Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Szczawnica i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
23°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
24°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
22°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 74 %
23.11.2020, 12:53 | czytano: 3357

Oświadczenie samorządów Powiatu Tatrzańskiego. "Wyrażamy ogromnie zaniepokojenie"

Starostowie tatrzańscy, burmistrz Zakopanego i wójtowie podtatrzańskich gmin wydali wspólne oświadczenie, w którym podkreślają, że nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorstw Podhala i Podtatrza. "Obawiamy się konsekwencji wprowadzonych obostrzeń" - piszą.

Oto treść komunikatu:

„Zapowiedzi rządu dotyczące funkcjonowania szeroko pojętej branży turystycznej w najbliższym sezonie zimowym, zakomunikowane podczas sobotniej konferencji prasowej zaskoczyły nas samorządowców równie mocno, co przedsiębiorców.

Wyrażamy ogromnie zaniepokojenie przewidywanymi konsekwencjami podjętych rozstrzygnięć.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że jako samorządowcy rozumiemy powagę sytuacji związanej z rozszerzaniem się pandemii i konieczność wdrażania wszelkich działań, które mają na celu jej ograniczenie. Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich Polaków również jest najważniejsze.  

Jednocześnie jednak jesteśmy świadomi, że nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorstw Podhala i Podtatrza, od tych najmniejszych po największe.

Pracujemy nad stanowiskiem i alternatywnymi propozycjami dotyczącymi organizacji wypoczynku zimowego, funkcjonowania obiektów hotelarskich i stoków narciarskich, które przekażemy Premierowi. Uważamy, że jest jeszcze szansa, aby przekonać rząd do zmiany zadeklarowanych rozwiązań.

Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami branży turystycznej oraz z gminami górskimi z terenu całej Polski, których ten problem również dotyka.

Stanowisko z przygotowanymi przez samorządy propozycjami rozwiązań zostanie niezwłocznie podane do publicznej wiadomości.

Wójt Gminy Biały Dunajec - Andrzej Jacek Nowak
Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Andrzej Pietrzyk
Wójt Gminy Kościelisko - Roman Krupa
Wójt Gminy Poronin - Anita Żegleń
Burmistrz Miasta Zakopane - Leszek Dorula
Starosta Powiatu Tatrzańskiego - Piotr Bąk
Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego - Jerzy Zacharko”

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Nik20:20, 23 listopada 2020
Do SS Dokładnie!!! dobrze napisane popieram.
turysta z wawy18:34, 23 listopada 2020
Ha ha na co komu te wyciagi i narty???!!
Mówię jak jest17:09, 23 listopada 2020
No proszę nawet ex tow. Zacharko się podpisał! Czyżby Curusiowi strach zaglądał do oczu, że jego mega- zaj*** te hoteliska puste będą?
avivat16:00, 23 listopada 2020
Nowy Targ razem z burmistrzem Watychą oczywiście nie popiera, no bo turystyka, narciarstwo jest we wsi Nowy Targ w głębokim lesie.
mieszkaniec14:43, 23 listopada 2020
Jakie możecie przedstawić propozycje rozwiązań, jeśli nie jesteście w stanie zapanować nad tym, by tutaj respektowane było prawo?
Wielbiciel pis14:05, 23 listopada 2020
Kto wyjdzie na ulice rolnicy co płacą krus a stodoły przerobili na pokoje i przyjmują gości bez paragonu
To się Was sprawdzi i wylegitymuje
zbojnik13:58, 23 listopada 2020
Zacharko a jak ze zrzutami ścieków z tych wielgachnych pensjonatów? Jeszcze wywołań ten temat
Swój chłop13:20, 23 listopada 2020
A powiat nowotarski zapomniał, że jest na Podhalu? czy nie wiecie ile ludzi pracuje z nowotarskiego w turystyce! samych instruktorów z Nowego Targu jest lekko setka.
Osiol13:14, 23 listopada 2020
Każdy turysta oświadcza ze on i jego todzina pokryje koszty leczenia z własnej kieszeni a przedsiębiorca że pokryje pracownikom leczenie z własnej kieszeni i w urzędzie np skarbowym i droga wolna kto chętny każdy by chciał zyski do kieszeni a koszty na innych oświadczenie rozwiązuje problem
ss13:13, 23 listopada 2020
Rząd źle robi. Powinien wszystko otworzyć, odblokować wszystkie obostrzenia, przygotować odpowiednią ilość trumien i kto przeżyje to przeżyje, a kto nie to do Abrachama. Będzie po Covidzie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij