Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
22.02.2021, 10:01 | czytano: 4197

Piękna pogoda ściągnęła w Pieniny rzesze turystów (zdjęcia)

W sobotę i niedzielę Pieniny kusiły dawno nie widzianych gości piękną słoneczną pogodą. Miejscowości, szlaki turystyczne i stoki zapełniły się miłośnikami zaśnieżonych gór.

W taką pogodę można w pełni korzystać z uroków regionu, dlatego gdy tylko rząd poluzował obostrzenia dotyczące stoków narciarskich i bazy noclegowej, pienińskie miejscowości zapełniły się turystami.

Można pokusić się o stwierdzenie, że parkingi w najpopularniejszych miejscach zapełniły się po brzegi. Na Drodze Pienińskiej w stronę granicy ze Słowacją szły setki turystów, duży ruch panował na szczawnickiej promenadzie w okolicy wyciągu na Palenicę. Wiele osób udało się na Trzy Korony i Sokolicę. Dość spory ruch był także na szlaku od Wąwozu Homole grzbietem Małych Pienin do Schroniska Orlica. 

Stoki narciarskie w Szczawnicy, Jaworkach, Kluszkowcach i Niedzicy zapełniły się miłośnikami białego szaleństwa.
Frajdę miały dzieci, które wreszcie mogły pojeździć na sankach.

Poluzowanie obostrzeń sanitarnych dało możliwość lekkiego oddechu firmom związanym z branżą turystyczną, jednak wielu przedsiębiorców boi się o to, że ewentualny wzrost zakażeń koronawirusem może spowodować ponowne zaostrzenie restrykcji.

JD, fot. JK
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij