Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 49
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 49
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 49
Clouds
11°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 69
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 49
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
23.02.2021, 11:47 | czytano: 1649

Policjanci z nowotarskiej komendy promowali bezpieczeństwo na stoku

Fot. KPP Nowy Targ

Poluzowanie obostrzeń i piękna pogoda sprawiły, że w weekend na stokach pojawiło się wielu narciarzy. Od piątku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu pełnili służby w patrolach narciarskich, a w sobotę promowali bezpieczeństwo na stoku w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Policyjni profilaktycy prowadzili z małymi narciarzami pogadanki dotyczące bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, przypominali zasady obowiązujące na zorganizowanych terenach narciarskich i przekazywali słuchaczom Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dla najmłodszych zorganizowali zabawy i konkursy, a najbardziej aktywni otrzymali drobne upominki. Pogadanki i konkursy przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bezpieczeństwa na stoku pilnowali policjanci w patrolu narciarskim, którzy oddziaływali przede wszystkim prewencyjnie, a także zwracali uwagę, na stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze interweniowali wobec osób niestosujących się do obowiązujących obostrzeń, w tym obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Zorganizowano również pokaz ratownictwa, w trakcie którego policyjny patrol narciarski wraz z GOPR-owcami z Grupy Podhalańskiej dociera do poszkodowanego snowboardzisty, który po upadku doznał urazu ręki i wspólnie udzielają mu pomocy. Ofiara wypadku zostaje przetransportowana na dół stoku i przekazana załodze pogotowia.

Elementem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”, który polega na zilustrowaniu Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria I - wiek: 5-10 lat,

kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 roku.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij