Sobota, 06 marzec 2021, Imieniny: Jordana, Róży, Kolety
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Clouds
-2°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Clouds
-1°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Clear
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78
Clouds
-1°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
27.11.2020, 12:35 | czytano: 2421

Nie będzie podwyżek podatków i nagród dla urzędników

Mieszkańcy Poronina mogą odetchnąć z ulgą. Nie będzie w przyszłym roku podwyżki podatków. Tak zapewniła podczas video-czatu Anita Żegleń, wójt Poronina, zapewniając jednocześnie, że nie przewiduje również żadnych nagród dla pracowników urzędu.

Mieszkańcy pytali wójt Żegleń, czy planuje ona podniesienie w przyszłym roku podatków. Poroninianie obawiali się, że wraz ze spadkiem dochodów samorządu - spowodowanym pandemią - władze gminy będą szukać pieniędzy podnosząc chociażby podatki od nieruchomości.

Wójt zapewniła, że żadne podwyżki nie są przewidziane. Szczególnie biorąc również pod uwagę ograniczenia, na jakie zdecydował się rząd w związku z feriami zimowymi. – Wszystkim jest bardzo trudno. Podwyżka cen śmieci była nieunikniona – mówiła wójt. - Oczywiście, w każdej gminie przydałyby się dodatkowe pieniądze, ale to nie są nasze własne pieniądze, a wspólne. Często słyszę, że macie nagrody, posadki w urzędzie. Zapewniam - nie będzie w tym roku nagród. To kwestia przyzwoitości i solidarności z naszymi mieszkańcami, którzy ponoszą konsekwencje panującej pandemii, zarabiają mniej. To nieodpowiedni czas na podwyżkę podatków. Nie wiemy jak będzie wyglądała turystyka w przyszłym roku – powiedziała wójt.

Warto przypomnieć, że gmina Poronin podjęła już decyzję o zwolnieniu z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy nie mogli prowadzić swojej działalności po wprowadzeniu rządowych rozporządzeń związanych z koronawirusem, jeszcze z początkiem br.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Kadrowy.17:42, 27 listopada 2020
Zlikwidować o 50% urzędzsów we wszystkich gminach .
Na Orawie w pierwszej kolejności.
ciekawski16:39, 27 listopada 2020
A Nowy Targ co? Pójdzie śladem Poronina? Zapomnijmy!
KAsia15:38, 27 listopada 2020
Pewno że jak się ma super pensje to można darować sobie jeden rok nagrody.
W innych urzędach tak kolorowo nie jest a pewno będzie teraz tylko mówienie: Bo tam nagród nie ma....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij