Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Jabłonka
Clear
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
14°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
05.01.2021, 19:06 | czytano: 8881

Muszą nosić dzieci z Rynku na ul. Kościelną na rękach. Radna apelują o pomoc

NOWY TARG. - Rodzice dzieci, które korzystają z rehabilitacji w nowotarskiej "Chatce", zwrócili się do mnie z prośba, żeby im ułatwić parkowanie przy tej placówce. Mają tam do dyspozycji tylko trzy miejsca parkingowe i często zdarza się tak, że dziecko, które przywożą na rehabilitację, muszą nosić na rękach z parkingu w rynku - zaapelowała radna Józefa Guziak.

Fot. Michał Adamowski
Chodzi o placówkę przy ul. Kościelnej działającą na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Nowym Targu. Jak mówiła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowotarskiego, obok znajduje się biuro Prawa i Sprawiedliwości, a dyżurujący tam senator Jan Hamerski i posłanka Anna Paluch udostępnili im miejsce. - Potrzeba ich jednak więcej, a to dla nich wielki problem. Trzeba im jakoś pomóc - mówiła.

Starosta Krzysztof Faber wyjaśniał, że powiat ma ograniczone możliwości w tej sprawie, gdyż jest to droga miejska. - Przekażemy na pewno sprawę do Urzędu Miasta w Nowym Targu, do burmistrza, żeby się temu przyglądnął - zapewnił.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Emil18:02, 9 stycznia 2021
Po 3 miejsca dla każdej organizacji i będziemy parkowali na Niwie albo w Waksmundzie.
mieszkaniec17:49, 9 stycznia 2021
Ul.Kościelna jest jedną z nielicznych jak nie jedyną ulicą z bezpłatnym parkowaniem. Miejsc parkingowych jest 5 z czego 2 przed Chatką. Moim zdaniem nic nie zmieni faktu że nie jest to miejsce stosowne dla ośrodka rehabilitacyjnego.. Przy krzyżu Katyńskim nie parkują cwaniaczki którym żal grosza na parking ale rehabilitańci.
Do Sam o`Hood21:16, 8 stycznia 2021
I co z tego znak jest znakiem i stanowi jako taki oznakowanie pionowe dróg, ono również ma być respektowane. Czyż nie wiadomo ci o tym ?
Poza tym pozostaje jeszcze kwestia zwykłej kultury osobistej i atencji na to gdzie się staje. Pomieszczenia Chatki są bardzo dobrze oznakowane. Wystarczy pomyśleć co muszą przechodzić Ci biedni rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi.
Wstyd i szczyt arogancji, żeby nie powiedzieć zwykłego chamstwa.
Sam o'Hood13:04, 8 stycznia 2021
do Droga Pani
miejsce na jezdni oznaczone jako miejsce dla niepełnosprawnych pozostaje wolne (niebieski prostokąt na jezdni), tylko znak jest źle ustawiony, bo za tym miejscem.
Zresztą na kościelnej, gdzie ruch jest jednokierunkowy więcej jest znaków postawionych bezmyślnie - np. znak końca postoju taksówek
NT09:27, 8 stycznia 2021
Po co ta instytucja jest w centrum miasta? Niech zmienią siedzibę, skoro taki problem.... i sprawa rozwiązana...
Droga Pani15:16, 7 stycznia 2021
No i widać kto zajmuje miejsce tym niebieskim pojazdem (pierwszy na zdjęciu).
Wstyd, brak honoru i współczucia nawet dla niepełnosprawnych.
To straszne, że tak ten gość to robi !!!

Trzeba zrobić tą strefę tylko dla parkujących rodziców dzieci, żeby nikt nie zajmował bezczelnie wolnych miejsc.
oburzona12:15, 7 stycznia 2021
A to przecież tuż za rogiem od gabinetu burmistrza. Od czego ten facet jest? Od brania wypłaty za wieszanie wstążek? Nic się nie da?
x09:27, 7 stycznia 2021
wydzielona strefa na placu Juliusza Słowackiego w całości jest zajmowana przez pracowników Urzędu Miasta jak i niektóre pozostale miejsca w okolicy //Kilkakrotnie było to zgłaszane do UM //jako ze blokują przez cały dzień ruch ( możliwość zrobienia szybkich zakupów /załatwienia sorawy) potencjalnych klientów okolicznych lokali pomimo iż pod lodowiskiem pracownicy UM maja darmowy parking ////wiec może teraz coś w tej sprawie ruszy bo dotyczy to dzieci
Wilki i zając20:08, 6 stycznia 2021
Do tych co tak bronią burmistrza. To po co on jest?
Avivat16:20, 6 stycznia 2021
Przekażą sprawę do Miasta. No to już wiadomo jaki będzie finał
nowotarzanka15:13, 6 stycznia 2021
Znowu Burmistrz co chcecie od Burmistrza
xyz14:01, 6 stycznia 2021
@beju
2 miejsca
beju09:55, 6 stycznia 2021
Na ile się wiem , to prawda jest taka. Kilka lat temu na Placu Słowackiego Urząd miasta wydzielił część parkingu ( ok 5 stanowisk) dla osób korzystających z rehabilitacji w tej placówce,oznaczając to odpowiednim znakiem. W czasach kiedy istniała Straż Miejska często interweniowała chociaż to było z różnym skutkiem. Obecnie nikt się tym nie przejmuje. Przed placówką jest tylko jedno ogólnodostępne miejsce dla niepełnosprawnych. dziennie korzysta tam bardzo wiele niepełnosprawnych dzieci
Kierowca09:41, 6 stycznia 2021
I ten "peżot" na rogu gdzie nie da się normalnie przejechać wiekszym samochodem...
Temida09:37, 6 stycznia 2021
To powinno być rozwiązane natychmiast! Czemu burmistrz się ma przyglądać? Pan burmistrz powinien się orientować i wiedzieć co ma w mieście. Chyba było zgłoszone, że tam działa taki ośrodek, więc na chłopski rozum logiczne jest, że potrzeba miejsc parkingowych. Panie burmistrzu trochę logiki i empatii, a wszystko znajdzie dobre rozwiązanie.
com08:41, 6 stycznia 2021
Czyli znów mają być równi i równiejsi? Jeśli dobrze kojarzę jest to prywatna "firma" więc zawsze mogą od miasta wynająć miejsca parkingowe (koperty) i wtedy nie będzie problemu. Ja jakoś prowadząc firmę przy tej ulicy czasem też muszę towary nosić po 100-200m bo nie ma gdzie zaparkować ale nie płaczę jak to mi źle bo pod same drzwi nie mogę podjechać. Dodatkowo obok budynku jest mały plac gdzie też z właścicielem się można dogadać odnośnie parkowania. Mam wrażenie że od jakiegoś czasu jest jakaś moda na "dej mi bo mi się należy".
Gg07:34, 6 stycznia 2021
Ksiądz ze starego kościoła niech ich wpuszcza za bramę, tam jest dość miejsca
Utopia02:24, 6 stycznia 2021
Co Wy głupoty piszecie? Wiadomo było że w tym regionie raczej nie ma usytuowania nie wiadomo jakiego parkingowego a więc kto pozwolił w takim miejscu na powstanie takiego ośrodka? Nad czym ma debatować Burmistrz ? Że wygody nie ma tam gdzie jej nie było od samego początku? Może nam miasto zmienicie z planem zagospodarowania bo to nie Wasze dzielnice?Ja bym chciał przystanek autobusowy pod samą bramą wejściową do kościoła Św. Katarzyny bo inaczej muszę daleko iść do rynku.
Witalis00:11, 6 stycznia 2021
Tak rozszerzają strefę parkowania że za niedługo to rynek wymrze. Wszystko online a markety się cieszą. Puknijcie się w głowę władze.
skąd się biorą pustaki...23:01, 5 stycznia 2021
Wera chcesz nasyłać policję na osoby, które przywiozły niepełnosprawne dzieci na rehabilitację, że zajmują miejsca dla niepełnosprawnych?

Przeczytaj artykuł, może za 12-tym, 16-tym razem do ciebie dotrze, że miejsc jest za mało dla osób korzystających z ośrodka, a nie że te miejsca parkingowe są zajmowane przez nieupoważnione osoby.
wera22:46, 5 stycznia 2021
Ktoś zajmuje te trzy miejsca? NIech Policja podjedzie ze dwa razy da mandat 500 zł za zajęcie miejsca dla niepełnosprawnych i po sprawie.
Fryta21:33, 5 stycznia 2021
A co tu się przyglądać, strefa na całej Kościelnej, trzy miejsca dla niepełnosprawnych plus parę patroli policji z mandatami i po krzyku ale urzędnicy będą debatować miesiącami i nic nie wymyślą, chyba że pojadą się pomodlić.
Matka zdrowego dziecka20:17, 5 stycznia 2021
Tu nie ma co się zastanawiać. Miejsca muszą być w takim wypadku. Brawo Pani Paluch i Pan Hamerski.
tłum20:09, 5 stycznia 2021
No a ta lokalizacja musi być w centrum? Słaba organizacja.
Miastowa19:57, 5 stycznia 2021
Przy krzyżu katyńskim byłoby właściwe miejsce, blisko i bezpiecznie.Teraz parkują tam cwaniaczki którym żal kilku zł na parking.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas