynie dwóch.

- Kiedy pojawiają jakiekolwiek skargi - a są takie - na działania naszych placówek, szukamy rozwiązania – mówi wójt. – Przez jakiś okres nie mieliśmy w ogóle pediatry. U jednego stwierdzono obecność wirusa, a drugi przebywał na kwarantannie. Teraz jedna z lekarek wróciła już do pracy. Przypomnę, że ośrodki w czasie pandemii funkcjonują w oparciu o wytyczne konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia stosuje się tutaj teleporady.

Oczywiście, jak twierdzi wójt Jamróz, taka forma nie zdaje egzaminu we wszystkich przypadkach, jak chociażby podczas szczepień dla dzieci, gdzie mali pacjenci mogą wymagają wraz z rodzicami bezpośredniej wizyty u lekarza. - Nie wszystkim pacjentom wystarczy wypisanie przez lekarza wypisanie recepty. Niektórzy wymagają bezpośredniego kontaktu z lekarzem i zbadania go na miejscu – twierdzi wójt Jamróz. - Dlatego właśnie zdecydowano się na wprowadzenie rozwiązań doraźnych, jak podział placówek. Są miejsca dla pacjentów, którzy nie wykazują żadnych objawów covidowych i tych szukających konsultacji lekarskiej w innym celu.

js/
najnowsze informacje
komentarze
wątpiący20:04, 21 października 2020
do swojak!!!!Największy fan a raczej wazeliniarz wójta takiego wpisu by nie umieścił bo to kompromitacja w najlepszym wydaniu. Ja jednak nie o tym. Co zrobił ten krystaliczny wójt skoro miał takie dowody przeciwko byłemu już wójtowi? Ano nic siedział jak ,mysz pod miotła. Łatwo jest oskarżać innych ale trzeba mieć na to dowody i być samemu w porządku. Prasa huczy o łamaniu prawa tak przez wójta ,jak i radę w tej Gminie, a ten klan ma to wszystko gdzieś!!!!Brawo wójcie skromny , bogobojny, sprawiedliwy itd.A nie tak jak nie którzy/ radni /wiemy o kogo chodzi? Weście się za robotę i przestańcie błaznować bo to jest masakra!!!!!!

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
taka jest prawda16:07, 19 października 2020
Post.. do swojaka..-- jest samouwielbieniem---to narcyzm ze strony piszącego .Na pana trzeba sobie zasłużyć. Pawła już nie ma ponad 6 lat a dalej nie dajesz mu spokoju. Nie wspomnę o inwestycjach takich jak ...tor saneczkowy, peleciarnia , biogazownia , rozlewnia gazu , sortownia śmieci, lodowisko i wiele, wiele innych pobożnych życzeń wójta tylko w jego wyobrażeniach! Gmina ta nie ma szczęścia do prawdziwych samorządowców. Na skromność tego wójta bym nie stawiał raczej na jego bezczelność i arogancję.
do swojak13:19, 19 października 2020
Widzisz za kadencji Pana Wójta Jamroza gmina pozyskała więcej środków niż za dwie kadencje Pawła. Tamten też kupił samochód pseudo-służbowy, a legendy o wyjazdach nad morze do gmin partnerskich krążą do dzisiaj :-)
że nie wspomnę o próbie wyłudzania pieniędzy za delegacje, "dobre relacje" z firmami z Krakowa, nie wyjaśnione do dzisiaj sprzedaże majątku za śmiesznie niskie kwoty. Ogromu inwestycji za Kadencji Pana Wójta Jamroza nie sposób wymienić w jednym poście, a same ścieżki to jak widzę siedzą ci głęboko na sercu bo to dla gminy Łapsze było baaardzo potrzebne. Brawo Wójt Jamróz i do tego zawsze skromny, podkreślający pracowników a nie tak jak niektórzy tylko ja ja i ja.
swojak12:24, 18 października 2020
O rany to wszystko już w tej Gminie leży? Opieka zdrowotna leży, edukacja ma zadyszę, turystyka leży i kwiczy a gdzie są ci mędrcy w tej radzie, że pozwalają na takie sytuacje? Wójt doradza jak budować spalarnie w Szaflarach a nie daje sobie rady na własnym podwórku . Niech się pochwali co prócz ścieżek rowerowych wybudował ? Czemu nie wystąpił do rady o zakup roweru tylko o samochód pseudo-służbowy ?
pacjent20:07, 17 października 2020
Nie ma chętnych lekarzy, którzy byli by zainteresowani pracą w Łapszańskich Ośrodkach Zdrowia? No... ale to trzeba im zapewnić godziwe warunki wójcie. Ale... jak przez 7.lat buja się w obłokach opowiadając brednie w prasie oraz mieszkańcom, winni wszyscy tylko nie Ja!!!!!!!!!Pewnie trzeba będzie zatrudnić jakiegoś znajomego znachora żeby sytuację w tej Gminie uzdrowił. Zwracanie się do radnych niema sensu przecież to jest bezrada co oni mogą nic a nic zero nul !!!!!!!!Mój wpis byłby ostry....ale no właśnie cały czas jest to ale?????????????
Antek16:22, 17 października 2020
Już drugi tydzień chce się zarejestrować do lekarza raz pana doktora brak raz nikt nie odbiera telefonu i tak w kółko
??13:59, 17 października 2020
Panie w rejestracji rządzą zaraz zaczną udzielać porad lekarskich bo takie mądre! Poza tym w trakcie pracy gonią po sklepach urzędach zamiast odbierać telefony
Martin12:08, 17 października 2020
Na Słowacji podobno przyjmują bez kolejek! Kto ma dowód narodowościowy będzie przyjęty od zaraz!na domkach przestańcie przyjmować ludzi z czerwonych stref to i zaraza się skończy!
U nas dyrektorzy zakopali się w domach12:04, 17 października 2020
rób Ta CO CHCE TA
Zaniechania wojta11:39, 17 października 2020
Jamróz się wtrąca Szaflarzanom w spokojne życie i funduje im spalarnie, a o swoich mieszkańców nie umie zadbać m. In. W zakresie opieki zdrowotnej. Niech pilnuje swoich obowiązków bo na razie blado wypada mu to wójtowanie. Spalarnią nie zabłyszczy, chyba że ją weźmie do siebie. Łapszanom w prezencie.
sami swoi11:04, 17 października 2020
Panie w rejestracji to nawet nie kwapią się, żeby telefon odebrać. Porażka, żaden z ośrodków tak nie działa. Gdzie kierownik. Jak my mamy się leczyć, gdzie szukać ratunku skoro lekarze się nas boją.
Wojtek10:14, 17 października 2020
Nie używać słowa Skarga,zwłaszcza "jakakolwiek"! Kiedy pojawiają jakiekolwiek skargi - a są takie -
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij