Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Zakopane i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
20.03.2021, 19:48 | czytano: 5058

Architekci i inwestorzy wyróżnieni

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Wręczono statuetki w konkursie o nagrodę im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne, sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski w 2020 roku. Wśród nagrodzonych są przedstawiciele naszego regionu.

Zarząd Województw Małopolskiego nagrodził dziewięć obiektów, co przekłada się na 18 statuetek. Ponadto przyznane zostało jedno wyróżnienie specjalne.

W kategorii Architektura użyteczności publicznej wyróżnienie specjalne otrzymała Willa Elżbiecina w Zakopanem (autorzy: Rafał Rafacz, Anna Rafacz, Konrad Rafacz, Andrzej Skubisz - Biuro architektoniczne AMAR arch. Rafał Rafacz) za czułość dla witkiewiczowskich tradycji Zakopanego.

W kategorii Architektura mieszkaniowa I miejsce zdobył Domek w Dursztynie (Autor: Gaja Bieniasz, Javier Presencio Fernandez). Dom „Okno na Tatry” – nagroda za pełne poszanowania wpisanie się budynku w otoczenie. Skromna symetryczna bryła i naturalne materiały nawiązują do regionalnych tradycji. Minimalnie ingerując w teren dom manifestuje dążenie do harmonii ze środowiskiem - czytamy w uzasadnieniu.

- Małopolska to region, który rozwija się dynamicznie na wielu płaszczyznach, i w którym dochodzi do twórczego spotkania tradycji z nowoczesnością. Intencją samorządu Województwa Małopolskiego jest zapewnienie w tym zakresie zrównoważonego rozwoju. Troska ta przejawia się nie tylko poprzez realizację strategicznych inwestycji, ale też poprzez szacunek dla naszego dziedzictwa kulturowego, zarówno w materialnym i niematerialnym wymiarze. Serdecznie gratuluję laureatom 10. jubileuszowej edycji konkursu – to właśnie Państwa działania są przejawem świadomej odpowiedzialności za krajobraz kulturowy Małopolski oraz dowodem ogromnego talentu i umiejętności. Jestem przekonana, że nagrodzone realizacje architektoniczne staną się wzorem i źródłem inspiracji dla powstającej w Małopolsce architektury, która uatrakcyjni przestrzeń publiczną regionu, stając się jego wizytówką - powiedziała podczas wręczenia nagród Iwona Gibas z zarządu województwa.

oprac. r/ UMWM
najnowsze informacje
komentarze
kicia kocia i pacek19:35, 22 marca 2021
Artykuł warto wzbogacić zdjęciami nagrodzonych obiektów
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij