Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
04.12.2020, 14:07 | czytano: 3293

Sromowce Niżne: Wsiadaj na rower i ruszaj w podróż, która nie zna granic (zdj. i film)

zdj. UG Czorsztyn

Miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu oraz przemierzać kolejne kilometry na rowerze mają kolejny powód do zadowolenia. Zakończono i oddano do użytku kolejny odcinek trasy rowerowej na terenie Gminy Czorsztyn, tym razem w sołectwie Sromowce Niżne.

Trasa rowerowa stanowi kontynuację Velo Dunajec na lewym brzegu rzeki. Rozpoczyna się tuż obok istniejącej kładki pieszo-rowerowej (gdzie przewidziano miejsce do odpoczynku) i biegnie w kierunku przystani flisackiej z widokiem na górujące Trzy Korony.

Ścieżka rowerowa powstała w ramach partnerstwa ze słowacką Gminą Czerwony Klasztor. Wartość całkowita mikroprojektu to blisko 265 tys. zł, z czego koszty kwalifikowane stanowią kwotę 219,5 tys. Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przekazała dotację stanowiącą 71,43 % środków, 5 % stanowiła dotacją ze środków z budżetu państwa, a pozostała kwota, tj. 23,57 % stanowił wkład własny gminy.

Oto spot promujący realizację projektu:


Projekt pn. Budowa ścieżki rowerowo - pieszej w miejscowości Sromowce Niżne zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020,Oś priorytetowa: „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza.”

opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
wojtuś16:35, 4 grudnia 2020
i po co zrobiono kawałek tej ściezki jak ona prowadzi do nikąd..... za te pieniadze można było co innego fajnego zrobić!!!!
plecakiem i rowerkiem15:22, 4 grudnia 2020
Ale nie zapomnij Kagańca na twarz bo w nagrodę dostaniesz 500 za wolne dychanie ahhahhahahahahahhahahahaaaaa
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij