Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Clear
20°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
16°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
31.10.2020, 14:00 | czytano: 6122

Uzdrowisko przejdzie w inne ręce

Fot. Piotr Kuczaj

Sejmik Województwa Małopolskiego wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie Województwu Małopolskiemu przez Skarb Państwa wszystkich akcji w spółkach Uzdrowisko Krynica - Żegiestów i Uzdrowisko Rabka-Zdrój. Oznacza to, że państwową spółkę przejmie samorząd wojewódzki.

"Przejęcie z zasobów Skarbu Państwa tych Spółek jest ważne dla Województwa Małopolskiego w kontekście właściwego kształtowania polityki regionalnej w części „Turystyka zdrowotna” oraz rozwoju przedmiotowych Spółek. Spółki wchodząc w zasób mienia Województwa Małopolskiego otrzymują tym samym nowego właściciela, który jest zainteresowany w szybkim ich rozwoju" - czytamy w uzasadnieniu uchwały. "

Obie spółki - czytamy dalej - dysponują infrastrukturą leczniczo-uzdrowiskową oraz koncesjami na wydobycie i urządzeniami do produkcji wód mineralnych. Analiza produkcji wód mineralnych Krynica-Żegiestów S.A. wykazuje duży potencjał rozwoju.

Udział Województwa Małopolskiego jest obecnie oceniany na 18% w skali całego kraju w świadczeniu usług sanatoryjno-uzdrowiskowych. To duży udział w rynku, który należy wykorzystać, ale oznacza także dużą odpowiedzialność Województwa w kształtowaniu relacji w sferze lecznictwa uzdrowiskowego i produkcji wód mineralnych. Województwo Małopolskie przejmując obie Spółki, stanie się istotnym inwestorem na rynku usług sanatoryjno-uzdrowiskowych, dający możliwość wywierania wpływu na część gospodarki, która jest definiowana jako „przemysł czasu wolnego”.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Nt10:42, 3 listopada 2020
Pracowalam tam jako rehabilitantka. Bylo to 8 lat temu. Pierwszy rok wspominam dobrze gdy kierowniczka uzdrowiska przyrodoleczniczego byla Pani Grzedowa. Później gdy ja zwolnili i dali nowa kierowniczke. Zqczela sie masakra. A gdy nadeszły zwolnienia to zamiast stare kobity co juz powinny na emeryturze byc to zostawila a zwolnila mlode dziewczyny.
Pamietam ze na kompielach solankowych czesto robily Panie sprzatajace a nie rehabilitantki. Bo nie ma kasy na nowych pracownikow. A stare pryki trza zostawic gdyz poplotkowac trzeba z kims.
Pamietam jak jedna z rehabilitantek chciala urlop bo miala powazne problemy rodzinno-zdrowotne. To nie dostala a za pół roku ja zwolnili.
Nie raz przerwy zabierali bo musza klientów gdzies wpisac a miejsca juz nie ma. I ty masazystko siedz o głodzie i masuj co 15 min pacjenta. Od 8 do 16
Albo biegaj z jednego punktu do tzw spa aby zająć sie specjalnymi gośćmi. Bo oni sa najwazniesi a ty szary marny pracowniku masz ino robic.
Po niewiadomo kiedy ci zadzwonia od dyrektora z informacja ze cie zwalniaja.
Mi tak zrobili. Nie podali głównej przyczyny. Przy zebraniu pracownikow nowa ala kierownik zmieszala mnie z błotem. Z placzem z stamtąd wyszlam.
Mimo petycji od zadowolonych pacjentow aby mnie zostawili bo świetnie masuje itd. Nie bo nie i koniec.
Szczerze to p*** kierowniczke tam dali. Mam nadzieje ze to padnie po tym jak mnie potraktowali.
Do Baca14:17, 1 listopada 2020
Myślę, że gdyby Uzdrowisko było zarządzane dobrze i osoby, które nim zarządzają faktycznie wiedziały jak i miały pojęcie o funkcjonowaniu firm uzdrowiskowych to los Rabczańskiego Uzdrowiska potoczył by się inaczej. Być może faktycznie była to firma z potencjałem i może jakiś potencjał nadal ma, ale póki co widzimy jak osoby które się "znają" na zarządzaniu takimi firmami rządzą tak, że Uzdrowisko potrzebuje ratunku i tyle. Miejmy nadzieję, że wyniknie z tej zmiany coś dobrego oraz zmiana na rządzących, którzy faktycznie mają wiedzę i potrafią ją wykorzystać. Jest to światełko w tunelu i oby ta firma odżyła i trzymam kciuki bo jak na razie to ta firma gnije !!!
Baca11:53, 1 listopada 2020
Dramatem nazywam pisanie bzdur przez ludzi nie mających zielonego pojęcia o zarządzaniu i funkcjonowaniu firm a zwłaszcza uzdrowiskowych.
Jak się ktoś nie zna , to nich siedzi cicho a nie błaźni się !!!!!
przejdzie w inne ręce08:52, 1 listopada 2020
Kościelne.
k21:33, 31 października 2020
Światełko w tunelu.
popieram20:42, 31 października 2020
zrobią szpitale covid
zamiast budować
Do Baca19:17, 31 października 2020
Baca o funkcjonowaniu tej firmy to chyba nic nie wiesz TY. Każdy kto miał z tą firmą jakikolwiek kontakt powie jedno kupa gruzu reszta mułu. Dramat po prostu DRAMAT !!!!
Baca16:56, 31 października 2020
Ale ten komentarz pisze osoba nie mająca zielonego pojęcia o funkcjonowaniu tej firmy , sabałowe bajania i tyle !!!!
Nareszcie zacznie się coś dziać15:25, 31 października 2020
Przyjdę nowi zarządcy to nasze uzdrowisko zacznie właściwie funkcjonować bo co do tej pory, to paranoja. Zarząd praktycznie nie funkcjonuje, Panią Prezes rzadko widać, druga już wczesniej wykończyła radę nadzorczą w rabczańskim szpitalu z poprzednią władzą. Za stan lecznictwa odpowiada Pani z totalnym brakiem kompetencji i o reszcie niektórych pracowników nie wspomnę. Zniszczyli Uzdrowisko totalnie. Może nowy Prezes - Dyrektor zrobi porządek i rozliczy poprzednie lata i tych, którzy doprowadzili do upadku.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij