Poniedziałek, 14 czerwiec 2021, Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.628 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
16°
Wiatr: 11.772 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 19.08 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
15°
Wiatr: 11.556 km/h Wilgotność: 89 %
06.04.2021, 12:42 | czytano: 5817

Kolejne atrakcje w Klikuszowej: hotel i sztuczny tor

Arch. Podhale24.pl

Gmina Nowy Targ rozwija ofertę Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Dzięki kilkumilionowej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ciągu trzech lat powstanie tu hotel i sztuczny tor do jazdy na nartach biegowych.

Jak mówi wicewójt gminy Marcin Kolasa, gmina zleci niebawem wykonanie projektu hotelu. Ma on mieć standard 3-gwiazdkowy, liczyć ok. 50 miejsc noclegowych i służyć przede wszystkich narciarzom korzystającym ze znajdujących się nad Klikuszową tras biegowych. Hotel ma powstać w budynku szkoły, w pomieszczeniach, w których mieściła się szkoła podstawowa, przeniesiona obecnie do pomieszczeń po gimnazjum. Hotel ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

Z rządowej dotacji gmina Nowy Targ planuje także wybudować całoroczny, igielitowy sztuczny tor do jazdy na nartach biegowych. Pozwoliłby on uczynić z Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej całoroczną atrakcję. Gmina rozważa jeszcze czy byłby to 400-metrowy tor czy pętla o długości 1,2 km. Wszystko zależy od kosztów.

- Chcemy dzięki tym inwestycjom poszerzyć ofertę centrum narciarstwa i stworzyć z niego całoroczną atrakcję - mówi Marcin Kolasa.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Trener18:56, 7 kwietnia 2021
Dobrze się dzieje, barwo za rozwój turystyki w naszym regionie plus rozwój naszych dzieciaków! Mamy potencjał, za 10 lat wyrośnie mistrz świata z tego obiektu to wszyscy będą gratulować! Brawo dla Gminy za inwestycje w sport! Dzięki takim inwestycją, inwestujemy w zdrowie. Pozdrawiam
Tadek16:04, 7 kwietnia 2021
Gdzie chociaż jeden pozytywny komentarz. Piszą tylko ci którzy nic nie robią i nawet nie próbują robić na szczęście nikt nie bierze tego na poważnie. Gratulację dla ludzi zaangażowanych w te wszystkie projekty, skala jest ogromna i ludzie to doceniają niestety większość nie jest mieszkańcami Gminy Nowy Targ. Przykre a właśnie mieszkańcy, młodzież i przyszłe pokolenia będą z tego wszystkiego korzystać.
Broda06:45, 7 kwietnia 2021
Hotel z funduszy wlasnosc gminy a utrzymywac będą podatnicy. Prywatny interes utrzymuje się sam. Czyli mamy tu tworzenie nowego miejsca pracy dla kolesi na koszt podatnika. Dziękuję do widzenia.
Obserwator06:20, 7 kwietnia 2021
A to nie ma sołtysa w tej wsi nie widzi co sie wyprawia?
panstwowe bedzie wszystko22:07, 6 kwietnia 2021
@KomunoWróć, czyli już teraz rozumiesz czemu służą lockdowny i niszczenie przedsiębiorców, takich jak hotelarze. Teraz, w nowym socjalistycznym ładzie, przedsiębiorcy staną się niepotrzebni, bo państwo będzie prowadziło socjalistyczne centralnie planowane przedsiębiorstwa. Znowu będzie mozna bezkarnie łupić naród i trzymać za mordy. Ze strachu przed grubo wyolbrzymionymi skutkami wirusa sami ludzie oddadzą wolność i majątek. Raj nadciąga. Raj dla rządzących, rzecz jasna.
Lututek21:56, 6 kwietnia 2021
To nie żart, zdalne nauczanie w domu, więc szkoły przeznaczy się na hotele i miejsca byznesu. A wy rodzice męczcie się w domach, kupujcie komputery bierzcie urlopy, by zaopiekować się dziećmi, bo kto się nimi zajmie na odległość, kogo interesuje WASZ problem???? DOBRA ZMIANA. PANIE Broń!!!
Zenek20:57, 6 kwietnia 2021
Do Skończę szkole będę włodarzem

Szkoła Ci nic nie da TRZEBA MIEĆ PLECY albo teścia na stanowisku itd z dziada pradziada .
z Klikuszowej20:03, 6 kwietnia 2021
Ile kosztuje rocznie utrzymane tego obiektu? Jakie dochody w tym sezonie wygenerował ten ośrodek? Czy Pan Wójt Kolasa płaci za wstęp swój i swojej rodziny bo obserwując jego profil jest tam bardzo częstym gościem?
olo19:28, 6 kwietnia 2021
@ski alpine
Jeżeli powstanie taki kryty stok to raczej nie na wsi na skraju Polski ,a w jakiejś aglomeracji miejskiej
np. Kraków, Warszawa a najpewniej Śląsk.
Ale inwestorem oczywiście może być Kotelnica z Białki
skończę szkołę będę włodarzem19:22, 6 kwietnia 2021
Klikuszowa dzieli się na dwie części to boiska sportowego i ta zapomniana część od boiska sportowego w kierunku Obidowej. Chodnik i kanalizacja są doprowadzone do boiska a w kierunku Obidowej to już nie potrzeba bo tam my chyba gorszego sortu jesteśmy. Ale jak skończę szkołę i się na radnego dostanę to i autostradę do Obidowej zbuduję.
Swoj19:05, 6 kwietnia 2021
A może by tak wicewójt więcej interesował się sprawami mieszkańców a nie tylko sport ścieki podrożały a on tylko narty może niech zejdzie na ziemie
Broda18:26, 6 kwietnia 2021
A ludzie dalej czekaja na kanalizację, chodniki, drogi. No ale po co jak lepiej zrobić miejsce pracy dla kolesi. Bo gminie wolno wszystko.
Jaś17:14, 6 kwietnia 2021
Dobrze kombinuje bo jak się nie pomieszczą to się przewiezie do bramy Gorc .
Ciekawski N T17:05, 6 kwietnia 2021
Ktoś tu wyrasta na podhalańskigo OBAJTKA
Kto przejął wypożyczalnie nart i rowerów?
ski alpine15:33, 6 kwietnia 2021
Czy w Polsce podejmie się ktoś wybudowania krytego stoku narciarskiego? Kilka lat temu przymierzał się właściciel hoteli Gołębiewski w Karpaczu. Nie wyszło. Inwestycja na kilkaset milionów złotych. Kto, jak nie Kotelnica w Białce mógłby tego dokonać? To stacja, która z pewnością osiąga największe dochody w Polsce. Może doczekamy się, że pojeździmy w lecie na nartach.
KomunoWróć15:11, 6 kwietnia 2021
Gmina buduje hotel. Niby dobrze że coś się dzieje, ale nie lepiej zostawić to prywatnym przedsiębiorcom? Wydzierżawić budynek szkoły i niech prywatny dba o opłacalność inwestycji.Chyba, że chodzi jedynie o ciepłe posadki dla rodzinek urzędników...
Władek14:51, 6 kwietnia 2021
@PODHALE NOWY TARG, po co hala lodowa w stolicy Podhala, skoro nikt w Podhalu (co widać od lat po wynikach) nie potrafi w hokeja grać? Były by to pieniądze wywalone w błoto, podobnie, jak wszystkie dotacje na hokej w mieście od iluś tam już lat.
PODHALE NOWY TARG13:22, 6 kwietnia 2021
To jakis zart?!A kiedy hala lodowa w stolicy Podhala?!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij