Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 85
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.10.2020, 17:56 | czytano: 349

Nowy Targ: posiedzenie zespołu kryzysowego ws. koronawirusa DUBEL

W Starostwie Powiatowym w Nowym Targu, pod przewodnictwem starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, odbyła się wideokonferencja Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

W wideokonferencji uczestniczyli członkowie PZZK, KBiP, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, wójtowie i burmistrzowie oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu.

Tematem wideokonferencji była sytuacja epidemiczna na terenie powiatu i wypracowanie rekomendacji w zakresie ograniczania ilości zakażeń wirusem SARS-Cov2.

Spotkanie otworzył starosta Faber, który przedstawił aktualny stan epidemiczny w oparciu o przekazane w minionych dniach informacje. Po wprowadzeniu głos przekazał Jolancie Bakalarz – dyrektorowi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która przedstawiła aktualne dane liczbowe odnoszące się do osób zakażonych, przebywających w kwarantannie oraz objętych nadzorem epidemicznym w podziale na poszczególne gminy. Głównym problemem jaki napotykają obecnie pracownicy stacji, to sprawne ustalenie danych kontaktowych osób wymagających skierowania na kwarantannę. W tym zakresie poprosiła wójtów i burmistrzów o pomoc poprzez zaangażowanie pracowników ośrodków pomocy społecznej.

Dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba zwrócił się z prośbą do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego o podjęcie działań mających na celu ograniczenie transmisji zakażeń między mieszkańcami powiatu. Powyższa prośbą była podyktowana faktem, że oddział opieki na pacjentami zakażonymi wirusem COVID-19 wyczerpał możliwość przyjmowania kolejnych osób wymagających hospitalizacji. Dodatkowe ograniczenia w funkcjonowaniu szpitala są powodowane zakażeniami personelu medycznego, dlatego dyrektor PSzS im. Jana Pawła II w Nowym Targu zwrócił się do członków zespołu z prośbą o rozpropagowanie apelu do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy wyrażą gotowość do wsparcia kadrowego szpitala, o kontakt w celu ustalenia warunków pomocy. Wszystkie podejmowane obecnie działania są nastawione na utrzymanie funkcjonowania jednostki medycznej.

Bożena Bryl, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu odniosła się do kwestii związanej z ograniczeniem transmisji wirusa poprzez ograniczenie ilości uczniów szkół podstawowych. Decyzją rządu, nauczanie w szkołach ponadpodstawowych będzie odbywało się w formie zdalnej, zaś w szkołach podstawowych w formie hybrydowej (w powiatach ogłoszonych jako strefa czerwona). Mając na uwadze, że dzieci przechodzą zakażenie koronawirusem w sposób bezobjawowy lub małoobjawowy istnieje ryzyko propagacji wirusa w rodzinach poprzez zakażenie od osób zakażonych bezobjawowo. Zmniejszeniem wspomnianego ryzyka będzie zmiana formy nauczania i wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności. W tym zakresie dyrektor delegatury przypomniała o obowiązujących przepisach i konieczności uzyskania opinii PPIS i zgody organu prowadzącego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij