Środa, 27 styczeń 2021, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-8°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-0°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 71
Clouds
-5°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-12°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.11.2020, 20:48 | czytano: 3251

Ceny śmieci w Kościelisku idą w górę

zdj. YT

KOŚCIELISKO. Podczas sesji Rady Gminy radni zdecydowali o podniesieniu cen za odpady komunalne. - Nowe ceny obowiązywać będą od stycznia przyszłego roku. Ceny za odpady komunalne nie były zmieniane ponad dwóch lat - przypomina wójt.

Podczas wideo-czatu z mieszkańcami, Roman Krupa przypomniał, że przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych rozstrzygnięty został już we wrześniu i już wtedy ceny wzrosły. - Już od kilku miesięcy płacimy więcej, ale mieszkańcy odczują tę zmianę dopiero od stycznia 2021. Od września 2018 roku, czyli przez ponad dwa lata ceny nie były podnoszone, a w tym czasie wzrosły. Nie przełożyło się to na rachunki, bo udało się nam uszczelnić system - co nie zawsze się wam podobało - i dzięki temu udało się wszystko zbilansować - dodał samorządowiec.

Ceny dla przedsiębiorców pozostają na niezmienionym poziomie. Jak tłumaczy wójt - "aktualnie płacone przez nich kwoty są na odpowiednim poziomie, czyli przedsiębiorcy w wystarczającym stopniu ponoszą koszty funkcjonowania systemu".

Dotychczasowe ceny dla mieszkańców są na poziomie 12, 10 i 8 zł - w zależności od liczby osób zajmujących nieruchomość. - To była jedna z najniższych stawek w okolicy - przypomina Roman Krupa.

Nowe stawki to: 19 zł dla czterech pierwszych osób i 17 złotych od piątego i kolejnego mieszkańca. Posiadanie kompostownika obniża ceny o 2 złote.

s/
najnowsze informacje
komentarze
worek na śmieci23:50, 28 listopada 2020
Czy wójt nie chciałby przejąć bałaganu po niejakim, pożal się boże, sołtysie, który od wiosny nie wychodzi z nory? Nie lada wyzwanie.
Staszek Esbuś23:21, 27 listopada 2020
Tadek nie spisałeś się. Dobrze ze jest tarcza 2.0 i mając 20 pracowników w hotelarstwie, gastronomi czy handlu można dostać od państwa 720 tys zł a przy 30 pracownikach ponad milion. Także turystów ni ma ale wszyscy pracujcie dalej i płaćcie podatki bo to z nich my możemy leżeć brzuchem do góry ;)
Mózg23:18, 27 listopada 2020
Niech se wybudują spalarne
miś21:01, 27 listopada 2020
Jeszcze nikt nie pobił w metodzie naliczania (za zużycie wody) i stawce taką miejscowość jak Szczawnica.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij