Wtorek, 17 maja
Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Zakopane
Clouds
11°
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
10°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
52 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
62 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
18.12.2020, 18:30 | czytano: 2239

Ul. Kasprowicza przejdzie generalny remont

NOWY TARG. Burmistrz Miasta podpisał umowę na przeprowadzenie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. "Remont ul. Kasprowicza w Nowym Targu”. Wykonawcą robót jest Firma Kiernia z Ratułowa. Wartość umowna robót opiewa na kwotę ponad 2,5 mln zł.

zdj. UM Nowy Targ
Urząd Miasta na realizację tego zadania pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości: 1 260 230 zł. Roboty budowlane zostaną wykonane w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez Piotra Kowalczyka, Pracownia Inżynierii Drogowej, Nowy Targ. Realizacja zadania obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych, warstw podbudowy z kruszywa naturalnego i łamanego, ułożenie krawężników, obrzeży i ścieków ulicznych, wykonanie chodników o nawierzchni z kostki brukowej betonowej bezfazowej, budowę zatok postojowych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej, projektu stałej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem jej zatwierdzenia oraz wykonanie pionowego i poziomego oznakowania drogowego. Zamontowane zostaną nowe oprawy LED z wysięgnikami, powstanie nowa linia napowietrzna na słupach firmy TAURON, która w trakcie robót budowlanych ulicy będzie remontować sieć energetyczną.

Jak informuje magistrat - "równocześnie na zlecenie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu zostaną przeprowadzone roboty obejmujące przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Koszt robót budowlanych obejmujących zakres zlecony przez MZWiK wynosi 1 063 682,79 zł, czyli łączna wartość robót zamknie się kwotą 3 584 143,29 zł. Roboty mają potrwać do września 2021 r."

Przy tej okazji mogą być wykonane nowe przyłącza do sieci gazowej dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, którzy złożą wnioski do Polskiej Spółki Gazownictwa, że tak jak to było w bieżącym roku na ul. Ogrodowej, tak samo rewitalizacja ul. Kasprowicza będzie okazją do wymiany piecy na nowe ekologiczne ogrzewanie.

To kolejna w ostatnim czasie inwestycja drogowa realizowana w Nowym Targu, po ul. Długiej, która zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Orkana do os. Bereki, i kolejna drogowa inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

UM Nowy Targ, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Obiektywna12:54, 24 marca 2021
Do Obserwator: Na ulicy Kasprowicza mieszka naprawdę sporo ludzi a nawierzchnia jest w stanie tragicznym więc to, że w końcu ta ulica jest remontowana to coś wspaniałego. Proszę przestać myśleć tylko o sobie i pomyśleć o innych mieszkańcach. Po za tym na ulicy Kasprowicza znajdują się między innymi dentyści oraz sprzęt rowerowy i nie tylko u Pana Tadka, z tych usług korzysta bardzo wiele osób wiec dojazd powinien być dobry. Zdziwiłby się Pan ile samochodów dziennie przejeżdża przez ulice, która "jest remontowana dla garstki mieszkańców". Z moich obserwacji wynika, że z Pana jest naprawdę kiepski Obserwator i sam chciałby Pan obwodnice dla swojej własnej wygody nie myśląc o innych. Pozdrawiam i życzę żeby zaczął Pan widzieć trochę szerzej ;)
Meksykanin10:04, 19 grudnia 2020
Do obserwator : zawsze możesz się wyprowadzić do innego miasta lub przenieść się na Kasprowicza . Zmiana myślenia często się zmienia z powodu miejsca zamieszkania a więc jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo wyboru . Wesołych Świąt
manfred07:11, 19 grudnia 2020
A ja proszę o remont Józefczaka bo dzieci nie mają jak dojechać do Mechanika :-)
Obserwator04:55, 19 grudnia 2020
W Nowym Targu robione są ulice, po których nikt od jeździ! Nadal nie buduje się obwódnicy od ronda Pileckiego do Niwy. Sw. Anna i Grel jak zwykle zakorkowane i na tym terenie smog z samochodów niewyobrażalny. Kolejna ulica remontowana wyłącznie dla garstki mieszkańców.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas