Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
28.11.2020, 14:26 | czytano: 8446

Apel do znalazcy portfela

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu apeluje do znalazcy zagubionego portfela o jego zwrot. W przeciwnym razie grożą mu sankcje karne.

19 listopada około godziny 17.45 na przystanku autobusowym przy ul. Krakowskiej/ iwa (trasa w kierunku Krakowa) w Nowym Targu właściciel zgubił portfel z dokumentami, który po chwili zabrała nieznana osoba. W portfelu znajdowała się gotówka, a także bardzo ważne dla właściciela dokumenty.

Osobę, która podniosła z zatoki autobusowej przy przystanku znaleziony portfel policja prosi o kontakt z właścicielem lub nowotarską komendą pod nr. tel. 47 83 46 400 lub 47 83 46 459.

- Przypominamy, że na znalazcy ciążą prawne obowiązki w przypadku znalezienia cudzej rzeczy. Bowiem zgodnie z art. 125 kodeksu wykroczeń: Kto w ciągu dwóch tygodni od dnia znalezienia cudzej rzeczy (…) nie zawiadomi o tym organu Policji lub innego organu państwowego albo w inny właściwy sposób nie poszukuje posiadacza, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Natomiast przywłaszczenie rzeczy znalezionej to już przestępstwo, które zgodnie z art. 284 § 3 kodeksu karnego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - informuje asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
STAŚ11:05, 29 listopada 2020
Dobrze czasem wrzucić podobny temat, bo dotrze do kilku, że trzeba być gościem na poziomie ! Nawet warto, mimo wszystkich niedogodności !
jana09:42, 29 listopada 2020
Znalazłem i oddałem dwa portfele z dokumentami , z pieniędzmi i kartami bankowymi i żadnego uszczerbku nie doznałem a jeden nawet mi nie podziękował.
zły00:52, 29 listopada 2020
Dawniej skrzynki pocztowe były.Znalazca,,uczciwy,,kasę wziął,dokumenty do skrzynki pocztowej wrzucił (czerwonej). Teraz tych skrzynek nie ma .Są żółte,niebieskie,zielone na śmieci a czerwonych z koperta na listy, zgubione dokumenty nie ma.Był ktoś z Was na Policji odnieść znalezione dokumenty? Ja byłem. Dziesiątki wezwań.Teraz nie, bo policja zajęta,jeżdzi sprawdzać jak się czują bezobjawowo przeziębieni.
Prawda21:59, 28 listopada 2020
@ppf
Dokładnie, jak zgubił to nie ma czynu zabronionego. Mojemu koledze ukradli a nie zgubił i nie można było sprawdzić monitoringu, bo gdzie do takiej sprawy.
Rychu21:41, 28 listopada 2020
Do 25 ta life
Już nie dziwię się czemu policjanci zamiast wykonywać policyjna robotę , muszą chodzić po szkołach i robić spotkania informacyjne dla dzieci. Czytając takie jak twój czy karalucha komentarz widzę, że ten naród potrzebuje informacji o podstawowych sprawach. Jeżeli dalej nie rozumiesz to przeczytaj sobie :
- Ustawa o rzeczach znalezionych
- art. 183 kodeksu cywilnego
- art. 284 kodeksu karnego
- art. 119 kodeksu wykroczeń
Powyższe stosuje się zależnie od okoliczności znalezionej rzeczy oraz przede wszystkim ich wartości. Chyba, że wartość jest niska(ale wtedy nikt by nie chodził na policję). Ja nie twierdzę, że wszystko trzeba oddawać, albo jak kto się powinien zachować - to kwestia sumienia. Ale pisanie głupot poziomu przedszkolaka trzeba prostować.
avivat20:41, 28 listopada 2020
~do karaluch
Ty to jednak jesteś taki wredny, śliski, obrzydły KARALUCH!
uczciwy20:36, 28 listopada 2020
Przykro czytać te komentarze. Wygląda jakby uczciwość była na wyginięciu. A wstrętne złodziejstwo z cwaniactwem się pleni, jeszcze bezczelnie taki napisze "znalezione nie kradzione" i tym podobne usprawiedliwienia dla własnej podłości.
Ale, jak to mawiają, karma do każdego kiedyś wróci. Oby.
25 ta life18:44, 28 listopada 2020
karaluch dobrze pisze a ty Rychu nie madrz sie przed laptopem.Kto go znalazl zrobi jak bedzie chcial.Moj kumpel dobrych kilka lat do tylu znalazl portfel kobiecie,bylo sporo gotowki oddal...i baba nawet dziekuje nie powiedziala!
STAŚ17:55, 28 listopada 2020
karaluch...
Podaj żródło, odda, albo nie !??
Rychu16:08, 28 listopada 2020
Do karaluch
Nie znasz przepisów to się nie wypowiadaj bo bzdury piszesz i jeszcze jakiś młody człowiek gotów to zapamiętać i wierzyć, że to prawda.
Natomiast co do w/w apelu to już inną kwestią jest znalezienie świadka/nagrania z monitoringu rejestrującego przedmiotowe zajście.
ppf16:06, 28 listopada 2020
Ciekawe kim jest własciciel feralnego portfela , nieprzypomiama sobię podobnej sytuacji żeby Policja wygłaszała podobne apele i straszyła ,,znalazce'' Jak już co to własciciele zguby sami prosili o zwrot obiecując nagrode a nie straszac
Życie15:54, 28 listopada 2020
Ma dokumenty, ma adres, to jaki problem oddać? W ciągu ostatnich trzech lat oddałam 2 portfele, bo na szczęście były z dokumentami i komórkę.
karaluch14:38, 28 listopada 2020
Znalezione nie kradzione. Nie straszcie nie straszcie jak będzie chciał to odda a jak nie to nie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij