Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
13.11.2020, 16:41 | czytano: 2764

Muzeum Podhalańskie nadal bez kierownika

arch. Podhale24

NOWY TARG. Oficjalnie od końca kwietnia br. Muzeum Podhalańskie nie ma bezpośredniego szefa. Placówką kieruje dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, któremu muzeum podlega.

Obsadzeniem stanowiska kierownika MP zainteresował się Paweł Liszka, pytając "kiedy i czy w ogóle zamierza burmistrz zatrudnić kierownika Muzeum Podhalańskiego", bo - chyba, że etat jest zbędny, Dopytywał też o prace nad powstaniem instytucji kultury w formie muzeum, co od kilku lat jest zapowiadane.

Przypomnijmy - przez cztery lata Muzeum kierował Robert Kowalski. Już w 2016 r. zmówiono o zmianach w funkcjonowaniu placówki, która działa pod egidą MOK, ale jej celem było usamodzielnienie.

W odpowiedzi burmistrz napisał, że "w związku z sytuacją, kiedy od wielu miesięcy w Polsce obowiązuje stan pandemii, który drastycznie ograniczył i dalej ogranicza funkcjonowanie instytucji kultury, nabór na stanowisko osoby zarządzającej wszystkimi jednostkami muzealnymi funkcjonującymi w mieście Nowy Targ, nastąpi po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego". Jak dodał - "jednym z zadań osoby wyłonionej w naborze, będzie nadzorowanie procesu wyodrębnienia instytucji muzealnych ze struktur Miejskiego Ośrodka Kultury.'

s/
najnowsze informacje
komentarze
kolesiostwo13:38, 14 listopada 2020
Pan Watycha /.../ Wie że jest zakładnikiem i coraz rzadziej się uśmiecha. To koniec.
cyngiel11:39, 14 listopada 2020
Watycha nie radzi sobie nawet z tymi najprostszymi tematami. Jeden wielki chaos w miejskiej kulturze spowodowany przez panią od wstążek
cyngiel08:58, 14 listopada 2020
Kierownikiem powinna zostać Joanna Iskrzyńska Steg, która konsekwentnie od lat hamuje rozwój tej placówki. A Watycha jak widać przez sześć lat nie potrafi napisać statutu muzeum. No rekord świata.
Kolo20:26, 13 listopada 2020
Muzeum Podhalańskie przez 50 lat nie miało kierownika. Etat kierownika został stworzony sztucznie dla kierownika, który miał oddzielić muzeum od MOK ale minęło sześć lat i tego nie zrobił. Kolesiostwo Watychy w czystym wydaniu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij