Odszedł Ricardo. Na Krupówkach podziwiały go tłumy - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
24.10.2020, 14:06 | czytano: 30457

Odszedł Ricardo. Na Krupówkach podziwiały go tłumy

ZAKOPANE. Nie żyje Ryszard Wadowski, znany bardziej pod pseudonimem „Ricardo”. Ten artysta, bo tak trzeba o nim powiedzieć, zmarł w miniony piątek. Przez lata był związany z kawiarnią „Europejska” na Krupówkach.

Fot. Facebook
Fot. Facebook
To właśnie tutaj podziwiali go goście z całej Polski i mieszkańcy Zakopanego podczas wieczornych dancingów. Dostać się do restauracji, gdy występował graniczyło wręcz z cudem. Wielu mogło go jedynie podziwiać zza szyby.

Ryszard Wadowski ceniony był przede wszystkim za swój ogromny talent wokalny, taneczny oraz niespotykany dzisiaj wdzięk i perfekcjonizm.

W trakcie swoich wieczorów w „Europejskiej” przebierał się nawet po kilka razy. Był niezapomniany w roli Elvisa Presleya.

Znane szlagiery jak „ Gdzie się podziały tamte prywatki”, śpiewali z nim wszyscy goście. A nie brakowało wśród nich artystów z najwyższej półki, polityków i różnej maści celebrytów. Ryszard Wadowski, zawsze powtarzał, że to co prezentuje w Europejskiej, musi mieć poziom. - Uwielbiam, to co robię, a i ludziom się, to podoba i to jest najważniejsze. Muzyka to cząstka mnie – mówił Wadowski.

Ricardo od kilku lat nie występował w Europejskiej, a i sama restauracja straciła bez niego swój specyficzny charakter.
Pogrzeb Ryszarda Wadowskiego odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 12 na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Zbyszek22:50, 6 listopada 2020
Nie ma co się rozbijać o biznesbaca, czy covid, tu najważniejsza jest pozostawiona niezapomnianą muzyczna i człowiecza historia Pana Ryszarda. Pamiętamy z modlitwą ????
COVID?03:52, 25 października 2020
COVID?
fan16:59, 24 października 2020
biznesbaca zaorał wiele kultowych miejsc w Zakopanem, żal .............:(
Ricardo spoczywaj w pokoju [*]
taksówkarz15:43, 24 października 2020
W kultowej Watrze,Jędrusiu w latach dziewięćdziesiątych na dancingach też Go można było spotkać.Cóż.Resztę dopowiedział ,,cekiniarz,,. Do zobaczenia u Pana Bucka na dancingu.
cekiniarz14:33, 24 października 2020
Od kiedy znany zakopiański biznesbaca i sołtys nad sołtysami przejął Europejską i zrobił z niej byle jaką knajpę, Ricardo stracił sens swojego życia. "Instytucja" Europejskiej w którą Ricardo wkładał całe swoje serce, talent, życie została rozjechana walcem. Człowiek z dnia na dzień został wyrzucony na "śmietnik historii".
Tak to ludzka pasja i zaangażowanie przegrywa z dutkami w Zakopcu.

Mam nadzieję że teraz gdy już przeniósł się do "lepszego wymiaru" będzie szczęśliwy na swej małej estradzie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas