Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
14°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
24.02.2021, 16:00 | czytano: 6684

Hotele i wyciągi narciarskie pozostają otwarte

Na razie nie spełnia się czarny scenariusz dla Podhala. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia związane z trzecią falą pandemii koronawirusa, ale nie dotkną one branży turystycznej w naszym regionie.

Rząd zdecydował na lokalne lockdowny. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim ogłosił powrót do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamknięte zostały hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe.

Od 27 lutego wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Od tego dnia zacznie też obowiązywać kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Martirrr12:25, 25 lutego 2021
Do Zdzichu:zgadzam się z panem w 100% tu ciągle narzekają ale jadą za granicę i siedzą jak potulnie baranki bo boją się podskoczyc
Nikt11:25, 25 lutego 2021
Nie noszę durnych maseczek tylko zakrywam nos i usta szalikiem i jestem lepiej zabezpieczona niż pancia w sklepie z maseczką pod brodą ...ke tu logika.
PIS + PO = JEDNO WIELKIE ZŁO22:55, 24 lutego 2021
@zdzichu
Wyprany beret to Ty masz człowieku !!!

PIS + PO + SLD + LEWICA + PSL = niszczyciele POLSKI
PIS ROBI DZIADÓW I ŻEBRAKÓW Z POLAKÓW
zdzichu19:57, 24 lutego 2021
Ale macie wyprane berety peowskie pachołki aż brak słów żeby się odnieść do tego bełkotu. Najlepiej wyjeżdżajcie szybko z Polski jak wam tu tak źle. Zrobi się lżej a tęsknić za wami nie będziemy na pewno.
bagienny dziadek19:54, 24 lutego 2021
Prawda jest taka że syn Kulczyka od grudnia produkuje te niby z atestem maseczki no to ten tego...
Kwiatkowski19:48, 24 lutego 2021
Podobno młody K. syn najbogatszego biznesmena produkuje już te maseczki pełną parą od grudnia..i złożył // propozycję // uzupełnienia ich braku na rynku...
covidcyrk19:37, 24 lutego 2021
Mamy wietrzyć.. to po jaką cholerę jest nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Ci eksperci wykończą nasz kraj. Ktoś po prostu musi zarobić na 'ekstra maseczkach', bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Minął praktycznie rok od rozpoczęcia plandemii i jesteśmy w jeszcze większej czarnej du... Rozwalona część gospodarki. Przyrost długu publicznego w ciągu zaledwie roku o przeszło kilkaset miliardów, który już jest praktycznie niespłacalny, najwyższa inflacja w UE. I perspektyw na lepsze nie ma. Rządzą nami wirusolodzy do spółki z zagranicznymi koncernami farmaceutycznymi z mocną aprobatą kaczej partii, która miała nas podnieść z kolan a jest dziwnie przychylna tej sytuacji. Wg Ministerstwa Finansów w latach 2018 - 2019 państwo na Vacie straciło przeszło 17 miliardów złotych, a odzyskało ok. 150 milionów. To w końcu kto kradnie? Znowu nas chyba zamkną na Święta Zmartwychwstania Pańskiego, trzecie kolejne święta w zamknięciu spędzimy. Będzie wszędzie mówione chroń swoich seniorów w domu. Tylko dlaczego Morawiecki z Dudą tak o seniorów w kampanii prezydenckiej nie dbali, wtedy mówili ?wirus w odwrocie? i ?pójście na wybory to jak pójście do sklepu na zakupy?. A my się potulnie na wszystko zgadzamy, idziemy jak barany na rzeź. Bierzemy tak de facto udział w eksperymencie medycznym. Wirus mutuje, jak każda grypa, stąd będziemy w notorycznym korowodzie szczepionkowo-nfalowym-lockdownowym. Prezes Pfizera otwarcie mówi, że możliwe, iż obecne szczepionki przestaną działać na nowe warianty wirusa. Wirusolog prof. Gut proponuje zainteresować się szerzej także wariantem południowoafrykańskim, dwoma wariantami kalifornijskimi oraz nigeryjskim... Jak można po czymś takim poważnie traktować wirusa? Może każdy kraj będzie miał swoją odmianę wirusa? Istny raj dla koncernów farmaceutycznych. Zaczyna się już cyrk ze szczepionkami o różnej ochronie szczepionego. W domu seniora pod Puławami na 30 zaszczepionych zmarło 9. Do 12 lutego 2021 do amerykańskiej bazy danych VAERS (CDC) zgłoszono już 653 zgony po szczepieniach COVID-19, a do bazy Vigiaccess (Europa/WHO) zgłoszono 922. Maseczki po szczepieniu trzeba nadal nosić, bo wg wirusologów, wirus "nie zaraża wnętrza organizmu", ale pozostaje w górnych drogach oddechowych, stąd możesz nadal zarażać... Do lekarza się nie dostaniesz, zabiegi odwoływane, terapii i rehabilitacji nie ma, to niech oddają nam składki zdrowotne z NFZ i ZUS. Przecież lekarze i pracownicy służby zdrowia byli zaszczepieni w pierwszym rzucie końcem grudnia. Prywatnie normalnie przyjmują. Ludzie umierają głównie na nieleczone, przewlekłe choroby. Dlaczego posłom i senatorom nie obniżono pensji? Tak wstaliśmy z kolan, że leżymy w błocie. A jak to powiedział prezes TVPis ? ciemny lud to kupi.
:(19:22, 24 lutego 2021
"Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia związane z trzecią falą pandemii koronawirusa, ale nie dotkną one branży turystycznej w naszym regionie."
Kochani czy nie tak samo wprowadzano KOLORY ?!
Kiedy do Was dotrze, że oni nie chcą naszego dobra?!?!
Oni dążą do naszej zagłady !!!!!!!!!!!!!!
Górale ruszcie głowami, walnijcie o ścianę !19:19, 24 lutego 2021
@ff
Czy Ty nie rozumiesz, że rząd NIE ZAMIERZA NICZEGO OTWIERAĆ !!!!!!
Gdyby nie dzielni. młodzi ludzie, protestujący przeciw maskom, szczepionkom i innym wariackim wymysłom rządu, to już dawno realizowaliby plan zagłady Polaków.

Górale kiedy to do WAS dotrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Polski rząd PIS jest na usługach garstki bogaczy !!!
Polski rząd to marionetki satanistów !!!!!
ff17:10, 24 lutego 2021
Ok. Jeszcze sezon narciarski trwa i niech wyciągi i hotele zarobią. Ale, jeśli mają coś zamknąć potem, to niech to zamykają od razu końcem lutego, żeby w kwietniu znowu można było otworzyć hotele i resztę turystyki. Znając rząd, to zamkną wszystko w połowie kwietnia i majówka znowu przepadnie jak cała wiosna i początek lata.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij